Steinburg-Cup 2006

Ergebnisliste Schüler & Jugendliche (Hauptwertung)

PlatzNameJahrg.GenusVereinLäufePunkte
Schüler w

1.

Kardel, Kira1994wFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:267 P:297 B:247 G:259 H:280 K:300 W:255 H:2931696

2.

Stölting, Alicia1997wETSV Gut Heil ItzehoeI:257 P:279 B:215 G:234 H:300 K:286 W:242 H:2811645

3.

Carl, Catharina1994wFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:249 P:295 B:226 G:260 H:280 K:280 W:239 H:---1603

4.

Peters, Jasmin1991wFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:248 P:258 B:214 G:229 H:264 K:--- W:212 H:2471460

5.

Schuster, Ann-Christine1993wFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:241 P:--- B:219 G:221 H:248 K:--- W:165 H:2251319

6.

Lobitz, Lena1996w I:217 P:266 B:170 G:193 H:--- K:237 W:152 H:2121295

7.

Aksular, Nüket1992wFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:248 P:--- B:212 G:237 H:264 K:--- W:--- H:2531214

8.

Mielke, Sandra1991wFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:192 P:--- B:171 G:199 H:--- K:217 W:187 H:2421208

9.

Bratzke, Tabea1993wMTV ItzehoeI:194 P:--- B:164 G:176 H:231 K:--- W:149 H:2341148

10.

Nütz, Rike1993wMTV WilsterI:165 P:182 B:148 G:130 H:220 K:--- W:119 H:1901035

11.

Peters, Jana1993wFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:207 P:--- B:179 G:187 H:220 K:--- W:--- H:195988

12.

Liedtke, Christin1993w I:--- P:--- B:300 G:--- H:--- K:--- W:300 H:300900

13.

Abt, Julia1996wMTV ItzehoeI:219 P:244 B:179 G:210 H:--- K:--- W:--- H:---852

14.

Rettkowski, Svenja1996wGS Kellinghusen Kl.3aI:204 P:--- B:--- G:--- H:--- K:237 W:--- H:251692

15.

Tamke, Sabrina1992wFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:254 P:--- B:200 G:237 H:--- K:--- W:--- H:---691

16.

Rosenow, Saskia1993wMTV WilsterI:119 P:181 B:108 G:--- H:--- K:185 W:92 H:---685

17.

Schwiderski, Janin1996wGS KellinghusenI:237 P:--- B:--- G:--- H:--- K:204 W:--- H:230671

18.

Beck, Mona1992wBeckI:--- P:--- B:--- G:187 H:--- K:226 W:--- H:234647

19.

Rave, Bente1994wMünsterdorfer SVI:207 P:--- B:173 G:--- H:--- K:240 W:--- H:---620

20.

Wensing, Monika1994wMTV HorstI:300 P:--- B:--- G:275 H:--- K:--- W:--- H:---575

21.

Rosenow, Sabrina1997wMTV WilsterI:--- P:253 B:149 G:--- H:--- K:--- W:149 H:---551

22.

Schröder, Anja1991wRealschule Wilster Kl. 9aI:267 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:236 H:---503

23.

Mischok, Jasmin1993wRealschule Am LehmwohldI:225 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:232457

24.

Först, Imke1994wETSV Fortuna GlückstadtI:240 P:--- B:--- G:204 H:--- K:--- W:--- H:---444

25.

Kirschning, Julika1997wGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3dI:186 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:234420

26.

Carstens, Corinna1991wRealschule Wilster Kl. 9aI:243 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:168 H:---411

27.

Breyer, Lara1997wGS St.Margarethen Kl. 2bI:177 P:--- B:--- G:220 H:--- K:--- W:--- H:---397

28.

Gerulat, Svea1996wWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:219 H:--- K:--- W:178 H:---397

29.

Schulz, Merle Sophie1996wGS KellinghusenI:155 P:--- B:--- G:--- H:--- K:237 W:--- H:---392

30.

Christofferson, Denise1996wGrundschule Kremperheide Kl. 3bI:199 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:190389

31.

Sönksen, Wienke1991wAVS-OIIIcI:161 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:227388

32.

Wulff, Jessika1994wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:160 P:--- B:--- G:--- H:221 K:--- W:--- H:---381

33.

Mohr, Annika1996wSparkasse WestholsteinI:200 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:180 H:---380

34.

Stampa, Josephine1995wTSV BrokstedtI:198 P:--- B:179 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---377

35.

Ziems, Marie-Pauline1995wTSV BrokstedtI:196 P:--- B:180 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---376

36.

Huismann, Ineke1994wFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:209 P:--- B:--- G:160 H:--- K:--- W:--- H:---369

37.

Jacobsen, Bente1995wGS Wellenkamp Klasse 4aI:192 P:--- B:--- G:168 H:--- K:--- W:--- H:---360

38.

Schjut, Hannah1996w I:151 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:200351

39.

Kahle, Kerry1997wWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:180 H:--- K:--- W:146 H:---326

40.

Rühmann, Anabel1997wGS Hohenlockstedt Kl.3bI:185 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:138323

41.

Gärtner, Antonia1997wVfl KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:143 H:--- K:--- W:--- H:174317

42.

Koch, Ines1995wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:129 P:--- B:--- G:--- H:172 K:--- W:--- H:---301

43.

Wind, Esther1995wMTV HeideI:294 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---294

44.

Mohr, Jule Marrit1995w I:279 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---279

45.

Tietgen, Adele1996wLG Nord West HamburgI:275 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---275

46.

Spitzka, Madline1993w I:274 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---274

47.

Cardine, Mathilde1992wFrankreich-Cartigny l´EpinayI:271 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---271

48.

Papke, Anne1992wSophie-Scholl-Gymnasium Quarta bI:268 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---268

49.

Benjamin, Kerrin1993wHS WilsterI:266 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---266

50.

Wolniewicz, Kymberly1992wSophie-Scholl-Gymnasium Quarta bI:266 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---266

51.

Ballner, Ariane1996wLG ElmshornI:--- P:--- B:--- G:264 H:--- K:--- W:--- H:---264

52.

Paulsen, Kimberly1993wRS Wilster Kl.7aI:262 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---262

53.

Hennings, Lea1991w I:261 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---261

53.

Rudolph, Sonja1991w I:261 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---261

55.

Jacobs, Merle1992w I:260 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---260

56.

Hodgson, Rachael1997w I:259 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---259

57.

Müseler, Jana1993wSparkasse WestholsteinI:256 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---256

58.

Stock, Svenja1991w I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:254 W:--- H:---254

59.

Schoodt, Katharina1996w I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:250 W:--- H:---250

60.

Zöller, Afra-Franziska1995w I:250 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---250

61.

Paul, Marie1999w I:112 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:135247

62.

Praefke, Antonia1994wPraefkeI:247 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---247

63.

Lemm, Morlin1995wNorddeutsche RundschauI:246 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---246

64.

Lubahn, Bente1993wQuarta A - AVS ItzehoeI:246 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---246

65.

von Hacht, Jaqueline1995wMTV Horst LeichtathletikI:245 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---245

66.

Hoffmann, Maica1995w I:244 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---244

67.

Bull, Christin1996wMTV ItzehoeI:243 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---243

68.

Rotzinger, Hannah Elena1995wTSV LolaI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:243243

68.

Hinze, Lina1995w I:243 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---243

70.

Kronbügel, Janin1993w I:--- P:--- B:243 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---243

71.

Croppenstedt, Christin1992wBSC NordoeI:243 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---243

72.

Alexis, Catherine1991w I:243 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---243

73.

Zielke, Isabell1993wRS Krempe ProjektklasseI:242 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---242

73.

Zielke, Saskia1993wRS Krempe ProjektklasseI:242 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---242

75.

Waage, Malin1995wRealschule WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:238 H:---238

76.

Röschmann, Elina1994wWilde Kaktus BandeI:--- P:238 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---238

77.

Lipp, Carina1996wGrundschule Kremperheide Kl. 4I:237 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---237

78.

Detlef, Inken1994wWilde Kaktus BandeI:--- P:237 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---237

79.

Waage, Sina1991wRealschule Wilster Kl. 9aI:237 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---237

80.

Grünbauer, Sara1995w I:236 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---236

81.

Hinz, Anina1992wSophie-Scholl-Gymnasium Quarta bI:236 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---236

82.

Ulrich, Vivian1994wAVS Itzehoe Quinta 6cI:235 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---235

83.

Stampa, Charlotte1993wTSV BrokstedtI:148 P:--- B:87 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---235

84.

Krause, Nadine1992w I:235 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---235

85.

Alff, Louisa1996w I:--- P:234 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---234

86.

Stampa, Henriette1999wTsv BrokstedtI:146 P:--- B:86 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---232

87.

Offt, Mette1996wReit- u. Fahrverein NuttelnI:232 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---232

88.

Hildebrandt, Isabelle1995wGrundschule Hohenlockstedt Kl. 4I:232 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---232

89.

Kirsch, Claire1996wWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:109 H:--- K:--- W:122 H:---231

90.

Kappus, Sophia1991wRotary Club ItzehoeI:231 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---231

91.

Reimers, Lena1991wRealschule Wilster Kl. 9cI:229 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---229

92.

Zimmerningkat, Sarah1996w I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:228 W:--- H:---228

92.

Teßin, Pia1996wItzehoer VersicherungI:228 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---228

94.

Vietheer, Nele1995wETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:228 H:--- K:--- W:--- H:---228

95.

Koch, Hanna1991w I:228 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---228

96.

Wirtz, Katrin1992wRS Wilster Kl.8bI:226 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---226

97.

Schiefelbein, Anna1997wGS Wellenkamp Klasse 3aI:224 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---224

98.

Weimann, Theresa1996wEMA-Schule Kl.4cI:224 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---224

99.

Meier, Christina1994w I:224 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---224

100.

Krebs, Svenja1996wMTV ItzehoeI:223 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---223

100.

Erb, Mascha1996wGrundschule Kremperheide Kl. 3bI:223 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---223

102.

Eggert, Anne1995w I:223 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---223

103.

Riemer, Ann-Kristin1993wFortuna Realschule GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:223 H:--- K:--- W:--- H:---223

103.

Gerstandt, Christin1993wAuguste-Viktoria-Schule 6dI:223 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---223

105.

Wefelnberg, Charlotte1996wEMA-Schule Kl.4cI:222 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---222

106.

Bischof, Annika1992wRS Wilster Kl.8bI:222 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---222

107.

Stampa, Friederike1997wTSV BrokstedI:162 P:--- B:59 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---221

108.

Schwarz, Mirja1994wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:221 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---221

109.

Carstens, Inga1993w I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:221 H:---221

110.

Ott, Katharina1992wRS Wilster Kl.8cI:220 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---220

110.

Reimers, Eike Carita1992wTSV BrokstedtI:--- P:--- B:220 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---220

112.

Saelzer, Fenja1998wWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:219 H:--- K:--- W:--- H:---219

113.

Bode, Merle1993wRS Krempe ProjektklasseI:219 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---219

114.

Schröder, Bente1992wRS Wilster Kl.7aI:219 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---219

115.

Weber, Lisa1991wAVS-OIIIcI:219 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---219

116.

Eggers, Godja1996wGS Edendorf Kl.4cI:218 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---218

117.

Rupprecht, Nadja1995wGS Kellinghusen Kl.4eI:218 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---218

118.

Krey, Dorothee1994wAVS Itzehoe Quinta 6cI:218 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---218

119.

Eim, Nina1998wItzehoer VersicherungI:217 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---217

120.

Rehder, Sonja1994wAVS Itzehoe Quinta 6cI:217 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---217

121.

Krieter, Selina1995wSparkasse WestholsteinI:216 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---216

121.

Müseler, Deike1995wSparkasse WestholsteinI:216 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---216

123.

Tiedemann, Kristina1995wGrundschule Hohenlockstedt Kl. 4I:215 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---215

124.

Feldmann, Leonie1995wGrundschule Hohenlockstedt Kl. 4I:214 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---214

125.

Marth, Katrin1994wAuguste-Viktoria-Schule 6dI:214 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---214

126.

Hüffer, Frederike1997wGS Edendorf Kl.3bI:213 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---213

127.

Roßmaier, Laura1996wVFL KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:213213

128.

Naeve, Eileen1993wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:213 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---213

129.

Raddatz, Sina1994wTSV HeiligenstedtenI:212 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---212

130.

Laackmann, Jonna1996wGS Kellinghusen Kl.4eI:211 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---211

131.

Hafemeister, Leonie1994wF!SI:211 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---211

132.

Perner, Charleen1993w(Bullenkuhlen)I:--- P:--- B:--- G:211 H:--- K:--- W:--- H:---211

133.

Zimmerningkat, Jana1999wGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:210 W:--- H:---210

134.

Jürgensen, Julie1996wGS Kellinghusen Kl.3aI:210 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---210

134.

Holm, Karoline1996wFehrs-Schule Kl. 4aI:210 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---210

136.

Störmann, Johanna1995wGS Edendorf Kl.4bI:210 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---210

136.

Krone, Anna1995wKKS ItzehoeI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:210 H:---210

136.

Frizler, Isabell1995wETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:210 H:--- K:--- W:--- H:---210

139.

Stollenwerk, Christiane1994wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:210 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---210

139.

Bluth, Bente1994wTSV BrokstedtI:--- P:--- B:210 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---210

139.

Groß, Sophia1994wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:210 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---210

142.

Niedermeier, Lisa1992wETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:210 H:--- K:--- W:--- H:---210

143.

Dammann, Friederike1997wWRS WilsterI:--- P:--- B:--- G:109 H:--- K:--- W:100 H:---209

144.

Münchow, Lisa-Sophie1996wWRS WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:209 H:---209

145.

Guntermann, Marieke1995wGS Kellinghusen Kl.4eI:209 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---209

145.

Bauer, Madlen1995wItzehoer VersicherungI:209 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---209

147.

Belkov, Mira1993wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta eI:209 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---209

148.

Schäfer, Cornelia1995wGS GroßenaspeI:--- P:--- B:208 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---208

149.

Petermann, Marisa1991wGrundschule Kremperheide Kl. 3bI:208 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---208

149.

Meiforth, Gyde1991wRS Wilster Kl.8cI:208 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---208

151.

Gogolin, Stina1995w I:207 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---207

152.

La Porta, Stefanie1992wHS WilsterI:207 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---207

153.

Köhne, Sinja1999wGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:206 W:--- H:---206

154.

Tretau, Julia1993wAuguste-Viktoria-Schule 6dI:206 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---206

155.

Heeschen, Janina1992wHS WilsterI:206 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---206

156.

Jessen, Annika1997w I:205 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---205

156.

Knorr, Nina1997wGS Sude West Kl. 3bI:205 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---205

158.

Jagszent, Jasmin1996wGS Kellinghusen Kl.3aI:205 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---205

159.

Gathow, Kaja Sophie1995wFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:205 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---205

159.

Fehrs, Luisa1995w I:205 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---205

161.

Blunck, Filiz1991wHS WilsterI:205 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---205

162.

Richter, Jana1994wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:204 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---204

162.

Henke, Anja1994wMünsterdorfer SVI:204 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---204

162.

Fritz, Larissa1994w I:204 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---204

165.

Otte, Melina1993wSopie Scholl Gymnasium Quinta bI:204 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---204

166.

Mühler, Franziska1996wGS Sude West Kl. 4bI:203 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---203

167.

Schwarz, Esther1993wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta eI:203 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---203

167.

Maaß, Selina1993wRS Wilster Kl.7aI:203 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---203

169.

Klusmann, Kerstin1991wWKS Hohenlockstedt WPK FitnessI:203 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---203

170.

Uggias, Giulia1995w I:202 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---202

171.

Kocsis, Deniz1993wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:202 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---202

171.

Von Bremen, Kaja1993wTUS AppenI:202 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---202

171.

Braun, Sarah Johanna1993wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta eI:202 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---202

174.

Soukup, Annika1991wRS Am Lehmwohld Kl.9bI:202 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---202

175.

Bruns, Janne1996wETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:201 H:--- K:--- W:--- H:---201

176.

Ramthun, Ida-Lena1995wGS Wellenkamp Klasse 4aI:201 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---201

177.

Bollmann, Anne1992wGut Heil ItzehoeI:201 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---201

178.

Rüter, Anne1997wSparkasse WestholsteinI:200 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---200

179.

Kaspereit, Janina1994wInter AckerI:200 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---200

180.

Palm, Isabell1993wHS WilsterI:200 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---200

181.

Schröder, Janine1997wGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:199 W:--- H:---199

182.

Krohn, Fenja1996wLG ElmshornI:--- P:--- B:--- G:199 H:--- K:--- W:--- H:---199

183.

Striebinger, Gerrit1991w I:199 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---199

184.

Zur Verth, Svenja1997wGS Edendorf Kl.3bI:198 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---198

185.

Wohlert, Annika1993wISR Itzehoer Schrott und Recycling GmbH & Co.I:198 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---198

185.

Schneider, Lisa1993wRS Krempe ProjektklasseI:198 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---198

187.

Stange, Tanita1992wRS Krempe ProjektklasseI:198 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---198

188.

Petrausch, Penelope1991wLg hnfI:--- P:--- B:--- G:198 H:--- K:--- W:--- H:---198

189.

Bull, Annika1998wMTV ItzehoeI:197 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---197

190.

Müller-Bergh, Ann-Kathrein1997wFlotte Fersen TegelhörnI:197 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---197

191.

Reimers, Jana1992w I:196 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---196

191.

Dose, Gesa1992wETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:196 H:--- K:--- W:--- H:---196

193.

Wiese, Svenja1991wRS Krempe ProjektklasseI:196 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---196

194.

Barthel, Coralie1996wTSV LägerdorfI:--- P:--- B:--- G:195 H:--- K:--- W:--- H:---195

195.

Ahrens, Julia1995w I:195 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---195

196.

Klabunde, Julia1992wRS Wilster Kl.8cI:195 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---195

197.

Holin, Stine1996wGS Edendorf Kl.4cI:194 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---194

198.

Otto, Melina1995wGrundschule Hohenlockstedt Kl. 4I:194 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---194

198.

Kieken, Vanessa1995wHauptschule Sude Kl. 6aI:194 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---194

198.

Dittrich, Wiebke1995wGS Edendorf Kl.4cI:194 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---194

201.

Alexander, Jennifer1994w I:194 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---194

202.

Kruse, Louisa1997wTSV WackenI:193 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---193

203.

Spresny, Yvonne1996wGS Wellenkamp Klasse 4aI:193 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---193

204.

Döpper, Lena1996wGS Edendorf Kl.4bI:192 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---192

205.

Heidorn, Marlin-Rijke1998wInter AckerI:191 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---191

206.

Peters, Wiebke1994wRS Krempe ProjektklasseI:190 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---190

207.

Auhage, Sarah1991wRealschule Wilster Kl. 9aI:190 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---190

207.

Dölling, Pia1991wRS Wilster Kl.8cI:190 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---190

209.

Pengel, Neele1996wGS Sude West Kl. 4bI:189 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---189

209.

Busch, Luisa1996wGS Sude West Kl. 4bI:189 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---189

211.

Haack, Anna-Maria1994wTUS KrempeI:189 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---189

212.

Schlünz, Daniela1993wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:189 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---189

213.

Bibrach, Sandra1991wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:189 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---189

214.

Krützelmann, Lea-Sophie1996w I:188 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---188

215.

Großmann, Larissa1994w I:188 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---188

215.

Kuball, Lena1994wFortuna Realschule GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:188 H:--- K:--- W:--- H:---188

217.

Siebert, Tomke1993wAVS Itzehoe Quinta 6cI:188 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---188

218.

Kock, Jennifer1994wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:187 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---187

219.

Laackmann, Laura1996wWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:186 H:--- K:--- W:--- H:---186

219.

Neumann, Felicitas1996wEMA-Schule Kl.4cI:186 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---186

219.

Jaensch, Jennifer1996wFehrsschule Kl.3dI:186 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---186

222.

Niefert, Johanna1995wWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:186 H:--- K:--- W:--- H:---186

223.

Schemainda, Jana1994wItzehoer VersicherungI:186 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---186

224.

Rohleder, Helen1993wETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:186 H:--- K:--- W:--- H:---186

225.

Wessel, Kim1992wHS WilsterI:186 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---186

226.

Lömker, Johanna1997w I:185 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---185

227.

Matthes, Annika1995wMTV ItzehoeI:185 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---185

228.

Omnitz, Annika1994wTS SchenefeldI:--- P:--- B:--- G:--- H:185 K:--- W:--- H:---185

229.

Gravert, Alexandra1993w I:185 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---185

229.

Ziems, Anne-Dorette1993wTSV BrokstedtI:126 P:--- B:59 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---185

231.

Kleensang, Jane1996w I:184 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---184

231.

Wedekind, Annie1996wGS Kellinghusen Kl.4eI:184 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---184

233.

Gravert, Theresa1995w I:184 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---184

234.

Schuhmacher, Merle1991wGS Edendorf Kl.4bI:184 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---184

235.

Brey, Madlyne1996wFehrsschuleI:183 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---183

236.

Neugebauer, Krissina1993wHS WilsterI:183 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---183

237.

Reichelt, Vanessa1991wWilde Kaktus BandeI:--- P:183 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---183

238.

Nolte, Karoline1995wFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:182 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---182

239.

Karstens, Svenja1994wLG Wedel / PinnebergI:--- P:--- B:--- G:182 H:--- K:--- W:--- H:---182

239.

Riceling, Vanessa1994wRealschule WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:182 H:---182

239.

Fuchs, Cleo1994wWilde Kaktus BandeI:--- P:182 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---182

242.

Zeunert, Marion1993wKlosterhofschule Itzehoe 6aI:182 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---182

243.

Bestmann, Janika1996wFehrsschuleI:181 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---181

243.

Viebahn, Jantje1996wGS GroßenaspeI:--- P:--- B:181 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---181

245.

Soboll, Jolin1994wAuguste-Viktoria-Schule 6dI:181 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---181

245.

Petermann, Janique1994wGrundschule Kremperheide Kl. 3bI:181 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---181

245.

Kelting, Julia1994wSopie Scholl Gymnasium Quinta bI:181 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---181

248.

Lassen, Frederike1993wISR Itzehoer Schrott und Recycling GmbH & Co.I:181 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---181

249.

Hinrichs-Bünz, Annika1991w I:181 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---181

250.

Winkelmann, Rieke1996wGS Wellenkamp Klasse 4aI:180 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---180

251.

Storey, Natalia1991wRS Wilster Kl.8cI:180 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---180

251.

Kracht, Anna-Lena1991wGHS Brokstedt, Klasse 9I:--- P:--- B:180 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---180

253.

Müller-Bergh, Dorothea2000wFlotte Fersen TegelhörnI:179 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---179

254.

Sierk, Hanna1994wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta eI:179 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---179

255.

Schwarzkopf, Shyla1993wWKS Hohenlockstedt Kl.H6aI:179 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---179

255.

Früchtenicht, Teresa1993w I:179 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---179

255.

Jensen, Merle1993wAVS Itzehoe Quinta 6cI:179 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---179

255.

Kruse, Lena1993wMTV ItzehoeI:179 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---179

259.

Holzfeind, Inga1991w I:179 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---179

260.

Fuchs, Luca1994wAVS Itzehoe Quinta 6cI:178 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---178

260.

Sandkamp, Nicola1994w I:178 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---178

262.

Braun, Pia1992wRS Wilster Kl.7aI:178 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---178

263.

Kastenbein, Jennifer1991wThies Gesundheitspartner/MediCenter MedizintechnikI:178 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---178

264.

Grage, Lea1997w I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:177177

265.

Schwager, Lena1996w I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:177177

266.

Lucht, Nele1991wRS Wilster Kl.9bI:177 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---177

267.

Rasmussen, Sarah1992w I:176 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---176

268.

Albers, Anika1991wRS Wilster Kl.8bI:176 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---176

269.

Adomeit, Lara1998wGrundschule Hohenlockstedt Kl. 2I:175 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---175

270.

Hustedt, Melanie1996wFehrs-Schule Kl. 4aI:175 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---175

270.

Brandes, Joana1996wKSG Arashi e.V. ItzehoeI:175 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---175

272.

Wolf, Leenke1995w I:175 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---175

273.

Wendtland, Leonie1993wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:175 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---175

274.

Mohr, Jenny1997wTSV KremperheideI:174 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---174

275.

Rehder, Jana1994w I:174 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---174

275.

Mahnke, Linnea Marie1994wFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:174 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---174

275.

Schuhmacher, Kim1994wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:174 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---174

278.

Marnau, Lea Vitja1996wFehrsschule Kl.3dI:173 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---173

279.

Nagel, Natascha1995wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:173 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---173

280.

Segger, Svea1994wItzehoer VersicherungI:173 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---173

281.

Tiedemann, Finja1998wGS Hohenlockstedt Kl.2cI:172 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---172

282.

Neumann, Alicia1996wGrundschule Kremperheide Kl. 3bI:172 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---172

283.

Niehus, Leonie1995wGut Heil ItzehoeI:172 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---172

284.

Friedmann, Alexandra1994wRS Krempe ProjektklasseI:172 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---172

285.

Wittorf, Mareike1992wTSV BrokstedtI:--- P:--- B:172 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---172

285.

Mohr, Rebekka1992wRS Krempe ProjektklasseI:172 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---172

287.

Sievers, Julia1997wGS Hohenlockstedt Kl.2cI:171 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---171

288.

Baltrusch, Kyra1994wSopie Scholl Gymnasium Quinta bI:171 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---171

288.

Von Leesen, Jana1994wRS Krempe ProjektklasseI:171 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---171

290.

Thamling, Isabelle1993wFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:171 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---171

290.

Rathke, Linn-Kristin1993wSopie Scholl Gymnasium Quinta bI:171 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---171

292.

Braack, Annika1992wRS Krempe ProjektklasseI:171 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---171

293.

Kroggel, Amelie1995wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:170 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---170

293.

Leibl, Laur1995wGS OelixdorfI:170 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---170

293.

Eggers, Fenja1995wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:170 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---170

296.

Schanbacher, Ann-Katrin1994wHS WilsterI:170 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---170

297.

Dieckmann, Hannah1991wAVS-OIIIcI:170 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---170

298.

Stinsky, Svenja1998w I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:169169

299.

Westphalen, Lara1996wETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:169 H:--- K:--- W:--- H:---169

299.

Sander, Levy1996w I:169 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---169

299.

Vogt, Sabrina1996wGS Edendorf Kl.4cI:169 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---169

299.

Aul, Anna-Lena1996wGS Edendorf Kl.4cI:169 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---169

303.

Bröcker, Hannah1994wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta eI:169 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---169

304.

Westphal, Victoria1998wETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:168 H:--- K:--- W:--- H:---168

305.

Schüder, Kendra1997wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:168 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---168

306.

Kruse, Silvia1995wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:168 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---168

307.

Voss, Franziska1993w I:168 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---168

308.

Kracht, Katharina1992wTSV BrokstedtI:--- P:--- B:168 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---168

309.

Ciasto, Paula Antonia1998wGS Sude-West Kl. 2bI:167 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---167

309.

Müller-Bergh, Leonore1998wFlotte Fersen TegelhörnI:167 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---167

311.

Sommerfeld, Rachel1993wAVS Itzehoe Quinta 6cI:167 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---167

312.

Brüning, Carina1999wGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:166 W:--- H:---166

313.

Macholewski, Sabrina1994wHauptschule Sude Kl. 5aI:166 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---166

314.

Bibrach, Jasmin1991wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:166 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---166

314.

Stoffregen, Julia1991wGrundschule Kremperheide Kl. 4I:166 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---166

316.

Fischer, Lisa1998w I:165 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---165

317.

Vielstich, Franziska1996wGS Kellinghusen Kl.3aI:155 P:--- B:10 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---165

318.

Abussuutoglu, Büsra1993wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:165 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---165

319.

Dethlefs, Cornelia1991wRS Wilster Kl.8cI:165 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---165

319.

Erdmann, Gesa1991wRealschule Wilster Kl. 9aI:165 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---165

321.

Beck, Hannah1997wFehrsschuleI:164 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---164

321.

Wichmann, Sabine1997w I:164 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---164

323.

Stöter, Sunna1994wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:164 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---164

323.

Vett, Larissa1994wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:164 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---164

325.

Schack, Lina1997wGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3bI:163 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---163

326.

Ranzau, Leonie-Sophie1996wEMA-Schule Kl.4cI:163 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---163

326.

Weber, Ann Christin1996wGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3bI:163 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---163

328.

Albroscheit, Tatjana1994wRS Krempe ProjektklasseI:163 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---163

329.

Stiewe, Saskia1993wAuguste-Viktoria-Schule 6dI:163 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---163

329.

Löbel, Eva Charlotta1993wAuguste-Viktoria-Schule 6dI:163 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---163

329.

Scheiter, Anna Christina1993w I:163 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---163

332.

Gravert, Christianna1991w I:163 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---163

333.

Grüttner, Vanessa1997wGrundschule Kremperheide Kl. 2I:161 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---161

334.

Ehrenberg, Melanie1998w I:160 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---160

335.

Stern, Svenja1996wGrundschule Kremperheide Kl.3aI:160 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---160

336.

Klöpper, Svana1992wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:160 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---160

337.

Sandkamp, Laura1997w I:159 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---159

337.

Riedeberger, Joele1997w I:159 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---159

337.

Sandkamp, Lina1997w I:159 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---159

340.

Hauschildt, Sarah1996wGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3bI:159 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---159

340.

Koch, Esther1996wGS Wellenkamp Klasse 3aI:159 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---159

342.

Lühring, Isa1995wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:159 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---159

342.

Steiner, Alexandra1995wTSV LägerdorfI:--- P:--- B:--- G:159 H:--- K:--- W:--- H:---159

344.

Mühler, Katharina1999wGS Sude West Kl. 4bI:158 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---158

345.

Reimers, Freya Marita1996wGHS Brokstedt, Klasse 4I:--- P:--- B:158 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---158

346.

Stühmer, Anthea1995wGS OelixdorfI:158 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---158

347.

Thum, Verena1998wGS GroßenaspeI:--- P:--- B:157 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---157

348.

Kaysal, Laura1997wGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:157 W:--- H:---157

349.

Garbers, Juliana1995wGut-Heil ItzehoeI:157 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---157

350.

Feddersen, Laura1993wSophie-Scholl-Gymnasium Quarta bI:157 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---157

350.

Otte, Carina1993wHauptschule Sude Kl. 7aI:157 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---157

352.

Hodgson, Lucy1992wWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:157 H:--- K:--- W:--- H:---157

353.

Guhl, Saskia1991wWKS Hohenlockstedt WPK FitnessI:157 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---157

354.

Laskowski, Lisa1996wGrundschule Kremperheide Kl.3aI:155 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---155

355.

Vasel, Kim1998wSauer-DanfossI:154 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---154

356.

Knudsen, Lea1997wGS Kellinghusen Kl.3aI:154 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---154

357.

Küpper, Laura1994wItzehoer RuderclubI:154 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---154

358.

Schmidt, Elena1996wEMA-Schule Kl.4cI:153 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---153

358.

Rehder, Theresa1996wWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:153 H:--- K:--- W:--- H:---153

360.

Witt, Anna-Theresia1994wLT Golf-Club Schloss BreitenburgI:153 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---153

361.

Wickens, Julia1993wHS WilsterI:153 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---153

362.

Brockmann, Sabrina1999wGHS Brokstedt, Klasse 1bI:--- P:--- B:152 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---152

363.

Zwadlo, Jessica1995wGHS Brokstedt, Klasse 4zI:--- P:--- B:152 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---152

364.

Benecke, Alina1993wRealschule WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:152 H:---152

364.

Kuhr, Elisa1993wSophie-Scholl-Gymnasium Quarta bI:152 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---152

364.

Kammer, Antonia1993wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:152 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---152

367.

Engfer, Lara1992wSophie-Scholl-Gymnasium Quarta bI:152 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---152

368.

Brahmstaedt, Fee-Sophie1997wWRS WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:151 H:---151

369.

Lemke, Finja1995wGS Wellenkamp Klasse 4aI:151 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---151

369.

Vehrs, Johanna1995wFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:151 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---151

369.

Magnussen, Lara1995w I:151 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---151

372.

Schröder, Britta1992wHS WilsterI:151 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---151

373.

Kersten, Natalie1996wGS Edendorf Kl.4bI:150 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---150

374.

Brahmstaedt, Henrike1995wWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:150 H:--- K:--- W:--- H:---150

374.

Wilckens, Tiana1995w I:150 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---150

376.

Lars, Shari1993wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:150 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---150

377.

Pedük, Ezgi1992wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:150 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---150

377.

Breiholz, Betty1992wGS Edendorf Kl.4bI:150 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---150

379.

Luckfiel, Jennifer1991wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:150 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---150

380.

Hölck, Tamara1996wWRS WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:149 H:---149

381.

Scharf, Luise1995wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:149 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---149

382.

Özbey, Cansu1993wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:149 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---149

383.

Marschall, Alicia1996wGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3bI:148 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---148

384.

Fehrs, Denise1995wWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:148 H:--- K:--- W:--- H:---148

384.

Karvodt, Lea1995wGut Heil ItzehoeI:148 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---148

386.

Wilde, Nadine1998wGS St.Margarethen Kl. 2bI:147 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---147

387.

Holpert, Maria Christin1997w I:147 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---147

387.

Rühmann, Isabella1997wGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3bI:147 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---147

389.

Koesling, Janne1998wSauer-DanfossI:146 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---146

389.

Grüneklee, Paula1998wGS Hohenlockstedt Kl.2cI:146 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---146

391.

Dunklau, Melissa1997wGS Wellenkamp Kl.3cI:146 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---146

391.

Lange, Hanna1997wGS Wellenkamp Kl.3cI:146 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---146

393.

Staenke, Jennifer1997w I:145 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---145

393.

Faust, Mailien1997wGS Hohenlockstedt Kl.2cI:145 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---145

395.

Rathjens, Kira1998wGrundschule Kremperheide Kl. 1I:144 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---144

396.

Perna-Jado, Luisa1996wGS OelixdorfI:144 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---144

397.

Ehrenberg, Sandra1995w I:144 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---144

398.

Kröger, Anne Franziska1993wAuguste-Viktoria-Schule 6dI:144 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---144

398.

Jacobsen, Wencke1993wItzehoe WellenkampI:--- P:--- B:--- G:144 H:--- K:--- W:--- H:---144

400.

Kleensang, Mia1997wGS St.Margarethen Kl. 2bI:143 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---143

400.

Schostak, Ailina1997wGS Wellenkamp Klasse 3aI:143 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---143

402.

Dettmer, Lisa1995wWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:143 H:--- K:--- W:--- H:---143

403.

Ehlers, Annika1994wAuguste-Viktoria-Schule 6dI:143 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---143

404.

Boysen, Angela1993wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta eI:143 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---143

405.

Breiholz, Sarah1995wGut Heil ItzehoeI:142 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---142

406.

Schulz, Beke1998wSieversbeker SnailsI:141 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---141

407.

Echelmeyer, Julia1995wTuS Germania SchnelsenI:141 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---141

408.

Himmelhan, Lea Sophie1998wItzehoer VersicherungI:140 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---140

409.

Naujocks, Alexandra1995wEMA-Schule Kl.4cI:140 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---140

410.

Schuldt, Vivian1994wGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3cI:140 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---140

410.

Asmussen, Larissa1994w I:140 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---140

412.

Müßig, Leah1999wGS OelixdorfI:139 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---139

413.

Schüler, Sandy1996wGS OelixdorfI:139 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---139

414.

Engel, Larissa1994wHauptschule SudeI:139 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---139

415.

Plume, Lisa-Maria1993w(Rethwisch)I:--- P:--- B:--- G:139 H:--- K:--- W:--- H:---139

416.

Lickfett, Lena1991wSophie-Scholl-Gymnasium Quarta bI:139 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---139

417.

Stepany, Amelie1999wGS OelixdorfI:138 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---138

418.

Nölting, Lea Sophie1997wTSV LoLaI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:138138

419.

Koch, Anna1996wEMA-Schule Kl.4cI:138 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---138

420.

Schmidt, Ines1993wTSV BrokstedtI:138 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---138

421.

Rühlemann, Julia1995wWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:137 H:--- K:--- W:--- H:---137

422.

Peter, Nicole1996wGS Hohenlockstedt Kl.2cI:136 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---136

423.

Stöver, Henrike1997w I:135 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---135

424.

Schröder, Johanna1993wAVS Itzehoe Quinta 6cI:135 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---135

424.

Heitmann, Anna1993wSophie-Scholl-Gymnasium Quarta bI:135 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---135

426.

Stoldt, Melanie1992wStadtschule GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:135 H:--- K:--- W:--- H:---135

427.

Gurazda, Emilia1996wGS Sude West Kl. 4bI:134 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---134

427.

Rexhepaj, Benita1996wFehrsschule Kl.3dI:134 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---134

427.

Willgalis, Lea1996wGrundschule Wellenkamp Kl. 3dI:134 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---134

430.

Bitomsky, Laura1994wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:134 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---134

431.

Waage, Nea1993wSophie-Scholl-Gymnasium Quarta bI:134 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---134

432.

Siebert, Deike1997wGrundschule Wellenkamp Kl. 3dI:133 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---133

433.

Rentsch, Sina1996wGS Sude West Kl. 3bI:133 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---133

433.

Sakowski, Alina1996wGS Wellenkamp Kl.4bI:133 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---133

435.

Göttsche, Carmina1993wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:133 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---133

436.

Bolk, Jana1991wRS Wilster Kl.8bI:133 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---133

437.

Engel, Mona1998wItzehoer VersicherungI:132 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---132

438.

Steckel, Svane Kim1996wMTV ItzehoeI:132 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---132

439.

Claussen, Jennifer1993wHS WilsterI:132 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---132

440.

Hems, Michelle1995wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:131 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---131

441.

Kunert, Felicia1994wItzehoer TennisvereinI:131 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---131

441.

Bauer, Anne1994wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:131 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---131

443.

Grümmer, Katharina1993wHS WilsterI:131 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---131

444.

Sievers, Stefanie1995wHS WilsterI:130 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---130

445.

Schulz, Tina1992wHS WilsterI:130 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---130

446.

Kietzer, Janine1991wWBR 9dI:130 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---130

447.

Horns, Katharina Viktoria1997wGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:129 W:--- H:---129

448.

Schwittay, Fine1998wItzehoer VersicherungI:128 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---128

449.

Grap, Marit1997wGrundschule KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:128128

450.

Grümtz, Julia1996wGS St.Margarethen Kl. 2bI:128 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---128

451.

Nagel, Meike1998wGS St.Margarethen Kl. 2bI:127 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---127

452.

Looft, Kjara1997wGrundschule Wellenkamp Kl. 3dI:127 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---127

453.

Wessel, Jale1994w I:127 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---127

454.

Lemor, Franca1997w I:126 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---126

455.

Köhler, Maria1996wWilde Kaktus BandeI:--- P:126 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---126

455.

Macholewski, Janina1996wGS Edendorf Kl.3bI:126 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---126

455.

Sadiku, Kefser1996wGS Edendorf Kl.3bI:126 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---126

455.

Boll, Jacqueline1996wGS Edendorf Kl.3bI:126 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---126

459.

Beck, Lara Marisa1993wAuguste-Viktoria-Schule 6dI:126 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---126

459.

Siedenburg, Ann-Christin1993wAVS Itzehoe Quinta 6cI:126 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---126

461.

Schröder, Eyske1991wRealschule Wilster Kl. 9aI:126 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---126

462.

Höppner, Jasmin1996wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:125 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---125

463.

Albrecht, Saskia1994w I:125 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---125

463.

Spindelmann, Ina1994wGS Wellenkamp Klasse 4aI:125 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---125

465.

Stehen, Alina1992wRS Wilster Kl.8bI:125 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---125

465.

Lücke, Sarah1992wRS Wilster Kl.8bI:125 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---125

467.

Bahns, Tjorven-Svea1996wGrundschule Kremperheide Kl. 4I:124 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---124

468.

Witt, Mareike1992wRS Wilster Kl.7aI:124 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---124

469.

Hubert, Dinah-Kristin1991wRealschule Wilster Kl. 9cI:124 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---124

469.

Bolten, Tanja1991wRealschule Wilster Kl. 8aI:124 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---124

471.

Temiz, Gizem1995wGS Wellenkamp Kl.4bI:123 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---123

472.

Hildebrandt, Wencke1998wItzehoer VersicherungI:122 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---122

473.

Hahn, Katharina1991wRS Am Lehmwohld Kl.9bI:122 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---122

474.

Schändel, Joana1997wGrundschule Kremperheide Kl. 2I:121 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---121

474.

Reimers, Julemarie1997wGS Sude-West Kl. 2aI:121 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---121

476.

Schilling, Merle1996wGS Wellenkamp Klasse 3aI:121 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---121

477.

Ott, Leonie1994wAVS Itzehoe Quinta 6cI:121 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---121

478.

Schöne, Jule1998wGS St.Margarethen Kl. 2bI:120 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---120

479.

Gruetzmacher, Isabel1997wGS Sude-West Kl. 2aI:120 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---120

479.

Zöllner, Cathleen1997wGS Edendorf Kl.3bI:120 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---120

481.

Neumeier, Maya Marie1996wGS Sude WestI:120 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---120

482.

Kontopidis, Nina1995wGrundschule Kremperheide Kl. 4I:120 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---120

483.

Bendlin, Alina1997wGrundschule Wellenkamp Kl. 3dI:119 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---119

483.

Klüver, Carlotta1997w I:119 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---119

485.

Beyer, Melina1996wGrundschule Wellenkamp Kl. 3dI:119 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---119

486.

Fuchs, Eyleen1991wAVS-OIIIcI:119 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---119

487.

Querling, Sarah1997wGS Sude-West Kl. 2aI:118 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---118

487.

Kemmer, Neele1997wGrundschule Wellenkamp Kl. 3dI:118 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---118

489.

Thomsen, Inga1991wRS Am Lehmwohld Kl.9bI:118 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---118

490.

Hoppe, Vivian Celine1998wGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:117 W:--- H:---117

490.

Bohnsack, Alicia1998wGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:117 W:--- H:---117

490.

Blume, Sina Valeska1998wGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:117 W:--- H:---117

490.

Herrmann, Friedericke1998w I:117 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---117

494.

Schümann, Insa1997wGrundschule KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:117117

495.

Karstens, Julia1995wHS WilsterI:117 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---117

496.

Sarau, Leona1992wItzehoer VersicherungI:117 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---117

497.

Reuter, Janina1997wGHS Brokstedt, Klasse 2zI:--- P:--- B:116 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---116

498.

Kummer, Tatjana1995wGS Sude WestI:116 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---116

499.

Stieper, Swenja1994wTSV BrokstedtI:--- P:--- B:116 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---116

500.

Voß, Susanna1998wGS St.Margarethen Kl. 2bI:115 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---115

501.

Zeunert, Laura1997wGS Edendorf Kl.3bI:115 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---115

501.

Schmidt, Mareike1997wGS Edendorf Kl.3bI:115 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---115

503.

Kewitz, Katarina1993wPestalozzi-Schule Kl. 7-9I:114 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---114

504.

Casper, Noreen1998wGHS Brokstedt, Klasse 2bI:--- P:--- B:113 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---113

505.

Matthiessen, Julia1994wHS Lübscher Kamp Kl.5aI:113 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---113

506.

Hartung, Jackline1993wHS Lübscher Kamp Kl.5aI:113 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---113

507.

Jürgensen, Johanna1997w I:111 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---111

507.

Töllner, Julia1997wGS Sude West Kl. 3bI:111 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---111

509.

Khwadjazada, Liada1992wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:111 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---111

510.

Modlich, Janne1997wGS GroßenaspeI:--- P:--- B:110 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---110

511.

Nottelmann, Carina1996wGS Wellenkamp Klasse 3aI:110 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---110

512.

Siedenburg, Birte1993wMTV HerzhornI:--- P:--- B:--- G:110 H:--- K:--- W:--- H:---110

513.

Ohrt, Lena-Marie1998w I:109 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---109

514.

Martens, Luisa1997w I:109 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---109

515.

Kahlen, Leonie1998wGS GroßenaspeI:--- P:--- B:108 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---108

516.

Titjen, Meike1997wGS Wellenkamp Klasse 3aI:108 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---108

516.

Hellmann, Hanna1997wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:108 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---108

518.

Janke, Kim Aileen1996wGS Wellenkamp Kl.3cI:108 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---108

519.

Steinberg, Ylva Charlotte1995wFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:108 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---108

520.

Stünkel, Jacqueline1993wKlosterhofschule Itzehoe 6aI:108 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---108

520.

Teksoy, Sarah1993wKlosterhofschule Itzehoe 6aI:108 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---108

522.

Roß, Lara1992wHauptschule Sude Kl. 7aI:108 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---108

523.

Carstens, Anja1996wWRS WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:107 H:---107

524.

Schlenstedt, Laura1994wFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:107 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---107

525.

Von Leesen, Nadine1993wRS Krempe ProjektklasseI:107 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---107

526.

Peche, Pia1992wRS Krempe ProjektklasseI:107 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---107

527.

Genscher, Jennifer1995wRS Krempe ProjektklasseI:106 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---106

528.

Sierth, Isabel1998wGS St.Margarethen Kl. 2bI:105 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---105

529.

Wiese, Nathalie1997wGS St.Margarethen Kl. 2bI:105 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---105

530.

Kröger, Sarah1997wGS Sude-West Kl. 2bI:104 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---104

530.

Tempel, Kimberly1997wGS Sude WestI:104 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---104

530.

Pengel, Bente1997wGS Sude WestI:104 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---104

530.

Möckelmann, Jytte1997wGS Sude-West Kl. 2aI:104 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---104

534.

Gueridonn, Gina1993wHauptschule Sude Kl. 7aI:104 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---104

534.

Meinert, Sandra1993wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta eI:104 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---104

536.

Löning, Franziska1998wGS Sude WestI:103 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---103

537.

Shala, Violetta1992wHauptschule Sude Kl. 6aI:103 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---103

537.

Stebner, Katrin1992wHauptschule Sude Kl. 6aI:103 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---103

539.

zur Verth, Johanna1999w I:102 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---102

540.

Sindelar, Hanna1998wGS Sude WestI:102 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---102

540.

Johannsen, Emmelie1998wGHS Brokstedt, Klasse 2zI:--- P:--- B:102 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---102

542.

Heins, Saskia1992wRS Wilster Kl.8bI:102 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---102

543.

Sommer, Beeke1999wTuS Esingen (Tornesch)I:101 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---101

544.

Lechthaler, Leonie1998wGS Sude-West Kl. 2aI:101 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---101

545.

Lutz, Rike1997wGS Sude-West Kl. 2aI:101 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---101

546.

Hinrichsen, Kimberley1994wFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:101 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---101

547.

Jordan, Kira1993wKlosterhofschule Itzehoe 6aI:101 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---101

547.

Schlüter Hinrichsen, Bianca1993wFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:101 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---101

549.

Meyer-Burgdorff, Carlotta1998wMTV ItzehoeI:100 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---100

549.

Kruse, Josephine1998wGS Hohenlockstedt Kl.2cI:100 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---100

551.

König, Denise1995wGS Wellenkamp Kl.4bI:100 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---100

552.

Wefelmeier, Rebekka1994wKlosterhofschule Itzehoe 6aI:100 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---100

553.

Dammann-Gantrich, Silja1992wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:100 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---100

554.

Brandt, Stephanie1996wGS Wellenkamp Kl.4bI:99 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---99

555.

Rahn, Alina1994wAVS Itzehoe Quinta 6cI:99 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---99

556.

Specht, Catharina1993wAVS Itzehoe Quinta 6cI:99 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---99

557.

Umland, Sarah1991wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:99 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---99

558.

Baltruschat, Imke Luisa1997wSV Vaale/ 2a GHS WackenI:98 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---98

559.

Looß, Annika1995w I:98 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---98

560.

Wulf, Charlotte1994wFreie WaldorfschuleI:98 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---98

561.

Mezker, Veronika1993wWKS Hohenlockstedt Kl.H6aI:97 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---97

562.

Jaß, Sandra1992wSteinburg-Schule ProjektklasseI:97 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---97

563.

Shala, Besarta1991wHauptschule Sude Kl. 7aI:96 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---96

564.

Strajnic, Natalie1998wGrundschule Hohenlockstedt Kl. 2I:95 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---95

565.

Koop, Miriam1995wGS Wellenkamp Kl.4bI:95 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---95

566.

Bluth, Svea1997wGHS Brokstedt, Klasse 2aI:--- P:--- B:94 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---94

567.

Meier, Melissa1994w I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:9494

568.

Tonn, Bianka1996wGrundschule Wellenkamp Kl. 3dI:93 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---93

569.

Martinen, Lillian1997wGrundschule Wellenkamp Kl. 3dI:92 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---92

570.

Griesbach, Lisa1991wKlosterhofschule Itzehoe 6aI:91 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---91

571.

Sibum, Isabell1998wGrundschule Kremperheide Kl. 2I:90 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---90

572.

Otto, Sarah1998wKlasse 1d Grundschule HoloI:89 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---89

573.

Schön, Frieda1997wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:89 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---89

574.

Klaus, Lea1996wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:89 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---89

574.

Sibbert, Jenny1996wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:89 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---89

576.

Boekhoff, Nadine1991wRealschule Wilster Kl. 8aI:88 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---88

577.

Speck, Svenja1994wGS Sude-West Kl. 2bI:87 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---87

578.

Mansour, Wafafa1993wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:87 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---87

579.

Nielsen, Liane1992wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:87 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---87

580.

Stegemann, Nora1991wRS Wilster Kl.8bI:87 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---87

581.

Rychlikowski, Nadine1996wFehrs-Schule Kl. 4aI:86 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---86

581.

Ferg, Anna-Lena1996wFehrs-Schule Kl. 4aI:86 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---86

583.

Hausschild, Laura1997wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:85 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---85

584.

Schneider, Maya Celie1998wGS Sude-West Kl. 2bI:84 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---84

585.

Theede, Theresa1993wAuguste-Viktoria-Schule 6dI:82 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---82

585.

Matthiesen, Lena1993wAuguste-Viktoria-Schule 6dI:82 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---82

587.

Ittner, Anna-Lena1995wFehrs-Schule Kl. 4aI:80 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---80

588.

Tameris, Jennifer1991wPestalozzi-Schule Kl. 7-9I:80 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---80

589.

Brandt, Katharina1998wGS Sude-West Kl. 2bI:79 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---79

589.

Döhring, Sina1998wGS Sude-West Kl. 2bI:79 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---79

589.

Feuerschütz, Nina1998wGS Sude-West Kl. 2bI:79 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---79

592.

Mehr, Annika1997wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:79 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---79

592.

Van der Pütten, Tina1997wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:79 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---79

592.

Cornies, Elisabeth1997wFehrsschule Kl.3dI:79 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---79

592.

Müller, Alea1997wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:79 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---79

596.

Laskowski, Nina1996wGrundschule Kremperheide Kl.3aI:79 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---79

596.

Mölln, Jo Neele1996wGrundschule Kremperheide Kl.3aI:79 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---79

596.

Friederichs, Jule1996wGrundschule Kremperheide Kl.3aI:79 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---79

599.

Brusco, Romina1994wFehrs-Schule Kl. 4aI:79 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---79

600.

Möller, Gesche-Inken1997wGrundschule Kremperheide Kl. 3bI:78 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---78

600.

Niemand, Amelie1997w I:78 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---78

602.

Bollhardt, Mayleen1997wItzehoer VersicherungI:77 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---77

603.

Puttrus, Isabelle1993wSophie-Scholl-Gymnasium Quarta bI:75 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---75

604.

Löbel, Tina1991wJugendfeuerwehr GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:75 H:--- K:--- W:--- H:---75

605.

Ziegenbein, Rebecca1998w I:74 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---74

606.

Winter, Tabea1996wGrundschule Kremperheide Kl.3aI:74 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---74

607.

Klöcking, Birte1999w I:73 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---73

608.

Kötz, Charlene1998wGrundschule Kremperheide Kl. 1I:73 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---73

608.

Lange, Svea1998wGrundschule Kremperheide Kl. 1I:73 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---73

608.

Lange, Frederike1998wGrundschule Kremperheide Kl. 1I:73 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---73

611.

Janke, Anna1996w I:72 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---72

612.

Sarmann, Nicole1994w I:--- P:--- B:71 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---71

613.

Fietz, Sarah Marie1993wETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:70 H:--- K:--- W:--- H:---70

614.

Hoffmann, Anna1997wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:68 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---68

615.

Schley, Jenny1997wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:67 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---67

616.

Krause, Bionda1996wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:67 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---67

617.

Denzin, Michelle1997wKL. 4d GS HohenlockstedtI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:6565

618.

Schwerdter, Yvonne1996wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:65 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---65

619.

Obermann, Melissa1995wGS Sude West Kl. 3bI:65 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---65

620.

Lähn, Laura1994wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:64 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---64

621.

Heth, Shanna1997wGrundschule Wellenkamp Kl. 3dI:63 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---63

622.

Kropius, Nadja1996w I:63 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---63

623.

Hill, Viola1995wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:63 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---63

624.

Jacobs, Maike1992w I:63 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---63

625.

Morosch, Evelina1996wGS Wellenkamp Kl.4bI:62 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---62

626.

Brauer, Jennifer1995wGS Wellenkamp Kl.4bI:62 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---62

627.

Kühl, Laura1997wGrundschule Kremperheide Kl. 2I:61 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---61

627.

Alpen, Neela1997wFehrsschule Kl.3dI:61 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---61

629.

Sakirov, Songül1994wFehrs-Schule Kl. 4aI:61 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---61

630.

Nickel, Jasmin1997wGHS Brokstedt, Klasse 2aI:--- P:--- B:59 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---59

631.

Marquardt, Maria1994wFreie WaldorfschuleI:58 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---58

632.

Rohwer, Nana1995wFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:57 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---57

633.

Johannsen, Leonie1996wGHS Brokstedt, Klasse 4zI:--- P:--- B:54 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---54

634.

Schlüter, Ina1997wMarschweg Grund Kaki 3cI:--- P:--- B:53 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---53

635.

Franssen, Sajana1995wFehrs-Schule Kl. 4aI:53 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---53

636.

Fölster, Tonja1993wWKS Hohenlockstedt Kl.H6aI:53 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---53

637.

Rinck, Birte1998wGHS Brokstedt, Klasse 2bI:--- P:--- B:51 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---51

638.

Jochimsen, Lara1997wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:51 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---51

639.

Zühlke, Nina1996wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:51 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---51

640.

Nietschke, Verena1995wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:51 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---51

641.

Sievers, Yvonne1992wRealschule Wilster Kl. 8aI:51 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---51

642.

Balk, Tasja1991wRS Wilster Kl.8bI:51 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---51

643.

Müller, Bente1998wItzehoer VersicherungI:50 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---50

644.

Westphal, Vanessa1994wFeuerwehr GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:49 H:--- K:--- W:--- H:---49

645.

Bruhn, Laura1998wGHS Brokstedt, Klasse 2zI:--- P:--- B:47 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---47

645.

Rathjen, Anne-Sophie1998wGHS Brokstedt, Klasse 2zI:--- P:--- B:47 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---47

647.

Renk, Kristin1996wGS Wellenkamp Kl.3cI:47 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---47

647.

Özsimsek, Acelya-Pelin1996wFehrs-Schule Kl. 4aI:47 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---47

649.

Meeder, Christina1997wGS Wellenkamp Kl.3cI:46 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---46

650.

Tempel, Celine1996wGS Sude-West Kl. 2bI:46 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---46

651.

Dombert, Andrina1994wKlosterhofschule Itzehoe 6aI:42 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---42

652.

Runge, Doreen1997wGHS Brokstedt, Klasse 3zI:--- P:--- B:40 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---40

653.

Scheel, Anna-Marie1995wTSV BrokstedtI:--- P:--- B:39 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---39

654.

Eggers, Laura1996wGS Wellenkamp Kl.3cI:35 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---35

655.

Fraz, Mughis1996wFehrsschule Kl.3dI:31 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---31

656.

Zuccali, Darinka1992wPestalozzi-Schule Kl. 7-9I:28 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---28

657.

Wellhausen, Franziska1993wHauptschule Sude Kl. 7aI:26 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---26

658.

Johann, Manuela Lisa1997wGHS Brokstedt, Klasse 2zI:--- P:--- B:24 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---24

659.

Tenfelde, Ann-Christin1995wRotary Club ItzehoeI:24 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---24

660.

Momsen, Sina1997wGHS Brokstedt, Klasse 3aI:--- P:--- B:22 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---22

661.

Dittmar, Svea1996wGS Edendorf Kl.3bI:21 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---21

662.

Gerst, Janne1997wGHS Brokstedt, Klasse 3aI:--- P:--- B:20 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---20

663.

Muftari, Lumturije1994wHauptschule Sude Kl. 5aI:15 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---15

664.

Tobien, Jacqueline1992wHauptschule Sude Kl. 7aI:15 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---15

665.

Holtorf, Alicia1998wGHS Brokstedt, Klasse 2zI:--- P:--- B:14 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---14

665.

Clausen, Merle1998wGHS Brokstedt, Klasse 2bI:--- P:--- B:14 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---14

665.

Lohse, Stefanie1998wGS Sude-West Kl. 2bI:14 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---14

668.

Schuldt, Lea-Sophie1999wGrundschule Kremperheide Kl. 1I:13 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---13

669.

Schumann, Julia Marie1999wGHS Brokstedt, Klasse 1cI:--- P:--- B:10 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---10

670.

Müller, Katharina Luise1997wGHS Brokstedt, Klasse 2zI:--- P:--- B:10 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---10

671.

Heisch, Julia1993w(Glückstadt)I:--- P:--- B:--- G:10 H:--- K:--- W:--- H:---10

672.

Krüger, Mirja1999wGHS Brokstedt, Klasse 1bI:--- P:--- B:9 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---9

673.

Kruse, Alina1998wGS Sude-West Kl. 2bI:9 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---9

674.

Schulz, Lisa-Ann1997wGS Sude-West Kl. 2bI:9 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---9

675.

Mahler, Jaqueline1992wGrundschule Kremperheide Kl. 4I:9 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---9

676.

Mahler, Monique1999wGrundschule Kremperheide Kl. 1I:8 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---8

677.

Schmidt, Farina1996wGHS Brokstedt, Klasse 4I:--- P:--- B:7 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---7

678.

Schönrock, Anna1998wGS Sude-West Kl. 2aI:6 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---6

679.

Brauer, Ronja1996wGS Wellenkamp Kl.3cI:6 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---6

680.

Rathjen, Chantal1994wHS Lübscher Kamp Kl.5aI:3 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---3

681.

Zeuner, Monique1993wHS Lübscher Kamp Kl.5aI:3 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---3

682.

Baasch, Alicia1997wGS Wellenkamp Kl.3cI:2 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---2

683.

Ksienrzyk, Lena1992wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:1 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---1

683.

Radekenn, Alicia1992wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:1 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---1
Jugendliche w

1.

Schülke, Lena1988wTSV KremperheideI:274 P:300 B:244 G:--- H:--- K:300 W:247 H:2681633

2.

Pump, Leonie Sophia1990wTSV OldendorfI:--- P:--- B:239 G:246 H:290 K:278 W:229 H:2601542

3.

Thamling, Britta1987wohneI:--- P:300 B:235 G:--- H:--- K:272 W:--- H:---807

4.

Brandenburg, Kora1987wSV PulsI:--- P:275 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---275

5.

Lübbe, Leena1989wSSG ItzehoeI:247 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---247

6.

Von Hollen, Jane1990wRealschule Wilster Kl. 9aI:238 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---238

7.

Hesse, Yana1989wMTV HerzhornI:--- P:--- B:--- G:235 H:--- K:--- W:--- H:---235

8.

Reimers, Hanna1988wWilde Kaktus BandeI:--- P:234 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---234

9.

Boehm, Jennifer1990wWilde Kaktus BandeI:--- P:230 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---230

10.

Kruse Fölster, Liesa1990wAVS-OIIIcI:228 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---228

10.

Kurz, Michaela1990wSV BrakeI:--- P:--- B:--- G:228 H:--- K:--- W:--- H:---228

12.

Gollminski, Lena1990wRV BreitenburgI:222 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---222

13.

Strelow, Valentina1988w I:221 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---221

14.

Schröder, Simona1988wMTV ItzehoeI:--- P:219 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---219

15.

Noetzelmann, Gesa1990wWKS Hohenlockstedt WPK FitnessI:215 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---215

16.

Meyenburg, Dorina1990w I:213 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---213

17.

Feddersen, Bea1988wTeam ZeitenjägerI:213 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---213

18.

Fölster, Anne-Sophie1990wTSV BrokstedtI:--- P:--- B:212 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---212

19.

Rudolph, Ines1989w I:212 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---212

20.

Langmaack, Liv1990wLG ItzehoeI:208 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---208

20.

Schwartkop, Hanna1990wRotary Club ItzehoeI:208 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---208

22.

von Staden, Anita1990wLG ItzehoeI:206 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---206

23.

Kruse, Meike1990wRealschule Am Lehmwold Kl. 10bI:204 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---204

24.

Detjens, Annika1988wTUS KrempeI:201 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---201

25.

Reimers, Nina1989w I:200 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---200

26.

Tiedeken, Yvonne1990wLg hnfI:--- P:--- B:--- G:198 H:--- K:--- W:--- H:---198

27.

Höhs, Jytte1990wMTV ItzehoeI:197 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---197

28.

Dose, Wiebke1989wETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:196 H:--- K:--- W:--- H:---196

29.

Baasch, Hanna1990wSC HohenaspeI:194 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---194

30.

Krüger, Patricia1990wRS Krempe ProjektklasseI:193 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---193

30.

Hoffmann, Meike1990wGut heil itzehoeI:193 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---193

32.

Kappus, Moira1989wRotary Club ItzehoeI:191 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---191

33.

Sievers, Lisa1988wFF SchenefeldI:--- P:191 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---191

34.

Hesse, Elina1989wMTV HerzhornI:--- P:--- B:--- G:190 H:--- K:--- W:--- H:---190

35.

Ratay, Marsha1990wRealschule Wilster Kl. 9cI:188 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---188

36.

Lüning, Mona1990wRS Wilster Kl.9bI:187 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---187

36.

Carstens, Gesa1990wMTV ItzehoeI:187 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---187

38.

Meier, Deise1990wRS Krempe ProjektklasseI:185 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---185

39.

Nierzwicki, Nina1990wAVS-OIIIcI:181 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---181

39.

Kruse, Ann-Katrin1990wISR Itzehoer Schrott und Recycling GmbH & Co.I:181 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---181

41.

Ahrens, Christin1990wRS Wilster Kl.9bI:177 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---177

42.

Rehse, Dorothee1987wWohlert, Aldag & PartnerI:177 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---177

43.

Hanisch, Anna1990wRealschule Wilster Kl. 9aI:176 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---176

44.

Netzow, Katharina1988w I:176 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---176

45.

Dahmlos, Jana1989wRS Krempe ProjektklasseI:175 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---175

46.

Rusche, Regina1987wSparkasse WestholsteinI:172 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---172

47.

Becker, Pia1990wAVS-OIIIcI:170 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---170

48.

Steffens, Petra1987w I:169 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---169

49.

Biet, Larissa1990w I:164 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---164

49.

Keßler, Sarah-Jane1990wWKS Hohenlockstedt WPK FitnessI:164 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---164

51.

Romberg, Nina1989wETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:164 H:--- K:--- W:--- H:---164

52.

Jürgensen, Annika1987w I:164 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---164

53.

Stöver, Lisa1988wLT Störlauf ItzehoeI:163 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---163

54.

Kromer, Anastasia1990wETSVI:--- P:--- B:--- G:161 H:--- K:--- W:--- H:---161

54.

Schöne, Annika1990wRealschule Wilster Kl. 9cI:161 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---161

54.

Schröder, Maike1990wRealschule Wilster Kl. 9cI:161 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---161

57.

Detjens, Alina1990wTUS KrempeI:156 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---156

58.

Ayala, Karina1988w I:156 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---156

59.

Sahr, Marlen1988wB+H SportsI:153 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---153

60.

Timm, Birke1987w I:151 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---151

61.

Bochert, Kaya1989wWKS Hohenlockstedt WPK FitnessI:141 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---141

61.

Clausen-König, Dominique1989wWKS Hohenlockstedt WPK FitnessI:141 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---141

63.

Hintz, Sandra1990wAVS-OIIIcI:136 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---136

64.

Lübke, Christina1988wWohlert, Aldag & PartnerI:133 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---133

65.

Schröder, Anna1988w I:132 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---132

66.

Völker, Malena1990wSteinburg-Schule ProjektklasseI:127 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---127

67.

Burmeister, Ronja1990w I:124 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---124

68.

Groher, Nele1988wSSG ItzehoeI:122 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---122

69.

Hess, Tanja1989wTSV BrokstedtI:--- P:--- B:120 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---120

70.

Kreft, Claudia1990wRS Am Lehmwohld Kl.9bI:118 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---118

70.

Aybar, Esra1990wRS Am Lehmwohld Kl.9bI:118 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---118

72.

Sarau, Laura1989wItzehoer VersicherungI:117 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---117

73.

Claußen, Aila1989wRS Am Lehmwohld Kl.9bI:109 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---109

74.

Volkmann, Svenja1990wPestalozzi-Schule Kl. 7-9I:105 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---105

75.

Steinacker, Saskia1990wThies Gesundheitspartner/MediCenter MedizintechnikI:100 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---100

76.

Rathmann, Kristin1988wKKS ItzehoeI:68 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---68

77.

Wilstermann, Nathalie1990wPestalozzi-Schule Kl. 7-9I:28 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---28

78.

Pankuweit, Lea1990wHauptschule Sude Kl. 10bI:20 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---20

79.

Kersic, Sabrina1990wSteinburg-Schule ProjektklasseI:19 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---19

80.

Molteni, Katharina1990wSteinburg-Schule ProjektklasseI:15 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---15
Schüler m

1.

Stölting, Tim Lukas1994mETSV Gut Heil ItzehoeI:--- P:261 B:246 G:257 H:267 K:264 W:270 H:2451565

2.

Sönksen, Henrik1993m I:267 P:251 B:255 G:268 H:265 K:--- W:--- H:2301536

3.

Rave, Mats1996mGut Heil ItzehoeI:256 P:241 B:221 G:--- H:255 K:260 W:268 H:2291509

4.

Lipinski, Christian1992mFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:245 P:229 B:219 G:251 H:239 K:244 W:256 H:---1464

5.

Nütz, Jonas1995mMTV ItzehoeI:239 P:191 B:--- G:241 H:228 K:224 W:241 H:1931366

6.

Hourani-Schomaker, Michael1993mTSV LolaI:217 P:207 B:200 G:231 H:223 K:216 W:230 H:2181335

7.

Holzknecht, Niklas1996mLT Stoerlauf ItzehoeI:215 P:198 B:202 G:212 H:--- K:217 W:223 H:---1267

8.

Dohrn, Fynn1991mFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:223 P:186 B:220 G:228 H:--- K:182 W:219 H:1901266

9.

Chionidis, Manoli1998m I:195 P:217 B:195 G:--- H:207 K:209 W:217 H:2141259

10.

Wolf, Lennart1994mFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:208 P:216 B:212 G:205 H:178 K:201 W:216 H:1831258

11.

Lipinski, Jonas1995mFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:228 P:190 B:200 G:195 H:--- K:--- W:217 H:1841214

12.

Ladendorf, Hannes1993mFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:206 P:182 B:156 G:191 H:168 K:176 W:191 H:1741120

13.

Behm, Sebastian1991mFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:185 P:--- B:156 G:158 H:171 K:155 W:187 H:1761033

14.

Chionidis, Nico1995mGS Edendorf Kl.4cI:201 P:--- B:197 G:--- H:189 K:--- W:224 H:2141025

15.

Paulsen, Clemens1997m I:185 P:--- B:--- G:194 H:--- K:--- W:204 H:---583

16.

Omnitz, Björn1994mTS SchenefeldI:--- P:166 B:160 G:--- H:192 K:--- W:--- H:---518

17.

Carl, David1994mMTV Horst LeichtathletikI:258 P:--- B:--- G:255 H:--- K:--- W:--- H:---513

18.

Klein, Ture1995mSchenefelder TurnerschaftI:140 P:130 B:106 G:--- H:--- K:--- W:136 H:---512

19.

Mahler, Fabian1997mGS Kellinghusen Kl.3aI:145 P:--- B:--- G:--- H:--- K:167 W:--- H:164476

20.

Boll, Constantin1993mAlemannia WilsterI:227 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:224 H:---451

21.

Wilder, Jeremika1996mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3dI:238 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:210448

22.

Granow, Niklas1994mSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:231 P:--- B:--- G:--- H:217 K:--- W:--- H:---448

23.

Umlandt, Fabian1991mRealschule Wilster Kl. 8aI:237 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:208 H:---445

24.

Domrös, Sascha1994mAuguste-Viktoria-Schule 6dI:234 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:210444

25.

Meiferts, Marten1994mTSV LolaI:215 P:--- B:--- G:225 H:--- K:--- W:--- H:---440

26.

Rave, Lars1995mSV Brokdorf FußballjugendI:220 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:218 H:---438

27.

Piepenhagen, Lasse1997m I:--- P:--- B:217 G:219 H:--- K:--- W:--- H:---436

28.

Rehder, Maximilian1993mSV BrokdorfI:214 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:218 H:---432

29.

Mohr, Philip1993mMünsterdorfer SVI:212 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:209 H:---421

30.

Ott, Christopher1997mGS St.Margarethen Kl. 2bI:201 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:219 H:---420

31.

Stüven, Marc1997mGS St.Margarethen Kl. 2bI:199 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:218 H:---417

32.

Wölk, Moritz1997mGS Kellinghusen Kl.3aI:213 P:--- B:--- G:--- H:--- K:203 W:--- H:---416

33.

Freese, Christopher1996mGS Edendorf Kl.3bI:200 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:206 H:---406

34.

Domrös, Sören1994m I:219 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:183402

35.

Bense, Robin1994mFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:190 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:202392

36.

Peters, Yannik1995mSV BrokdorfI:188 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:194 H:---382

37.

Heutmann, Torben1993mSVA WilsterI:217 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:164 H:---381

38.

Brandt, Mathis1995mSchenefelder TurnerschaftI:139 P:131 B:107 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---377

39.

Mahler, Bastian1993mVfL Kellinghusen eVI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:189 W:--- H:186375

40.

Färber, Moritz1992mItzehoer VersicherungI:224 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---371

41.

Arriens, Vincent1995mETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:179 G:--- H:171 K:--- W:--- H:---350

42.

Grünberg, Jannes1995mWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:195 H:--- K:--- W:153 H:---348

43.

Vogt, Till1997mGS Kellinghusen Kl.3aI:175 P:--- B:--- G:--- H:--- K:170 W:--- H:---345

44.

Dobberitz, Lucas1996mGS Kellinghusen Kl.3aI:175 P:--- B:--- G:--- H:--- K:166 W:--- H:---341

45.

Schierbecker, Tobias1997mGS Hohenlockstedt Kl. 4I:160 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:164324

46.

Prüß, Leif Flemming1998mWRS WilsterI:--- P:--- B:--- G:114 H:--- K:--- W:208 H:---322

46.

Harders, Max1998mGut heil itzehoeI:141 P:181 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---322

48.

Kolmich, Bennet1998mWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:145 H:--- K:--- W:168 H:---313

49.

Meiferts, Thore1996mGS Kellinghusen Kl.3aI:183 P:--- B:--- G:--- H:--- K:129 W:--- H:---312

50.

Mischok, Dominik1996mGS OelixdorfI:158 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:144302

51.

Schierbecker, Lasse1995mGS Hohenlockstedt Kl. 4I:138 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:154292

52.

Thormählen, Jan-Philip1996mGS Kellinghusen Kl.4eI:160 P:--- B:--- G:--- H:--- K:128 W:--- H:---288

53.

Neumann, Jan-Hendrik1995mGS Wellenkamp Kl.4bI:157 P:128 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---285

54.

Mischok, Daniel1996mGS OelixdorfI:157 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:127284

55.

Detjens, Matthies1992mTUS KrempeI:282 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---282

56.

Lipp, Sebastian1992mGrundschule Kremperheide Kl. 4I:273 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---273

57.

Schwarz, Luca1995mSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:159 P:--- B:--- G:--- H:111 K:--- W:--- H:---270

58.

Schubbert, Mike1991m I:267 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---267

59.

Neumann, Kai1991mHauptschule Sude Kl. 9bI:265 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---265

60.

Reich, Michael1991mSG Gutheil/MTV Itzehoe Handball mjcI:261 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---261

61.

Reich, Philip1991mSG Gutheil/MTV Itzehoe Handball mjcI:257 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---257

62.

Kreft, Fabian1996mGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:116 W:--- H:138254

63.

Starck, Karsten1991mRealschule Wilster Kl. 9aI:254 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---254

64.

Höper, Malte1995m I:250 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---250

65.

Rave, Marvin1991mRS Krempe ProjektklasseI:249 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---249

66.

Barthels, Jascha1993m I:248 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---248

67.

Bornholdt, Marten1993mMTV ItzehoeI:247 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---247

68.

Hein, Christopher1994mRS Krempe ProjektklasseI:246 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---246

69.

V. Horsten, Thore1992mSV Brokdorf FußballjugendI:245 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---245

70.

Pieper, Mirko1994m I:243 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---243

71.

Schwartkop, Lukas1992mRotary Club ItzehoeI:243 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---243

72.

Teßin, Malte1994mItzehoer VersicherungI:242 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---242

73.

Krech, Robin1993mTS SchenefeldI:--- P:242 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---242

74.

Wähling, Jan1991m I:242 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---242

75.

Davi, Johannes1995m I:--- P:188 B:--- G:--- H:--- K:53 W:--- H:---241

76.

Meiners, Malte1991mETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:240 H:--- K:--- W:--- H:---240

77.

Nussek, Marvin1992mISR Itzehoer Schrott und Recycling GmbH & Co.I:237 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---237

78.

Trinks, Joschua1996mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3bI:236 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---236

79.

Lukat, Janek1992mMTV ItzehoeI:236 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---236

80.

Bittner, Mark1993m I:235 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---235

81.

Dau, Lasse1994m I:--- P:234 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---234

82.

Boehm, Daniel1992mSchenefelder TurnerschaftI:234 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---234

83.

Schmidt, Daniel1993mETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:233 H:--- K:--- W:--- H:---233

83.

Piening, Henrik1993mFortuna Realschule GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:233 H:--- K:--- W:--- H:---233

85.

Radzio, Tom Philip1998m I:176 P:--- B:--- G:--- H:56 K:--- W:--- H:---232

86.

Gorlo, Aaron1996mGS Wellenkamp Kl.4bI:232 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---232

87.

Klein, Jannik1993mSopie Scholl Gymnasium Quinta bI:105 P:127 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---232

88.

Krüger, Kevin1992mSG Gutheil/MTV Itzehoe Handball mjcI:232 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---232

89.

Lentin, Markus1993mKKS ItzehoeI:231 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---231

90.

Wilke, Lars1991mRS Am Lehmwohld Kl.9bI:231 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---231

91.

Stinsky, Hendrik1996mGS Hohenlockstedt Kl. 4I:135 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:95230

92.

Ehlert, Marvin1996m I:229 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---229

93.

Hamann, Niclas1993mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:229 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---229

94.

Brokmann, Hauke1991mRealschule Wilster Kl. 8aI:228 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---228

95.

Dammann, Niko1995m I:226 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---226

96.

Poggensee, Jannis1993mGrundschule Kremperheide Kl. 3bI:226 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---226

97.

Drefs, Malte1991mSG Gutheil/MTV Itzehoe Handball mjcI:226 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---226

98.

Spiering, Mirco1995mFehrsschuleI:225 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---225

99.

Wähling, Tim1993m I:225 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---225

100.

Tornow, Eike1992mKlosterhofschule Itzehoe 6aI:225 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---225

101.

Maaß, Alexander1991mRealschule Wilster Kl. 8aI:225 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---225

102.

Nordmann, Arne1992mGut Heil ItzehoeI:224 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---224

103.

Koepke, Kevin1997mGrundschule Kremperheide Kl. 3bI:223 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---223

103.

Eggert, Jonathan1997mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3bI:223 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---223

105.

Ulferts, Till1994m I:223 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---223

106.

Witt, Linus1992mMTV HerzhornI:--- P:--- B:--- G:223 H:--- K:--- W:--- H:---223

107.

Wefelnberg, Lennart1994m I:222 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---222

108.

Apenburg, Henning1993mETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:221 H:--- K:--- W:--- H:---221

108.

Wiggers, Till1993mRS Wilster Kl.7aI:221 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---221

110.

Starry, Chris1995mGrundschule Kremperheide Kl. 4I:220 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---220

110.

Wentzlaff, Tobias1995mGrundschule Kremperheide Kl. 4I:220 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---220

110.

Thum, Alexander1995mGS GroßenaspeI:--- P:--- B:220 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---220

113.

Stehle, Daniel1997mGS GroßenaspeI:--- P:--- B:218 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---218

113.

Flickenschild, Jury1997mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3dI:129 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:89218

115.

Boll, Leonard1995mRealschule WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:218 H:---218

115.

Kracht, Jan-Peter1995mGHS Brokstedt, Klasse 4bI:--- P:--- B:218 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---218

117.

Treptow, Kennet1994mSVA WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:218 H:---218

118.

Mentzel, Fynn1996m I:217 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---217

119.

Schmelzing, Janek1995mSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:217 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---217

120.

Bucher, Jan-Hendrik1993mETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:217 H:--- K:--- W:--- H:---217

120.

Bargmann, Oliver1993mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:217 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---217

122.

Kassel, Johannes1992mWKS Hohenlockstedt Kl.H6aI:217 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---217

122.

Pöhland, Martin1992mAVS ItzehoeI:217 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---217

124.

Voigt, Jakob1996mFehrsschuleI:216 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---216

125.

Dimpker, Axel1993mSV Brokdorf FußballjugendI:216 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---216

126.

Eim, Nico1996mGS Wellenkamp Klasse 4aI:215 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---215

126.

Panzer, Hannes1996mGS Sude WestI:215 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---215

126.

Stüdemann, Patrick1996mGS Kellinghusen Kl.4eI:215 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---215

126.

Rehder, Jeremia1996mFehrsschuleI:215 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---215

130.

Ramm, Stefan-Mario1995mGrundschule Kremperheide Kl.3aI:215 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---215

131.

Ulferts, Hauke1991m I:215 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---215

132.

Domrös, Thure1994mFamilie DomrösI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:214214

133.

Backhaus, Justus-Paul1995mFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:134 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:79213

134.

Bölter, Tobias1994mLG ElmshornI:--- P:--- B:--- G:213 H:--- K:--- W:--- H:---213

134.

Eichler, Florian1994mSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:213 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---213

136.

Möller, Malte1996mGS Edendorf Kl.3bI:127 P:85 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---212

137.

Stehle, Fabian1995mGS GroßenaspeI:--- P:--- B:212 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---212

138.

Johannsen, Leif1994mIGS FalderaI:--- P:--- B:212 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---212

139.

Trapp, Malte1997mGS Edendorf Kl.3bI:211 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---211

140.

Pieper, Torben1994m I:211 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---211

141.

Looft, Marten1993mSV Brokdorf FußballjugendI:211 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---211

142.

Beck, Christian1996mFehrsschuleI:210 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---210

143.

Wilstermann, Jan1997mWRS WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:209 H:---209

143.

Piepenhagen, Tim1997m I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:209 W:--- H:---209

145.

Nagel, Jan-Markus1992mRS Wilster Kl.8cI:209 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---209

146.

Domrös, Felix1994mAVS Itzehoe Quinta 6cI:208 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---208

147.

Hoffmann, Niclas1993m I:208 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---208

148.

Brendemühl, Tjorven1991mRS Am Lehmwohld Kl.9bI:208 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---208

149.

Demirel, Burak1997mFehrsschuleI:207 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---207

150.

Ladwig, Marvin1997mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3dI:116 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:90206

151.

Hörnlein, Claas1996mMTV ItzehoeI:206 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---206

152.

Prigge, Jonas1994mBSC NordoeI:206 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---206

152.

Averhoff, Finn1994mSV BrokdorfI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:206 H:---206

154.

Tewes, Niklas1996mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3dI:116 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:89205

155.

Sommer, Marcel1995mFehrs-Schule Kl. 4aI:205 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---205

156.

Zahn, Oliver1994mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:205 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---205

157.

Schanbacher, Sebastian1993mRealschule WilsterI:205 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---205

157.

Hauschildt, Kersten1993mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:205 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---205

159.

Feldmann, Marco1998mLG ElmshornI:--- P:--- B:--- G:204 H:--- K:--- W:--- H:---204

160.

Spitzka, Fabian1996mGrundschule Kremperheide Kl.3aI:204 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---204

160.

Gnärig, Lasse1996mFehrs-Schule Kl. 4aI:204 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---204

162.

Hübner, Tobias1991mSG Gutheil/MTV Itzehoe Handball mjcI:204 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---204

163.

Detlefs, Christian1996mGrundschule Kremperheide Kl. 4I:203 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---203

164.

Pieper, Fynn1997m I:202 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---202

165.

Frauen, Karsten1995mHS WilsterI:202 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---202

166.

Hinrichs, Niklas1996mGrundschule Kremperheide Kl. 3bI:201 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---201

167.

Runge, Kevin1995mTSV BrokstedtI:--- P:--- B:201 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---201

168.

Kühn, Henning1992mRS Krempe ProjektklasseI:201 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---201

169.

Bielefeld, Nico1997mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:200 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---200

170.

Rebuschad, Rene1996mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:200 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---200

171.

Wendtland, David1995mGS Edendorf Kl.4cI:200 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---200

172.

Eggers, Jacob1995mGS Edendorf Kl.4cI:199 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---199

173.

Trede, Henning1997m I:198 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---198

174.

Lochefeld, Chris1996mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3dI:198 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---198

175.

Lindenhofer, Yannic1995mGrundschule Kremperheide Kl. 4I:198 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---198

176.

Krohn, Michel1997m I:197 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---197

177.

Schwarz, Sean1991m I:--- P:--- B:--- G:--- H:197 K:--- W:--- H:---197

178.

Kaminski, Jannick1992mRealschule Wilster Kl. 8aI:196 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---196

179.

Schmidt, Carsten1997mGS St.Margarethen Kl. 2bI:195 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---195

180.

Nordmann, Michel1996mGS Wellenkamp Klasse 4aI:195 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---195

181.

Sievers, Nils Pascal1997mWRS WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:194 H:---194

182.

Kersten, Marcel1995mHauptschule Sude Kl. 5aI:194 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---194

183.

Sievers, Bastian1992mRS Wilster Kl.7aI:194 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---194

184.

Wolke, Jan-Niklas1996mEMA-Schule Kl.4cI:193 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---193

184.

Stollenwerk, Christoph1996m I:193 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---193

186.

Hodgson, Sam1995m I:193 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---193

187.

Dunkelmann, Christopher1993mKlosterhofschule Itzehoe 6aI:193 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---193

188.

Kattirs, Dennis1992mKlosterhofschule ItzehoeI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:193193

189.

Harder, Albert1993mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:192 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---192

190.

Holpert, Tim1991mSG Gutheil/MTV Itzehoe Handball mjcI:192 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---192

191.

Flögel, Kai1993mSophie-Scholl-Gymnasium Quarta bI:191 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---191

192.

Marnau, Bjarne1998mFehrsschuleI:190 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---190

193.

Stührk, Jannis1995mMTV ItzehoeI:190 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---190

194.

Mohr, Arne1994mTSV NeuenkirchenI:190 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---190

194.

Ott, Sebastian1994mSV Brokdorf FußballjugendI:190 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---190

196.

Hennings, Yannik1993mETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:190 H:--- K:--- W:--- H:---190

197.

Warmuth, Lukas1995mFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:189 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---189

198.

Forsche, Christian1994m I:189 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---189

199.

Özbey, Ösbey1991mKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:189 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---189

199.

Goldbach, Kevin1991mPestalozzi-Schule Kl. 7-9I:189 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---189

201.

Stegelmann, Shimon1997mTSV BornhövedI:188 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---188

202.

Willgalis, Cedric1993mAuguste-Viktoria-Schule 6dI:188 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---188

203.

Frauen, Steffen1991mRS Wilster Kl.8bI:188 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---188

204.

Kehmann, Philipp1994mETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:187 H:--- K:--- W:--- H:---187

205.

Freiwald, Bent1993mAuguste-Viktoria-Schule 6dI:187 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---187

206.

Pöhland, Stephan1994mAVS ItzehoeI:186 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---186

207.

Magnussen, Ole1993m I:186 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---186

208.

Bektas, Emirhan1991mETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:186 H:--- K:--- W:--- H:---186

209.

Lietzau, Jastin1995mGS Hohenlockstedt Kl. 4I:185 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---185

210.

Menzel, Johann1992mHauptschule Sude Kl. 7aI:185 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---185

211.

Marin, Enrico1992mHS WilsterI:184 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---184

212.

Gatke, Fridtjof1996mGS Kellinghusen Kl.4eI:183 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---183

213.

Albers, Lars1995mSV Brokdorf FußballjugendI:183 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---183

213.

Braun, Moritz1995mGut Heil ItzehoeI:183 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---183

215.

Westphal, Warin1996mETSV Fortuna GlückstadtI:182 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---182

216.

Lange, Niklas1995m I:182 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---182

217.

Witt, Birger1993mRS Wilster Kl.7aI:182 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---182

218.

Lentfer, Fynn1992mRS Wilster Kl.7aI:182 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---182

218.

Dohrn, Fabian1992mRS Wilster Kl.8cI:182 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---182

220.

Teggatz, Dennis1996m I:181 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---181

220.

Jührs, Bandik1996m I:181 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---181

222.

Nordmann, Lasse1995mGut Heil ItzehoeI:181 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---181

223.

Kleiner, Bastian1993mTSV OldendorfI:181 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---181

224.

Elmies, Florian1996mGS Kellinghusen Kl.4eI:180 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---180

224.

Folster, Bjarne1996mGHS Brokstedt, Klasse 3aI:--- P:--- B:180 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---180

226.

Kruck, Kevin1994mGS Wellenkamp Klasse 3aI:180 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---180

226.

Eschment, Finn1994mFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:180 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---180

228.

Radtke, Sebastian1993mSophie-Scholl-Gymnasium Quarta bI:180 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---180

229.

Gellrich, Finn1992mRotary Club ItzehoeI:180 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---180

230.

Borowiak, Dennis1991mPestalozzi-Schule Kl. 7-9I:180 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---180

231.

Voß, Gunnar1997mGS Wellenkamp Klasse 3aI:179 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---179

232.

Sierk, Matthes1995mGS Edendorf Kl.4cI:179 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---179

233.

Fründt, Torben1993mSV VaaliaI:179 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---179

234.

Looft, Andreas1992mRS Wilster Kl.8cI:179 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---179

234.

Hess, Marco1992mTSV BrokstedtI:--- P:--- B:179 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---179

234.

Leiber, Julius1992mItzehoer RuderclubI:179 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---179

237.

Voß, Moritz1998mGut Heil ItzehoeI:178 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---178

238.

Semmelhaak, Philip1995mRS Krempe ProjektklasseI:178 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---178

239.

Thiel, Thorben1993mSopie Scholl Gymnasium Quinta bI:178 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---178

239.

Soth, Marvin1993mAuguste-Viktoria-Schule 6dI:178 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---178

241.

Turley, Ben1997mRotary Club ItzehoeI:177 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---177

242.

Walker, Lucas1996mGS Edendorf Kl.4cI:177 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---177

242.

Rathjens, Kelvin1996mGS Edendorf Kl.4cI:177 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---177

244.

Schönhoff, Tobias1995mFehrs-Schule Kl. 4aI:177 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---177

245.

Kutsenko, Wladik1991mHS WilsterI:177 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---177

246.

Kopacz, Tim Ole1997mETSV ItzehoeI:176 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---176

247.

Gadow, Simon1995mFehrs-Schule Kl. 4aI:176 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---176

248.

Kammer, Jose´Matthias1997mGS Edendorf Kl.3bI:175 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---175

249.

Freter, Ole1994m I:175 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---175

250.

Krützelmann, Jan Philip1999m I:174 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---174

251.

König, Daniel1996mGS Wellenkamp Klasse 3aI:174 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---174

252.

Rogeé, Philippe1991mHauptschule Sude Kl. 7aI:174 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---174

253.

Lipovac, Mirco1996mFehrs-Schule Kl. 4aI:173 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---173

253.

Runge, Max1996mGS Kellinghusen Kl.4eI:173 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---173

255.

Jahn, Eike1995m I:173 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---173

256.

Preine, Christoph1994mTSV BrokstedtI:--- P:--- B:173 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---173

256.

Kösters, Felix1994m I:173 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---173

258.

Reinhardt, Jonas1991mOstroher SCI:173 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---173

259.

Prigge, Jesse1997mBSC NordoeI:172 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---172

260.

Mantey, Finn1996m I:172 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---172

260.

Scholz, Sebastian1996mGrundschule Kremperheide Kl.3aI:172 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---172

262.

Bahlmann, Tjark1993mRS Krempe ProjektklasseI:172 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---172

262.

Leiste, Sjût Meshach1993mAuguste-Viktoria-Schule 6dI:172 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---172

264.

Hanisch, Lukas1997mMTV WilsterI:171 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---171

264.

Denzau, Tim1997mFehrsschuleI:171 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---171

266.

Stange, Dominik1995mGS Kellinghusen Kl.4eI:171 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---171

266.

Moltzau, Nico1995mSVA WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:171 H:---171

268.

Witthohn, Niklas1997mFehrsschuleI:170 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---170

269.

Thoms, Marcel1993mRS Krempe ProjektklasseI:170 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---170

270.

Jaschinski, Jannick1997mGS Sude West Kl. 3bI:169 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---169

271.

Vandrey, Alexander1996mGrundschule Kremperheide Kl.3aI:169 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---169

271.

Kunert, Jakob1996mGS Sude West Kl. 4bI:169 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---169

273.

Sander, Claas1995mGrundschule Kremperheide Kl. 4I:169 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---169

274.

Leist, Julian1993mAuguste-Viktoria-Schule 6dI:169 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---169

275.

Böge, Jan1991mRealschule Wilster Kl. 9aI:169 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---169

276.

Zunker, Mathis1996mMünsterdorfer SVI:168 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---168

276.

Siedenburg, Tim1996mSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:168 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---168

278.

Soliman, Munir1991m I:168 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---168

279.

Hartmann, Felix1996mGS Kellinghusen Kl.4eI:167 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---167

280.

Lohmann, Ricardo1992m I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:167 H:---167

281.

Schmidt, Henrik1991mRS Wilster Kl.8bI:167 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---167

282.

Koch, Jonas1998m I:166 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---166

283.

Sjut, Sören1997mWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:83 H:--- K:--- W:83 H:---166

284.

Reduth, Benedikt1996mGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:166 W:--- H:---166

285.

Rösch, Yannic D.J.1995m I:166 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---166

286.

Ehlers, Till1994mAVS Itzehoe Quinta 6cI:166 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---166

287.

Franke, Johannes1992mAVS Itzehoe Quinta 6cI:166 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---166

288.

Tappe, Rafael1997mFehrsschule Kl.3dI:165 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---165

288.

Koenig, Fabian1997mSparkasse WestholsteinI:165 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---165

290.

Hartnack, Klaas1991mRealschule Wilster Kl. 9aI:165 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---165

291.

Albers, Luca1997mGS St.Margarethen Kl. 2bI:164 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---164

291.

Piening, Nicklas1997mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:164 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---164

291.

Steneberg, Steven1997mKL. 4d GS HohenlockstedtI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:164164

291.

Buss, Maximilian1997mGS Kellinghusen Kl.3aI:60 P:--- B:--- G:--- H:--- K:59 W:--- H:45164

295.

Barz, Erik1996mGS Sude WestI:164 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---164

296.

Jacobsen, Lars1991mItzehoe WellenkampI:--- P:--- B:--- G:164 H:--- K:--- W:--- H:---164

297.

Esken, Sören1997m(Hohenlockstedt)I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:163163

298.

Küster, Rouven1996mGS Wellenkamp Kl.4bI:163 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---163

299.

Brandt, Klaus1995mGS Edendorf Kl.4bI:163 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---163

300.

Wißemborski, Nick1993mRealschule WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:163 H:---163

300.

V. Rosenberg, Moritz1993mRotary Club ItzehoeI:163 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---163

302.

Puls, Malte1992mHS WilsterI:163 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---163

303.

Kruit, Moritz1996mFehrs-Schule Kl. 4aI:162 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---162

303.

Bähr, Sören1996mGS Wellenkamp Kl.4bI:162 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---162

305.

Lohse, Christoph1994mPestalozzi-Schule Kl. 7-9I:162 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---162

306.

Krieter, Bjarne1997mSparkasse WestholsteinI:161 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---161

307.

Schwittay, Marten1996mItzehoer VersicherungI:161 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---161

308.

Stegelmann, Jesper1998mTSV BornhövedI:160 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---160

309.

Nielsen, Brijan1997mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:160 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---160

309.

Dröse, Morten1997mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:160 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---160

311.

Schwardt, Steffen1993mRS Wilster Kl.7aI:160 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---160

312.

Jeworek, Pascal1991mSG Gutheil/MTv Itzehoe Handball mjcI:160 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---160

313.

Wemme, Lennart1996mGS Kellinghusen Kl.3aI:159 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---159

314.

Lentfer, Timo1991mRS Wilster Kl.8bI:159 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---159

315.

Kirstein, Mathis1998mGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:158 W:--- H:---158

316.

Meyer, Clemens1997mTSV LOLAI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:158158

316.

Zöllner, Klaas1997mGS Hohenlockstedt Kl.2cI:158 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---158

318.

Pfeiffer, David1995mGS Kellinghusen Kl.3aI:158 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---158

319.

Brast, Benjamin1991mETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:158 H:--- K:--- W:--- H:---158

320.

Böhm, Jonas1997m I:157 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---157

321.

Jöckel, David1996mGHS Brokstedt, Klasse 4zI:--- P:--- B:157 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---157

322.

Wemme, Maximilian1997mGrundschule KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:156156

323.

Kühl, Lennard1998mGS Hohenlockstedt Kl.2cI:155 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---155

324.

Droßard, Felix1995m I:155 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---155

325.

Carstensen, Jule1994m I:155 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---155

326.

Lüdecke, Nick1993m I:155 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---155

327.

Lucht, Falko1991mRS Wilster Kl.8bI:155 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---155

328.

Ruhser, Lennart1996mGS Wellenkamp Kl.4bI:154 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---154

328.

Löning, Samuel1996mGS Sude WestI:154 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---154

330.

Mezker, Andreas1995mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 4I:154 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---154

330.

Heck, Yannick1995mVfL PinnebergI:--- P:--- B:--- G:154 H:--- K:--- W:--- H:---154

332.

Beleveslis, Joannis1994mHS Lübscher Kamp Kl.5aI:154 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---154

333.

Mangels, Tjark1992mRS Wilster Kl.8bI:154 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---154

333.

Grünberg, Patrick1992mRS Wilster Kl.8bI:154 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---154

335.

Burk, Johannes1997mTSV Oldendorf Fußballjugend F1I:153 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---153

336.

Kock, Carsten1996mGS Sude WestI:153 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---153

337.

Below, Lukas1995mETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:153 H:--- K:--- W:--- H:---153

338.

Mühler, Tobias1994mGS Sude WestI:153 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---153

338.

Schallmo, Janeck1994mKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:153 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---153

338.

Seitz, Jan1994mJugendfeuerwehr GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:153 H:--- K:--- W:--- H:---153

341.

Rühlemann, Patrick1991mKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:153 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---153

342.

Yagmur, Tugay1997mFehrsschule Kl.3dI:152 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---152

342.

Wink, Christopher1997mRotary Club ItzehoeI:152 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---152

344.

Klingebiel, Jonas1996mGS Kellinghusen Kl.4eI:152 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---152

344.

Schliebs, Leif-Oliver1996mGS Sude-West Kl. 2bI:152 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---152

346.

Heck, Daniel1995mVfL PinnebergI:--- P:--- B:--- G:152 H:--- K:--- W:--- H:---152

347.

Blumenthal, Konstantin Bernhard1994mFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:152 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---152

348.

Andresen, Lars1993mSophie-Scholl-Gymnasium Quarta bI:152 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---152

349.

Preuschoff, Malte1998m I:151 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---151

350.

Rapraeger, Nico1997mTSV Oldendorf Fußballjugend F1I:151 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---151

350.

Beyer, Tom1997m I:151 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---151

352.

Just, Rico1995m I:--- P:--- B:--- G:--- H:151 K:--- W:--- H:---151

353.

Bauhaus, Lukas1994mSopie Scholl Gymnasium Quinta bI:151 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---151

354.

Springer, Nico1997m I:150 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---150

355.

Leiber, Valentin1995mItzehoer RuderclubI:150 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---150

355.

Borras, Hendrik1995m I:150 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---150

355.

Weimann, Johannes1995mEMA-Schule Kl.4cI:150 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---150

358.

Mogge, Thorge1997mGrundschule Kremperheide Kl. 2I:149 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---149

358.

Most, Marten1997mGrundschule Kremperheide Kl.3aI:149 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---149

360.

Schulze, Hendrik1996m I:149 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---149

361.

Otto, Bennett1997mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 2I:148 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---148

362.

Wittchow, Tobias1991mPestalozzi-Schule Kl. 7-9I:148 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---148

363.

Gierth, Marco1998m I:147 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---147

364.

Kruse, Nils1997mFehrsschule Kl.3dI:147 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---147

365.

Grimm, Christian Jonas1995mETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:147 H:--- K:--- W:--- H:---147

365.

Schmidt, Tom1995mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 4I:88 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:59147

367.

Stroh, Niklas1994mETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:147 H:--- K:--- W:--- H:---147

368.

Zehmke, Jan-Niklas1999m I:146 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---146

368.

Nesper, Live1999mGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:146 W:--- H:---146

370.

Erdtmann, Daniel1996m I:146 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---146

371.

Ollech, Sven1994mItzehoer VersicherungI:146 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---146

372.

Gahtow, Julef1997mTSV Oldendorf Fußballjugend F1I:145 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---145

373.

Ribbat, Jakob1996mGS Sude WestI:145 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---145

373.

Koch, Jan Niklas1996mTSV OldendorfI:145 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---145

375.

Lüthje, Fabian1992mTSV LoLaI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:145145

376.

Gierth, Oliver1998m I:144 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---144

377.

Kuckluck, Philip1997mKL. 4d GS HohenlockstedtI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:144144

378.

Schack, Torben1995mGS Hohenlockstedt Kl. 4I:144 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---144

378.

Brandt, Maximilian1995mGS Sude West Kl. 4bI:144 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---144

380.

Färber, Felix1997mItzehoer VersicherungI:143 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---143

380.

Kutschera, Robert1997mGS Kellinghusen Kl.3aI:98 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:45143

382.

Janson, Jonas1996mSV VAALIAI:143 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---143

383.

Delfs, Steffen1997mFehrsschuleI:142 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---142

383.

Groß, Alexander1997mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3bI:142 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---142

385.

Klöcking, Björn Ole1995mGS Edendorf Kl.4bI:142 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---142

385.

Timm, Dennis1995mGS Sude West Kl. 4bI:142 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---142

387.

Saß, Phillip1993mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta eI:142 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---142

388.

Schumacher, Lars1993mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta eI:141 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---141

388.

Pump, Robin1993mKlosterhofschule Itzehoe 6aI:141 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---141

390.

Kaps, Arndt1992m I:--- P:--- B:--- G:141 H:--- K:--- W:--- H:---141

391.

Wessel, Thorge1991mAVS-OIIIcI:141 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---141

392.

Hartmann, Fabian1997mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3bI:140 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---140

393.

Kaspereit, Noah1996mGS Edendorf Kl.3bI:140 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---140

394.

Mälk, Fabian1994mFehrsschuleI:140 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---140

395.

Brunkhorst, Fabian1993mVolksbank Raiffeisenbank ItzehoeI:140 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---140

396.

Busch, Lennart1998mSV Neuenbrook/RethwischI:139 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---139

397.

Balow, Philipp1997mGHS Brokstedt, Klasse 2aI:--- P:--- B:139 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---139

398.

Bielenberg, David1996mFehrsschule Kl.3dI:139 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---139

399.

Hinz, Enno1997m I:138 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---138

399.

Gloyer, Lars1997mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:138 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---138

401.

Looß, Stefan1993m I:138 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---138

402.

Scheel, Moritz1999mGHS Brokstedt, Klasse 1bI:--- P:--- B:137 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---137

403.

Eggert-Sönnichsen, Ruben1996m I:137 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---137

403.

Kuhr, Julius1996mGS Edendorf Kl.4bI:137 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---137

405.

Nitsch, Julien1994m I:137 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---137

405.

Johannsen, Matti1994m(Wewelsfleth)I:--- P:--- B:--- G:137 H:--- K:--- W:--- H:---137

407.

Sawatzki, Jannik1993mSophie-Scholl-Gymnasium Quarta bI:137 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---137

408.

Gottschalk, Lukas1996mGS Edendorf Kl.4bI:136 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---136

408.

Borwieck, Nils1996mETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:136 H:--- K:--- W:--- H:---136

408.

Key, Felix1996mGS Sude WestI:136 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---136

411.

Köster, Sebastian1993mTSV LolaI:136 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---136

412.

Sosnowski, Alexander1991mGS Hohenlockstedt Kl.3bI:136 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---136

413.

Bolln, Steven1995mHS Lübscher Kamp Kl.5aI:135 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---135

413.

Schuhmacher, Torben1995m I:135 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---135

415.

Goldbach, Christoph1992mStadtschule GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:135 H:--- K:--- W:--- H:---135

415.

Bauer, Jan1992mSV - VaaliaI:135 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---135

417.

Liebs, Jan-Hendrick1996mGrundschule Kremperheide Kl. 4I:134 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---134

418.

Etler, Sören1995mGrundschule Kremperheide Kl. 4I:134 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---134

419.

Holpert, Marc1994m I:134 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---134

420.

Fritz, Alexander1996mGS Wellenkamp Kl.3cI:133 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---133

421.

Großmann, Tobias1998m I:132 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---132

421.

Pantelmann, Fabio André1998mGHS Brokstedt, Klasse 2bI:--- P:--- B:132 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---132

423.

Plaster, Marcel1996mF!SI:132 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---132

424.

Conring, Nico1997mGrundschule Wellenkamp Kl. 3dI:131 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---131

425.

Reblin, David Pascal1995mGS Wellenkamp Kl.3cI:131 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---131

426.

Martens, Hauke1994mFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:131 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---131

427.

Rades, Lukas1996mGS Wellenkamp Kl.3cI:130 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---130

428.

Kühn, Jan1994mRS Krempe ProjektklasseI:130 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---130

429.

Becker, Mathis1993mBSC NordoeI:130 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---130

430.

Steinmann, Moritz1998mItzehoer VersicherungI:129 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---129

431.

Nier, Tobias1997mGS Sude West Kl. 3bI:129 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---129

431.

Kiel, Thomas1997mGS Sude WestI:129 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---129

433.

Runge, Dennis Mark1994mGHS Brokstedt, Klasse 5I:--- P:--- B:129 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---129

434.

Schröder, Michel1993mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:129 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---129

435.

Wodtke, Moritz-Pascal1997m I:128 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---128

435.

Droßard, Bennet1997m I:128 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---128

435.

Dobberith, Jonah Joshua1997mGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:128 W:--- H:---128

438.

Langer, Juri-Johann1996mGS Sude West Kl. 4bI:128 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---128

439.

Koch, Robert1994mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:128 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---128

440.

Wichers, Jan Hendrick1996mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:126 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---126

440.

Sosnowski, Pascal1996mGS Hohenlockstedt Kl.3bI:126 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---126

442.

Leukel, Dominik1993mWKS Hohenlockstedt Kl.H6aI:126 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---126

443.

V. Rosenberg, Nikolaus1995mRotary Club ItzehoeI:125 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---125

444.

Kuhn, Felix1993mAVS Itzehoe Quinta 6cI:125 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---125

445.

Asmus, Niclas1992mHauptschule Sude Kl. 7aI:125 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---125

446.

Zimmermann, Jonas1997mFehrsschule Kl.3dI:124 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---124

446.

Stöhr, Luca Fabio1997mGrundschule Kremperheide Kl. 1I:124 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---124

448.

Radziwill, Fabian1993mohne VereinI:--- P:--- B:--- G:124 H:--- K:--- W:--- H:---124

449.

Böttger, Lukas1992mRealschule Wilster Kl. 8aI:124 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---124

450.

Mahrt, Hein1991mRealschule Wilster Kl. 8aI:124 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---124

451.

Hampe, Marvin1998mGrundschule Kremperheide Kl. 1I:123 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---123

452.

Möller, Melvin1996mGS Sude WestI:123 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---123

453.

Bergunde, Marek1995mGS Kellinghusen Kl.4eI:122 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---122

453.

Nölting, Maximilian1995mGS Hohenlockstedt Kl. 4I:122 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---122

455.

Raymond, Keith1998mGrundschule Kremperheide Kl. 1I:121 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---121

456.

Ulrich, Luca1997mFehrsschule Kl.3dI:121 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---121

456.

Strüven, Rowan1997mSV Neuenbrook/RethwischI:121 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---121

458.

Faust, Bennet1995mGrundschule Kremperheide Kl.3aI:121 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---121

459.

Sibum, Christian1994mGrundschule Kremperheide Kl. 3bI:121 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---121

460.

Scheiter, Matthias1993mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta eI:121 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---121

461.

Todt, Steffen1998mGS GroßenaspeI:--- P:--- B:120 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---120

462.

Molzahn, Fynn Ole1997mGS Kellinghusen Kl.3aI:120 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---120

462.

Lühring, Arvid1997mMTV ItzehoeI:120 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---120

462.

Stabenow, Kyle Robin1997mGrundschule Kremperheide Kl. 2I:120 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---120

465.

Balert, Thomas1994mHS Lübscher Kamp Kl.5aI:120 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---120

465.

Clausen, Andrè1994mHS Lübscher Kamp Kl.5aI:120 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---120

465.

Nissen, Finn Thore1994mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta eI:120 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---120

468.

König, Björn1993mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta eI:120 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---120

469.

Karrasch, Lucas1998mGS Hohenlockstedt Kl.2cI:119 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---119

469.

Friedrichs, Luca1998mGrundschule Kremperheide Kl. 1I:119 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---119

471.

Pasqualicchio, Alessio1996mGS Wellenkamp Kl.4bI:119 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---119

472.

Lehmann, Jeremi1994mSopie Scholl Gymnasium Quinta bI:119 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---119

473.

Peters, Marco1993mAVS Itzehoe Quinta 6cI:119 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---119

474.

Witt, Niklas1991m I:119 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---119

475.

Wefelmeier, Joshua1996mGS Wellenkamp Kl.4bI:118 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---118

476.

Wipper, Timo1999mTSV KremperheideI:117 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---117

477.

Sönksen, Peer1998mGS HohenlockstedtI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:117117

477.

Snatkin, Denis1998m I:117 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---117

477.

Steinacker, Bennet1998mGS Sude-West Kl. 2bI:117 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---117

480.

Delfs, Jannik1997mGS Edendorf Kl.3bI:117 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---117

480.

Holler, Leif1997mGS Edendorf Kl.3bI:117 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---117

480.

Nolte, Kristopher1997mGrundschule Kremperheide Kl.3aI:117 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---117

483.

Oltersdorf, Tomek1996mFehrsschuleI:117 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---117

484.

Schäfer, Leon1998mGS Sude-West Kl. 2bI:116 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---116

485.

Eckardt, Christian1997mGS Wellenkamp Klasse 3aI:116 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---116

486.

Mohr, Florian1996mGS Wellenkamp Klasse 3aI:116 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---116

487.

Fölster, Hans-Christian1995mGS OelixdorfI:116 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---116

488.

Wessel, Tjark-Ture1992m I:116 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---116

489.

Stepany, Adrian1997mGS OelixdorfI:115 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---115

490.

Plume, Ole1996m(Rethwisch)I:--- P:--- B:--- G:115 H:--- K:--- W:--- H:---115

491.

Bolln, Finjo1995mGS Wellenkamp Kl.4bI:115 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---115

492.

Schmidtke, Jan1992mKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:115 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---115

493.

Manns, Levin1998mGrundschule Kremperheide Kl. 1I:114 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---114

494.

Schuldt, Markus1997mGS GroßenaspeI:--- P:--- B:114 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---114

494.

Anders, Leon1997mItzehoer VersicherungI:114 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---114

496.

Först, Mathis1995mETSV Fortuna GlückstadtI:114 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---114

497.

Schmidtendorf, Alexander1993m I:114 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---114

497.

Wieben, Alexander1993mKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:114 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---114

499.

Reich, Benjamin1996mGS Wellenkamp Klasse 3aI:113 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---113

500.

Netzow, Alexander1995m I:113 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---113

501.

Hass, Leon1996mGS Wellenkamp Klasse 3aI:112 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---112

502.

Mibach, Lennart1991mGesundheitszentrum KlosterforstI:112 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---112

503.

Meier, Kevin1996mGS Edendorf Kl.3bI:111 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---111

503.

von Seelen, Frederic1996mGS GroßenaspeI:--- P:--- B:111 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---111

505.

Freter, Thorge1999mGrundschule Kremperheide Kl. 1I:109 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---109

506.

Hauch, Kai-Ole1997mGS St.Margarethen Kl. 2bI:109 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---109

507.

Hinrichs, Iven Leon1994mAuguste-Viktoria-Schule 6dI:109 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---109

508.

Schmidt, Dennis1993mHauptschule Sude Kl. 7aI:109 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---109

508.

Abt, Florian1993mMTV ItzehoeI:--- P:--- B:109 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---109

510.

Wohlert, Michel1994mRS Krempe ProjektklasseI:108 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---108

510.

Gloyer, Torben1994mRS Krempe ProjektklasseI:108 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---108

512.

Granert, Lukas1996mGS Edendorf Kl.3bI:107 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---107

513.

Mahler, Julian1999mGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:106 W:--- H:---106

514.

Roeder, Finn Julian1994mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta eI:106 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---106

515.

Schwenke, Lukas1992mHS WilsterI:106 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---106

516.

Meyer, Falk1997mGS St.Margarethen Kl. 2bI:105 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---105

517.

Rese, Sven1996mGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:105 W:--- H:---105

518.

Hake, Marc1995mGS Kellinghusen Kl.4eI:105 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---105

518.

Bittner, Lasse1995m I:105 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---105

518.

Köster, Malte1995mMTV ItzehoeI:105 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---105

521.

Stefan, Bjarne1994mAuguste-Viktoria-Schule 6dI:105 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---105

521.

Brandt, Lars1994m I:105 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---105

523.

Linow, Jasper1997m I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:104104

524.

Berning, Nils Peter1993mAuguste-Viktoria-Schule 6dI:104 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---104

525.

Kalettka, Dennis1995mGS Edendorf Kl.4bI:103 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---103

526.

Sobottka, Danjel1993mRS Krempe ProjektklasseI:103 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---103

527.

Sommerfeld, Marcel1997mGHS Brokstedt, Klasse 3aI:--- P:--- B:102 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---102

528.

Burde, Marvin1996mEMA-Schule Kl.4cI:102 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---102

528.

Kern, Timo1996mGS Edendorf Kl.4cI:102 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---102

530.

Böge, Philipp-Thomas1995mGS Kellinghusen Kl.4eI:102 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---102

531.

Kovanda, Tim1996m I:101 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---101

532.

Kliewe, Lorenz1994mRS Krempe ProjektklasseI:101 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---101

533.

V. Rosenberg, Johannes1998mRotary Club ItzehoeI:100 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---100

534.

Lindemann, Luca1997mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:100 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---100

534.

Voß, Oke1997m I:100 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---100

536.

Brunke, Kai-Peter1996mGHS Brokstedt, Klasse 3aI:--- P:--- B:100 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---100

537.

Böteführ, Julian1995mGS Kellinghusen Kl.4eI:100 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---100

537.

Böteführ, Tobias1995mGS Kellinghusen Kl.4eI:100 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---100

539.

Kappelau, Christoph1991mRealschule Wilster Kl. 9cI:100 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---100

540.

Wulf, Philip1994mGS Edendorf Kl.4cI:99 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---99

541.

Kentrup, Niklas Jan1997mKL. 4d GS HohenlockstedtI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:9898

542.

Reese, Momme1993mRS Wilster Kl.7aI:98 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---98

543.

Koch, Manuel1994mAVS Itzehoe Quinta 6cI:97 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---97

544.

Levanti, Devin1995mEMA-Schule Kl.4cI:95 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---95

545.

Gumm, Lukas1996mGS Edendorf Kl.3bI:94 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---94

546.

Felde, Alexander1996mGS Edendorf Kl.4bI:93 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---93

547.

Bunck, Lukas1998mGS Sude-West Kl. 2bI:92 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---92

548.

Drechsler, Florian1993mLG KremperheideI:92 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---92

549.

Ratay, Santino1992mRealschule Wilster Kl. 8aI:92 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---92

549.

Luckfiel, Patrick1992mKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:92 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---92

551.

Kehmann, Leander1997mETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:90 H:--- K:--- W:--- H:---90

552.

Brandt, Malte1994mMTV WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:90 H:---90

552.

Peter, Mirco1994mHS Lübscher Kamp Kl.5aI:90 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---90

554.

Weber, Reinhard1996mGS Wellenkamp Klasse 3aI:89 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---89

555.

Sander, Mirko1995mHS Lübscher Kamp Kl.5aI:89 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---89

556.

Althof, Chris1995mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 4I:88 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---88

557.

Mentzel, Jannik1993m I:88 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---88

558.

Zimmeck, Marcel1997mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3cI:59 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:2887

559.

Wendt, Benjamin1995mFehrs-Schule Kl. 4aI:87 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---87

560.

Albath, Steffen1993mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:87 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---87

561.

Eberst, David1997mGS Sude-West Kl. 2bI:86 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---86

562.

Klüver, Lasse1995m I:86 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---86

563.

Matthes, Tom1997mMTV ItzehoeI:85 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---85

564.

Winkelsträter, Nico1995mFehrs-Schule Kl. 4aI:85 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---85

565.

Fischbach, Sebastian1994m I:85 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---85

565.

Krüger, Marcel1994mRS Krempe ProjektklasseI:85 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---85

567.

Böge, Domenic1993mHS WilsterI:85 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---85

568.

Bohmann, Bo1996mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:84 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---84

569.

Panzer, Jonas1999mGS Sude WestI:83 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---83

569.

Mahlstedt, Erik1999m I:83 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---83

571.

Albrecht, Fabian1998m I:83 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---83

572.

Wagner, Jan Dennis1997mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:83 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---83

573.

Brose, Timo1994mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:83 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---83

574.

Schröder, Sebastian1993mItzehoer RuderclubI:83 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---83

575.

Friederichs, Bente1998mGrundschule Kremperheide Kl. 1I:82 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---82

576.

Vonau, Alec1995mGS Wellenkamp Klasse 4aI:82 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---82

576.

Bolten, Jan-Hendrik1995mGS Edendorf Kl.4cI:82 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---82

578.

Kardel, Jannik1993mSG Kollmar / NeuendorfI:--- P:--- B:--- G:82 H:--- K:--- W:--- H:---82

579.

Kulbatzki, Niklas-Tim1995mGS Wellenkamp Kl.4bI:81 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---81

580.

Böse, Malte1996mGS Edendorf Kl.4cI:80 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---80

581.

Schinnagel, Michel1995mGS Edendorf Kl.4cI:80 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---80

582.

Quandt, Steffen1997mGS St.Margarethen Kl. 2bI:79 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---79

583.

Riedel, Sven1996mSteinburg-Schule ProjektklasseI:79 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---79

584.

Kocsis, Kilian1996mFehrsschule Kl.3dI:78 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---78

585.

Schöning, Malte1995mFehrs-Schule Kl. 4aI:78 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---78

586.

Braasch, Kay1997mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3cI:77 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---77

587.

Struve, Julian1996mFehrs-Schule Kl. 4aI:77 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---77

588.

Turley, Nick1995mRotary Club ItzehoeI:77 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---77

589.

Stühmer, Leander1999mGS OelixdorfI:76 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---76

590.

Heller, Marcel1998mGrundschule Kremperheide Kl. 2I:76 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---76

590.

Chalubowecz, Emil1998mGS OelixdorfI:76 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---76

590.

Lehmann, Bjerne1998mGS OelixdorfI:76 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---76

593.

Siedenburg, Jonas1994mSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:75 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---75

594.

Casper, Marian1999mTSV BrokstedtI:--- P:--- B:74 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---74

595.

Raida, Felix1998mGHS Brokstedt, Klasse 2bI:--- P:--- B:74 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---74

595.

Gerst, Alexander1998mGHS Brokstedt, Klasse 1aI:--- P:--- B:74 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---74

597.

Meyer-Burgdorff, Lorenz1995mFehrs-Schule Kl. 4aI:74 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---74

598.

Schmidt, Otto1998mGHS Brokstedt, Klasse 2aI:--- P:--- B:73 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---73

599.

Warstat, Arne1994mItzehoer VersicherungI:73 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---73

600.

Zimmeck, Jannis1999mTSV LolaI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:7272

601.

Warstat, Bente1998mItzehoer VersicherungI:72 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---72

602.

Hafemeister, Enno1996mF!SI:72 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---72

603.

Gerst, Lasse1999mGHS Brokstedt, Klasse 1bI:--- P:--- B:71 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---71

604.

Haberland, Maximilian1997mFehrsschule Kl.3dI:71 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---71

605.

Paul, Fabian1996mGS Kellinghusen Kl.4eI:71 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---71

606.

Gehring, Philipp1998mGesundheitszentrum KlosterforstI:70 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---70

607.

Szczepaniak, Bartosz1996mFehrsschuleI:70 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---70

607.

Wettstädt, Simon1996mGS Wellenkamp Kl.4bI:70 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---70

609.

Tabel, Lasse1999mGHS Brokstedt, Klasse 1bI:--- P:--- B:69 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---69

610.

Harken, Tim1996mGS Sude West Kl. 3bI:69 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---69

611.

Garlipp, Fabian1995mGS Sude West Kl. 3bI:69 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---69

612.

Kelting, Ole1994m I:69 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---69

613.

Gröneveld, Janik1996mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:68 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---68

614.

Baumann, Dennis1995mGS Kellinghusen Kl.4eI:68 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---68

615.

Steckel, Helge Joshua1994mMTV ItzehoeI:68 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---68

616.

Werner, Andre1992mWKS Hohenlockstedt Kl.H6aI:68 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---68

616.

Börnke, Nils1992mWKS Hohenlockstedt Kl.H6aI:68 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---68

618.

Schomaker, Mirko1996mTSV LoLaI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:6767

619.

Esken, Till1995m(Hohenlockstedt)I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:6767

619.

Burow, Lucas1995m(Averlak)I:--- P:--- B:--- G:67 H:--- K:--- W:--- H:---67

621.

Schulz, Nico1994mGS Wellenkamp Klasse 4aI:67 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---67

622.

Jürgens, Julian1995m I:--- P:--- B:--- G:--- H:66 K:--- W:--- H:---66

623.

Busch, Moritz1998mGS Sude-West Kl. 2aI:65 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---65

623.

Ploog, Jorge1998m I:65 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---65

625.

Lüthje, Benedikt1996mGS Kellinghusen Kl.3aI:65 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---65

626.

Kunzmann, Kim-Ole1994m I:--- P:--- B:--- G:--- H:65 K:--- W:--- H:---65

627.

Haack, Kim Carsten1992mRS Wilster Kl.7aI:63 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---63

628.

Duda, Nils1998mGHS Brokstedt, Klasse 2zI:--- P:--- B:61 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---61

628.

Sattler, Joey1998mGS St.Margarethen Kl. 2bI:61 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---61

628.

Ott, Lukas1998mGS St.Margarethen Kl. 2bI:61 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---61

631.

Lübbers, Lars1997mGS Hohenlockstedt Kl.2cI:61 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---61

631.

Andermann, Leon1997mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:61 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---61

633.

Can, Salih1993mStadtschule GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:61 H:--- K:--- W:--- H:---61

634.

Schulz, Erik1994mKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:60 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---60

635.

Mielke, Patrik1998mGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:59 W:--- H:---59

636.

Wünsch, Moritz1996m(Glückstadt)I:--- P:--- B:--- G:59 H:--- K:--- W:--- H:---59

636.

Steppat, Bastian1996mGrundschule Kremperheide Kl. 2I:59 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---59

638.

Ücker, Dennis1994mSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:59 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---59

639.

Borchardt, Joshua1997mGHS Brokstedt, Klasse 2aI:--- P:--- B:58 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---58

640.

Burmeister, Nils1996m I:58 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---58

641.

Freese, Felix1995mSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:58 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---58

642.

Herkenrath, Fabian1994mSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:57 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---57

643.

Jendraszek, Dirk1993mF!SI:57 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---57

644.

Wilde, Mark1998mWRS WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:56 H:---56

645.

Krause, Max1997mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:55 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---55

645.

Berschauer, Michael1997m I:--- P:--- B:--- G:--- H:55 K:--- W:--- H:---55

647.

Peters, Nico André1998mGut Heil ItzehoeI:54 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---54

648.

Blohm, Lennart1997m I:54 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---54

648.

Teichert, Jannik1997mGrundschule Kremperheide Kl.3aI:54 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---54

650.

Dattner, Moritz1996m I:54 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---54

650.

Borchert, Marvin1996mGS Sude West Kl. 3bI:54 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---54

652.

Viebahn, Tjorven1998mGS GroßenaspeI:--- P:--- B:51 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---51

653.

Kummer, Pierre1996mGS Sude WestI:50 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---50

654.

Jürgens, Marcel1995mBKK Gruner + Jahr - Die PräventionskasseI:50 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---50

655.

Lux, Sebastian1996mGS Edendorf Kl.3bI:49 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---49

656.

Röhling, Hannes1997mGS Edendorf Kl.3bI:48 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---48

657.

Kelterborn, Tim Niklas1994m I:48 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---48

658.

Stendorf, Sören1992mMTV HerzhornI:--- P:--- B:--- G:48 H:--- K:--- W:--- H:---48

659.

Böse, Jonas1999m I:47 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---47

660.

Ahmels, Marcel1993mSteinburg-Schule ProjektklasseI:47 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---47

661.

Sikora, Cedrik1991mRealschule Wilster Kl. 8aI:47 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---47

662.

Paulsen, Simon1997mTSV Oldendorf Fußballjugend F1I:45 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---45

663.

Garbers, Tobias1998mGut-Heil ItzehoeI:43 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---43

664.

Bischoff, Nico1997mGut Heil ItzehoeI:43 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---43

665.

Remmele, Luca1999mGut Heil ItzehoeI:38 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---38

666.

Neumann, Kevin1991mF!SI:38 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---38

667.

Schröder, Alexander1994mItzehoer RuderclubI:35 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---35

668.

Boye, Hendrik1992mPestalozzi-Schule Kl. 7-9I:35 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---35

669.

Rotzinger, Simon1998mTSV LolaI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:3434

670.

Ahrens, Dirk1997m I:34 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---34

671.

Kluge, Patrick1992mHauptschule Sude Kl. 7aI:34 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---34

672.

Johnson, Marcel1991mHauptschule Sude Kl. 7aI:34 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---34

673.

Prüß, Yannick1999mGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:33 W:--- H:---33

674.

Maaß, Marius1997mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:33 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---33

675.

Karwat, Jan1997mGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:32 W:--- H:---32

676.

Olsen, Per Christian1995mItzehoer RuderclubI:32 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---32

677.

Wasmus, Luca Leon1999mGHS Brokstedt, Klasse 1aI:--- P:--- B:31 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---31

678.

Jadama, Yusupha1995mGrundschule Wellenkamp Kl. 3dI:31 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---31

679.

Mohr, Lukas1993mAVS Itzehoe Quinta 6cI:31 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---31

680.

Bondzio, Christian1991mSteinburg-Schule ProjektklasseI:31 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---31

681.

Kirchhoff, Till1997mGrundschule Wellenkamp Kl. 3dI:30 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---30

682.

Nottrodt, Frederik1997mLT Golf-Club Schloss BreitenburgI:29 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---29

683.

Vetter, Felix David1994mFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:29 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---29

684.

Biehler, Sören1995mItzehoer VersicherungI:27 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---27

685.

Rathjens, Matthies1996mGS Wellenkamp Klasse 4aI:25 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---25

686.

Reese, Janek1995mGS Wellenkamp Klasse 4aI:25 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---25

687.

Rentz, Niklas1994mAVS Itzehoe Quinta 6cI:24 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---24

687.

Sperber, Phillip1994mAVS Itzehoe Quinta 6cI:24 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---24

689.

Mock, Nick1992m I:24 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---24

690.

Guhl, Jonas1998mGS Hohenlockstedt Kl.2cI:22 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---22

691.

Taubenheim, Dennis1993mAVS Itzehoe Quinta 6cI:22 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---22

692.

Holm, Sebastian1993mKlosterhofschule Itzehoe 6aI:20 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---20

692.

Neumann, Dennis1993mKlosterhofschule Itzehoe 6aI:20 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---20

692.

Betke, Tobias1993mKlosterhofschule Itzehoe 6aI:20 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---20

692.

Peters, Jan-Christian1993mKlosterhofschule Itzehoe 6aI:20 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---20

696.

Feldhaus, Nico1997mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:18 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---18

697.

Gebhardt, René1993mRS Krempe ProjektklasseI:18 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---18

698.

Wilke, Sebastian1992mHS WilsterI:18 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---18

699.

Wetzer, Dominik1996mGS Kellinghusen Kl.3aI:17 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---17

700.

Hilscher, Hagen1996mGrundschule Kremperheide Kl.3aI:16 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---16

701.

Kölling, Ole1995mGS Edendorf Kl.4cI:16 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---16

702.

Aude, Lasse1999m I:13 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---13

703.

Treyke, Patrick1995mGS Wellenkamp Kl.4bI:13 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---13

704.

Höppner, Gavain1997mGrundschule Kremperheide Kl.3aI:9 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---9

705.

Muhs, Maximilian1996m I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:8 W:--- H:---8

706.

Knüppel, Erik1994mF!SI:6 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---6

707.

Schwenke, Sebastian1991mF!SI:6 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---6

708.

Röder, Florian1997mGS Sude-West Kl. 2aI:4 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---4

709.

Poggensee, Joris1996mGrundschule Kremperheide Kl. 3bI:4 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---4

710.

Klausien, Florian1995m I:4 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---4

711.

Braun, Hannes1993mRS Wilster Kl.7aI:4 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---4

711.

Hahnkamm, Yannick1993mRS Wilster Kl.7aI:4 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---4

713.

Martens, Florian1999mGrundschule Kremperheide Kl. 1I:3 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---3

714.

Schlüter, Marc-Andre1997mFehrsschuleI:2 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---2

715.

Neumann, Lennart1995mItzehoer VersicherungI:2 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---2
Jugendliche m

1.

Dirksen, Fritjof1989mTS SchenefeldI:300 P:--- B:--- G:294 H:280 K:291 W:287 H:2801732

2.

Rabe, Tim1988mAVS-ItzehoeI:284 P:251 B:269 G:255 H:287 K:280 W:290 H:1871665

3.

Folkerts, Hendrik1987mMTV ItzehoeI:--- P:264 B:266 G:278 H:272 K:--- W:279 H:2571616

4.

Krüger, Niklas1990m I:--- P:--- B:235 G:245 H:265 K:260 W:257 H:2431505

5.

Strote, Pekka1987m I:228 P:225 B:218 G:230 H:238 K:236 W:241 H:---1398

6.

Krieter, Florian1990mRealschule Am Lehmwold Kl. 10bI:184 P:149 B:148 G:162 H:--- K:--- W:--- H:---643

7.

Sievers, Florian1988mGut Heil ItzehoeI:--- P:--- B:271 G:--- H:--- K:--- W:--- H:270541

8.

Hahn, Tobias1989mRealschule Am Lehmwold Kl. 10bI:259 P:240 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---499

9.

Appenburg, Malte1988mFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:229 P:--- B:--- G:188 H:--- K:--- W:--- H:---417

10.

Jörgensen, Kristof1989mMTV ItzehoeI:288 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---288

11.

Gefken, Johannes1988mLok KrempeI:283 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---283

11.

Thissen, Hauke1988m I:283 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---283

13.

Kietzer, Björn1987mSV Alemannia WilsterI:282 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---282

14.

Fedrau, Florian1989m I:280 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---280

15.

Colmsee, Herman1987mBSC NordoeI:280 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---280

16.

Böning, Birger1990mSV BrakeI:--- P:--- B:--- G:278 H:--- K:--- W:--- H:---278

17.

Pachan, Pascal1988mItzehoer SV 09I:278 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---278

18.

Kleipödszus, Tobias1990mLG ElmshornI:271 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---271

19.

Müller, Matthias1990mRealschule Wilster Kl. 10bI:268 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---268

20.

Schröder, Dirk1989mRealschule Wilster Kl. 10bI:267 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---267

20.

Rau, Daniel1989mWellness u. Fitness Park WilsterI:267 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---267

22.

Oster, Maximilian1989mKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:266 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---266

23.

Müller, Kevin1990mLG ElmshornI:--- P:--- B:--- G:265 H:--- K:--- W:--- H:---265

24.

Meier, Nils1989mWKS Hohenlockstedt WPK FitnessI:260 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---260

24.

Kaminsky, Steffen1989m I:260 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---260

26.

Kasimir, Maik1990mHS WilsterI:258 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---258

27.

Plett, Jan1989mHS WilsterI:257 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---257

28.

Marschall, Jöran1989mWKS Hohenlockstedt WPK FitnessI:253 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---253

29.

Looft, Michael1990mRealschule Wilster Kl. 10bI:248 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---248

30.

Bratzke, Simon1989mMTV ItzehoeI:248 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---248

31.

Steen, Kevin1990mHS WilsterI:246 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---246

32.

Hörburger, Timo1987mLG Wedel / PinnebergI:--- P:--- B:--- G:246 H:--- K:--- W:--- H:---246

33.

Steinmann, Dennis1990mItzehoer VersicherungI:243 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---243

34.

Boldt, Hennrick1989mKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:241 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---241

35.

Strohschen, Udo1989mKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:236 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---236

36.

Umlandt, Tobias1989mRealschule Wilster Kl. 10bI:235 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---235

36.

Wirtz, Timo1989mRealschule Wilster Kl. 9cI:235 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---235

38.

Göring, Siegfried1988mKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:233 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---233

38.

Grünbauer, Niklas1988m I:233 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---233

40.

Ohneseit, Sascha1987mWellness u. Fitness Park WilsterI:231 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---231

41.

Lauritzen, Tobias1990m I:229 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---229

42.

Kriesel, Gerrit1989mMTV ItzehoeI:229 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---229

43.

Nöhren, Philipp1989m I:228 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---228

44.

Hochfeld, Jannik1989mSV VaaliaI:227 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---227

44.

Schröder, Sebastian1989m I:227 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---227

46.

Münster, Kristof1990mAVS-OIIIcI:221 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---221

47.

Kraus, Christian1989mRS Am Lehmwohld Kl.9bI:220 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---220

48.

Lühring, Gerrit1989mMTV ItzehoeI:218 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---218

49.

Rumfeld, Malte1990mRS Am Lehmwohld Kl.9bI:213 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---213

49.

Wannewitz, Florian1990mWKS Hohenlockstedt WPK FitnessI:213 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---213

51.

Rehmann, Benjamin1988mHauptschule Sude Kl. 10bI:210 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---210

52.

Schumacher, Jan1990mItzehoer VersicherungI:209 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---209

52.

Erichsen, Niklas1990mWKS Hohenlockstedt WPK FitnessI:209 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---209

54.

Eimers, Tom1989mWKS Hohenlockstedt WPK FitnessI:209 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---209

55.

Hildebrandt, Julien1990mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 4I:205 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---205

56.

Brandt, Stefan1989mRS Krempe ProjektklasseI:205 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---205

57.

Schwarz, Markus1990mHauptschule Sude Kl. 10bI:202 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---202

58.

Schultz, Malte1990mJugendfeuerwehr GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:201 H:--- K:--- W:--- H:---201

59.

Baschke, Jannik1990mTS SchenefeldI:--- P:200 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---200

60.

Haupthoff, Jannik1989mHauptschule Sude Kl. 10bI:200 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---200

61.

Dorloff, Thilo1989mMTV ItzehoeI:199 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---199

62.

Arp, Alexander1990mRealschule Am Lehmwold Kl. 10bI:198 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---198

63.

Maaß, Marten1990mRS Am Lehmwohld Kl.9bI:197 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---197

64.

Frost, Andre1987mVolksbank Raiffeisenbank ItzehoeI:197 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---197

64.

Baschke, Markus1987mSSGI:197 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---197

66.

Krasnenko, Jorge1989mAVS-OIIIcI:196 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---196

67.

Pruter, Tim1988m(Wilster)I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:196196

68.

Lettau, Benjamin1989mPestalozzi-Schule Kl. 7-9I:190 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---190

69.

Frauen, Henning1990mHS WilsterI:189 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---189

70.

Wähling, Stefan1988m I:188 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---188

71.

Fontius, Christian1990mAVS-OIIIcI:182 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---182

72.

Hauschildt, Michael1989m I:--- P:182 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---182

73.

Dankwardt, Florian1988mHauptschule Sude Kl. 10aI:179 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---179

74.

Voß, Fabian1989mItzehoer RuderclubI:178 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---178

75.

Meyhoff, Marvin1989mRS Am Lehmwohld Kl.9bI:176 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---176

76.

Tolksdorf, Tobias1988mFF SchenefeldI:--- P:175 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---175

77.

Albers, Sebastian1989mFF SchenefeldI:--- P:167 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---167

78.

Bose, Frithjof1990mKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:164 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---164

79.

Turner, Taavi1987mLok KrempeI:162 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---162

80.

Castillo, Francisco1989mPestalozzi-Schule Kl. 7-9I:160 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---160

81.

Mohr, Stephan1990mRS Am Lehmwohld Kl.9bI:159 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---159

82.

Meyer, Ole1987m I:154 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---154

83.

Westphalen, Daniel1989mMTV ItzehoeI:151 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---151

84.

Abent, Eugen1989m I:148 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---148

85.

Schnell, Daniel1990mRS Krempe ProjektklasseI:138 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---138

86.

Kruse, Benjamin1987m I:135 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---135

87.

Buschhaus, Sven1989mJugendfeuerwehr GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:134 H:--- K:--- W:--- H:---134

88.

Geschwindner, Felix1988mWKS Hohenlockstedt WPK FitnessI:133 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---133

89.

Keppner, Christian1988mRS Krempe ProjektklasseI:131 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---131

90.

Domke, Tobias1988mHS WilsterI:127 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---127

91.

Kramer, Nils1988mBäckerei JeßI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:120120

92.

Urban, Tim-Oliver1987mWellness u. Fitness Park WilsterI:116 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---116

93.

Klatt, Hendrik1990mWKS Hohenlockstedt WPK FitnessI:110 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---110

94.

Will, Benjamin1989mKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:110 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---110

95.

Tobien, Marcel1989mBäckerei JeßI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:106106

96.

Rührmann, Timm1988mFF SchenefeldI:--- P:94 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---94

97.

Simonsen, Andre1987mB+H SportsI:93 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---93

98.

Hopp, Kevin1989mISR Itzehoer Schrott und Recycling GmbH & Co.I:87 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---87

99.

Voß, Björn1990mRealschule Wilster Kl. 9aI:85 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---85

100.

Richter, Jan1990mHS WilsterI:78 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---78

101.

Müller, Christian1989mKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:60 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---60

102.

Radtke, Niels1989m I:54 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---54

103.

Hauschildt, Lars1990mRS Am Lehmwohld Kl.9bI:53 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---53

104.

Heinemann, Timo1989mSteinburg-Schule ProjektklasseI:50 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---50

105.

Oguz, Halit1988mSteinburg-Schule ProjektklasseI:47 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---47

106.

Möller, Christian1987m I:36 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---36

107.

Biehler, Sönke1990mItzehoer VersicherungI:18 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---18

108.

Fares, Niels1990mJugendfeuerwehr GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:13 H:--- K:--- W:--- H:---13
CreatorLaufverwaltung
Anzahl: 1587

Created by Laufverwaltung