Steinburg-Cup 2006

Ergebnisliste Schüler & Jugendliche (AK-Wertung)

PlatzNameJahrg.GenusVereinLäufePunkte
Schülerinnen D

1.

Stölting, Alicia1997wETSV Gut Heil ItzehoeI:257 P:279 B:215 G:234 H:300 K:286 W:242 H:2811645

2.

Rosenow, Sabrina1997wMTV WilsterI:--- P:253 B:149 G:--- H:--- K:--- W:149 H:---551

3.

Kirschning, Julika1997wGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3dI:186 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:234420

4.

Breyer, Lara1997wGS St.Margarethen Kl. 2bI:177 P:--- B:--- G:220 H:--- K:--- W:--- H:---397

5.

Kahle, Kerry1997wWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:180 H:--- K:--- W:146 H:---326

6.

Rühmann, Anabel1997wGS Hohenlockstedt Kl.3bI:185 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:138323

7.

Gärtner, Antonia1997wVfl KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:143 H:--- K:--- W:--- H:174317

8.

Hodgson, Rachael1997w I:259 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---259

9.

Paul, Marie1999w I:112 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:135247

10.

Stampa, Henriette1999wTsv BrokstedtI:146 P:--- B:86 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---232

11.

Schiefelbein, Anna1997wGS Wellenkamp Klasse 3aI:224 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---224

12.

Stampa, Friederike1997wTSV BrokstedI:162 P:--- B:59 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---221

13.

Saelzer, Fenja1998wWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:219 H:--- K:--- W:--- H:---219

14.

Eim, Nina1998wItzehoer VersicherungI:217 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---217

15.

Hüffer, Frederike1997wGS Edendorf Kl.3bI:213 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---213

16.

Zimmerningkat, Jana1999wGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:210 W:--- H:---210

17.

Dammann, Friederike1997wWRS WilsterI:--- P:--- B:--- G:109 H:--- K:--- W:100 H:---209

18.

Köhne, Sinja1999wGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:206 W:--- H:---206

19.

Knorr, Nina1997wGS Sude West Kl. 3bI:205 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---205

19.

Jessen, Annika1997w I:205 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---205

21.

Rüter, Anne1997wSparkasse WestholsteinI:200 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---200

22.

Schröder, Janine1997wGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:199 W:--- H:---199

23.

Zur Verth, Svenja1997wGS Edendorf Kl.3bI:198 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---198

24.

Bull, Annika1998wMTV ItzehoeI:197 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---197

25.

Müller-Bergh, Ann-Kathrein1997wFlotte Fersen TegelhörnI:197 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---197

26.

Kruse, Louisa1997wTSV WackenI:193 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---193

27.

Heidorn, Marlin-Rijke1998wInter AckerI:191 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---191

28.

Lömker, Johanna1997w I:185 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---185

29.

Müller-Bergh, Dorothea2000wFlotte Fersen TegelhörnI:179 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---179

30.

Grage, Lea1997w I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:177177

31.

Adomeit, Lara1998wGrundschule Hohenlockstedt Kl. 2I:175 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---175

32.

Mohr, Jenny1997wTSV KremperheideI:174 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---174

33.

Tiedemann, Finja1998wGS Hohenlockstedt Kl.2cI:172 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---172

34.

Sievers, Julia1997wGS Hohenlockstedt Kl.2cI:171 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---171

35.

Stinsky, Svenja1998w I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:169169

36.

Westphal, Victoria1998wETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:168 H:--- K:--- W:--- H:---168

37.

Schüder, Kendra1997wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:168 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---168

38.

Ciasto, Paula Antonia1998wGS Sude-West Kl. 2bI:167 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---167

38.

Müller-Bergh, Leonore1998wFlotte Fersen TegelhörnI:167 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---167

40.

Brüning, Carina1999wGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:166 W:--- H:---166

41.

Fischer, Lisa1998w I:165 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---165

42.

Wichmann, Sabine1997w I:164 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---164

42.

Beck, Hannah1997wFehrsschuleI:164 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---164

44.

Schack, Lina1997wGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3bI:163 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---163

45.

Grüttner, Vanessa1997wGrundschule Kremperheide Kl. 2I:161 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---161

46.

Ehrenberg, Melanie1998w I:160 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---160

47.

Sandkamp, Lina1997w I:159 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---159

47.

Sandkamp, Laura1997w I:159 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---159

47.

Riedeberger, Joele1997w I:159 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---159

50.

Mühler, Katharina1999wGS Sude West Kl. 4bI:158 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---158

51.

Thum, Verena1998wGS GroßenaspeI:--- P:--- B:157 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---157

52.

Kaysal, Laura1997wGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:157 W:--- H:---157

53.

Vasel, Kim1998wSauer-DanfossI:154 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---154

54.

Knudsen, Lea1997wGS Kellinghusen Kl.3aI:154 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---154

55.

Brockmann, Sabrina1999wGHS Brokstedt, Klasse 1bI:--- P:--- B:152 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---152

56.

Brahmstaedt, Fee-Sophie1997wWRS WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:151 H:---151

57.

Wilde, Nadine1998wGS St.Margarethen Kl. 2bI:147 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---147

58.

Holpert, Maria Christin1997w I:147 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---147

58.

Rühmann, Isabella1997wGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3bI:147 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---147

60.

Grüneklee, Paula1998wGS Hohenlockstedt Kl.2cI:146 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---146

60.

Koesling, Janne1998wSauer-DanfossI:146 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---146

62.

Dunklau, Melissa1997wGS Wellenkamp Kl.3cI:146 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---146

62.

Lange, Hanna1997wGS Wellenkamp Kl.3cI:146 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---146

64.

Faust, Mailien1997wGS Hohenlockstedt Kl.2cI:145 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---145

64.

Staenke, Jennifer1997w I:145 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---145

66.

Rathjens, Kira1998wGrundschule Kremperheide Kl. 1I:144 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---144

67.

Kleensang, Mia1997wGS St.Margarethen Kl. 2bI:143 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---143

67.

Schostak, Ailina1997wGS Wellenkamp Klasse 3aI:143 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---143

69.

Schulz, Beke1998wSieversbeker SnailsI:141 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---141

70.

Himmelhan, Lea Sophie1998wItzehoer VersicherungI:140 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---140

71.

Müßig, Leah1999wGS OelixdorfI:139 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---139

72.

Stepany, Amelie1999wGS OelixdorfI:138 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---138

73.

Nölting, Lea Sophie1997wTSV LoLaI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:138138

74.

Stöver, Henrike1997w I:135 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---135

75.

Siebert, Deike1997wGrundschule Wellenkamp Kl. 3dI:133 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---133

76.

Engel, Mona1998wItzehoer VersicherungI:132 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---132

77.

Horns, Katharina Viktoria1997wGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:129 W:--- H:---129

78.

Schwittay, Fine1998wItzehoer VersicherungI:128 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---128

79.

Grap, Marit1997wGrundschule KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:128128

80.

Nagel, Meike1998wGS St.Margarethen Kl. 2bI:127 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---127

81.

Looft, Kjara1997wGrundschule Wellenkamp Kl. 3dI:127 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---127

82.

Lemor, Franca1997w I:126 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---126

83.

Hildebrandt, Wencke1998wItzehoer VersicherungI:122 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---122

84.

Reimers, Julemarie1997wGS Sude-West Kl. 2aI:121 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---121

84.

Schändel, Joana1997wGrundschule Kremperheide Kl. 2I:121 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---121

86.

Schöne, Jule1998wGS St.Margarethen Kl. 2bI:120 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---120

87.

Zöllner, Cathleen1997wGS Edendorf Kl.3bI:120 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---120

87.

Gruetzmacher, Isabel1997wGS Sude-West Kl. 2aI:120 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---120

89.

Klüver, Carlotta1997w I:119 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---119

89.

Bendlin, Alina1997wGrundschule Wellenkamp Kl. 3dI:119 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---119

91.

Kemmer, Neele1997wGrundschule Wellenkamp Kl. 3dI:118 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---118

91.

Querling, Sarah1997wGS Sude-West Kl. 2aI:118 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---118

93.

Blume, Sina Valeska1998wGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:117 W:--- H:---117

93.

Hoppe, Vivian Celine1998wGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:117 W:--- H:---117

93.

Herrmann, Friedericke1998w I:117 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---117

93.

Bohnsack, Alicia1998wGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:117 W:--- H:---117

97.

Schümann, Insa1997wGrundschule KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:117117

98.

Reuter, Janina1997wGHS Brokstedt, Klasse 2zI:--- P:--- B:116 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---116

99.

Voß, Susanna1998wGS St.Margarethen Kl. 2bI:115 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---115

100.

Zeunert, Laura1997wGS Edendorf Kl.3bI:115 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---115

100.

Schmidt, Mareike1997wGS Edendorf Kl.3bI:115 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---115

102.

Casper, Noreen1998wGHS Brokstedt, Klasse 2bI:--- P:--- B:113 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---113

103.

Jürgensen, Johanna1997w I:111 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---111

103.

Töllner, Julia1997wGS Sude West Kl. 3bI:111 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---111

105.

Modlich, Janne1997wGS GroßenaspeI:--- P:--- B:110 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---110

106.

Ohrt, Lena-Marie1998w I:109 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---109

107.

Martens, Luisa1997w I:109 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---109

108.

Kahlen, Leonie1998wGS GroßenaspeI:--- P:--- B:108 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---108

109.

Hellmann, Hanna1997wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:108 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---108

109.

Titjen, Meike1997wGS Wellenkamp Klasse 3aI:108 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---108

111.

Sierth, Isabel1998wGS St.Margarethen Kl. 2bI:105 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---105

112.

Wiese, Nathalie1997wGS St.Margarethen Kl. 2bI:105 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---105

113.

Pengel, Bente1997wGS Sude WestI:104 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---104

113.

Möckelmann, Jytte1997wGS Sude-West Kl. 2aI:104 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---104

113.

Kröger, Sarah1997wGS Sude-West Kl. 2bI:104 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---104

113.

Tempel, Kimberly1997wGS Sude WestI:104 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---104

117.

Löning, Franziska1998wGS Sude WestI:103 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---103

118.

zur Verth, Johanna1999w I:102 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---102

119.

Sindelar, Hanna1998wGS Sude WestI:102 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---102

119.

Johannsen, Emmelie1998wGHS Brokstedt, Klasse 2zI:--- P:--- B:102 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---102

121.

Sommer, Beeke1999wTuS Esingen (Tornesch)I:101 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---101

122.

Lechthaler, Leonie1998wGS Sude-West Kl. 2aI:101 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---101

123.

Lutz, Rike1997wGS Sude-West Kl. 2aI:101 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---101

124.

Kruse, Josephine1998wGS Hohenlockstedt Kl.2cI:100 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---100

124.

Meyer-Burgdorff, Carlotta1998wMTV ItzehoeI:100 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---100

126.

Baltruschat, Imke Luisa1997wSV Vaale/ 2a GHS WackenI:98 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---98

127.

Strajnic, Natalie1998wGrundschule Hohenlockstedt Kl. 2I:95 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---95

128.

Bluth, Svea1997wGHS Brokstedt, Klasse 2aI:--- P:--- B:94 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---94

129.

Martinen, Lillian1997wGrundschule Wellenkamp Kl. 3dI:92 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---92

130.

Sibum, Isabell1998wGrundschule Kremperheide Kl. 2I:90 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---90

131.

Otto, Sarah1998wKlasse 1d Grundschule HoloI:89 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---89

132.

Schön, Frieda1997wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:89 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---89

133.

Hausschild, Laura1997wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:85 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---85

134.

Schneider, Maya Celie1998wGS Sude-West Kl. 2bI:84 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---84

135.

Feuerschütz, Nina1998wGS Sude-West Kl. 2bI:79 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---79

135.

Döhring, Sina1998wGS Sude-West Kl. 2bI:79 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---79

135.

Brandt, Katharina1998wGS Sude-West Kl. 2bI:79 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---79

138.

Cornies, Elisabeth1997wFehrsschule Kl.3dI:79 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---79

138.

Van der Pütten, Tina1997wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:79 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---79

138.

Müller, Alea1997wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:79 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---79

138.

Mehr, Annika1997wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:79 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---79

142.

Niemand, Amelie1997w I:78 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---78

142.

Möller, Gesche-Inken1997wGrundschule Kremperheide Kl. 3bI:78 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---78

144.

Bollhardt, Mayleen1997wItzehoer VersicherungI:77 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---77

145.

Ziegenbein, Rebecca1998w I:74 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---74

146.

Klöcking, Birte1999w I:73 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---73

147.

Lange, Frederike1998wGrundschule Kremperheide Kl. 1I:73 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---73

147.

Lange, Svea1998wGrundschule Kremperheide Kl. 1I:73 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---73

147.

Kötz, Charlene1998wGrundschule Kremperheide Kl. 1I:73 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---73

150.

Hoffmann, Anna1997wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:68 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---68

151.

Schley, Jenny1997wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:67 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---67

152.

Denzin, Michelle1997wKL. 4d GS HohenlockstedtI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:6565

153.

Heth, Shanna1997wGrundschule Wellenkamp Kl. 3dI:63 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---63

154.

Kühl, Laura1997wGrundschule Kremperheide Kl. 2I:61 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---61

154.

Alpen, Neela1997wFehrsschule Kl.3dI:61 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---61

156.

Nickel, Jasmin1997wGHS Brokstedt, Klasse 2aI:--- P:--- B:59 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---59

157.

Schlüter, Ina1997wMarschweg Grund Kaki 3cI:--- P:--- B:53 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---53

158.

Rinck, Birte1998wGHS Brokstedt, Klasse 2bI:--- P:--- B:51 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---51

159.

Jochimsen, Lara1997wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:51 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---51

160.

Müller, Bente1998wItzehoer VersicherungI:50 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---50

161.

Rathjen, Anne-Sophie1998wGHS Brokstedt, Klasse 2zI:--- P:--- B:47 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---47

161.

Bruhn, Laura1998wGHS Brokstedt, Klasse 2zI:--- P:--- B:47 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---47

163.

Meeder, Christina1997wGS Wellenkamp Kl.3cI:46 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---46

164.

Runge, Doreen1997wGHS Brokstedt, Klasse 3zI:--- P:--- B:40 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---40

165.

Johann, Manuela Lisa1997wGHS Brokstedt, Klasse 2zI:--- P:--- B:24 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---24

166.

Momsen, Sina1997wGHS Brokstedt, Klasse 3aI:--- P:--- B:22 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---22

167.

Gerst, Janne1997wGHS Brokstedt, Klasse 3aI:--- P:--- B:20 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---20

168.

Lohse, Stefanie1998wGS Sude-West Kl. 2bI:14 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---14

168.

Clausen, Merle1998wGHS Brokstedt, Klasse 2bI:--- P:--- B:14 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---14

168.

Holtorf, Alicia1998wGHS Brokstedt, Klasse 2zI:--- P:--- B:14 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---14

171.

Schuldt, Lea-Sophie1999wGrundschule Kremperheide Kl. 1I:13 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---13

172.

Schumann, Julia Marie1999wGHS Brokstedt, Klasse 1cI:--- P:--- B:10 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---10

173.

Müller, Katharina Luise1997wGHS Brokstedt, Klasse 2zI:--- P:--- B:10 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---10

174.

Krüger, Mirja1999wGHS Brokstedt, Klasse 1bI:--- P:--- B:9 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---9

175.

Kruse, Alina1998wGS Sude-West Kl. 2bI:9 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---9

176.

Schulz, Lisa-Ann1997wGS Sude-West Kl. 2bI:9 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---9

177.

Mahler, Monique1999wGrundschule Kremperheide Kl. 1I:8 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---8

178.

Schönrock, Anna1998wGS Sude-West Kl. 2aI:6 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---6

179.

Baasch, Alicia1997wGS Wellenkamp Kl.3cI:2 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---2
Schülerinnen C

1.

Lobitz, Lena1996w I:217 P:266 B:170 G:193 H:--- K:237 W:152 H:2121295

2.

Abt, Julia1996wMTV ItzehoeI:219 P:244 B:179 G:210 H:--- K:--- W:--- H:---852

3.

Rettkowski, Svenja1996wGS Kellinghusen Kl.3aI:204 P:--- B:--- G:--- H:--- K:237 W:--- H:251692

4.

Schwiderski, Janin1996wGS KellinghusenI:237 P:--- B:--- G:--- H:--- K:204 W:--- H:230671

5.

Gerulat, Svea1996wWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:219 H:--- K:--- W:178 H:---397

6.

Schulz, Merle Sophie1996wGS KellinghusenI:155 P:--- B:--- G:--- H:--- K:237 W:--- H:---392

7.

Christofferson, Denise1996wGrundschule Kremperheide Kl. 3bI:199 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:190389

8.

Mohr, Annika1996wSparkasse WestholsteinI:200 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:180 H:---380

9.

Stampa, Josephine1995wTSV BrokstedtI:198 P:--- B:179 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---377

10.

Ziems, Marie-Pauline1995wTSV BrokstedtI:196 P:--- B:180 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---376

11.

Jacobsen, Bente1995wGS Wellenkamp Klasse 4aI:192 P:--- B:--- G:168 H:--- K:--- W:--- H:---360

12.

Schjut, Hannah1996w I:151 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:200351

13.

Koch, Ines1995wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:129 P:--- B:--- G:--- H:172 K:--- W:--- H:---301

14.

Wind, Esther1995wMTV HeideI:294 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---294

15.

Mohr, Jule Marrit1995w I:279 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---279

16.

Tietgen, Adele1996wLG Nord West HamburgI:275 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---275

17.

Ballner, Ariane1996wLG ElmshornI:--- P:--- B:--- G:264 H:--- K:--- W:--- H:---264

18.

Schoodt, Katharina1996w I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:250 W:--- H:---250

19.

Zöller, Afra-Franziska1995w I:250 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---250

20.

Lemm, Morlin1995wNorddeutsche RundschauI:246 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---246

21.

von Hacht, Jaqueline1995wMTV Horst LeichtathletikI:245 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---245

22.

Hoffmann, Maica1995w I:244 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---244

23.

Bull, Christin1996wMTV ItzehoeI:243 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---243

24.

Hinze, Lina1995w I:243 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---243

24.

Rotzinger, Hannah Elena1995wTSV LolaI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:243243

26.

Waage, Malin1995wRealschule WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:238 H:---238

27.

Lipp, Carina1996wGrundschule Kremperheide Kl. 4I:237 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---237

28.

Grünbauer, Sara1995w I:236 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---236

29.

Alff, Louisa1996w I:--- P:234 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---234

30.

Offt, Mette1996wReit- u. Fahrverein NuttelnI:232 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---232

31.

Hildebrandt, Isabelle1995wGrundschule Hohenlockstedt Kl. 4I:232 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---232

32.

Kirsch, Claire1996wWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:109 H:--- K:--- W:122 H:---231

33.

Teßin, Pia1996wItzehoer VersicherungI:228 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---228

33.

Zimmerningkat, Sarah1996w I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:228 W:--- H:---228

35.

Vietheer, Nele1995wETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:228 H:--- K:--- W:--- H:---228

36.

Weimann, Theresa1996wEMA-Schule Kl.4cI:224 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---224

37.

Erb, Mascha1996wGrundschule Kremperheide Kl. 3bI:223 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---223

37.

Krebs, Svenja1996wMTV ItzehoeI:223 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---223

39.

Eggert, Anne1995w I:223 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---223

40.

Wefelnberg, Charlotte1996wEMA-Schule Kl.4cI:222 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---222

41.

Eggers, Godja1996wGS Edendorf Kl.4cI:218 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---218

42.

Rupprecht, Nadja1995wGS Kellinghusen Kl.4eI:218 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---218

43.

Krieter, Selina1995wSparkasse WestholsteinI:216 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---216

43.

Müseler, Deike1995wSparkasse WestholsteinI:216 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---216

45.

Tiedemann, Kristina1995wGrundschule Hohenlockstedt Kl. 4I:215 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---215

46.

Feldmann, Leonie1995wGrundschule Hohenlockstedt Kl. 4I:214 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---214

47.

Roßmaier, Laura1996wVFL KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:213213

48.

Laackmann, Jonna1996wGS Kellinghusen Kl.4eI:211 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---211

49.

Holm, Karoline1996wFehrs-Schule Kl. 4aI:210 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---210

49.

Jürgensen, Julie1996wGS Kellinghusen Kl.3aI:210 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---210

51.

Frizler, Isabell1995wETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:210 H:--- K:--- W:--- H:---210

51.

Krone, Anna1995wKKS ItzehoeI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:210 H:---210

51.

Störmann, Johanna1995wGS Edendorf Kl.4bI:210 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---210

54.

Münchow, Lisa-Sophie1996wWRS WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:209 H:---209

55.

Bauer, Madlen1995wItzehoer VersicherungI:209 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---209

55.

Guntermann, Marieke1995wGS Kellinghusen Kl.4eI:209 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---209

57.

Schäfer, Cornelia1995wGS GroßenaspeI:--- P:--- B:208 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---208

58.

Gogolin, Stina1995w I:207 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---207

59.

Jagszent, Jasmin1996wGS Kellinghusen Kl.3aI:205 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---205

60.

Gathow, Kaja Sophie1995wFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:205 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---205

60.

Fehrs, Luisa1995w I:205 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---205

62.

Mühler, Franziska1996wGS Sude West Kl. 4bI:203 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---203

63.

Uggias, Giulia1995w I:202 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---202

64.

Bruns, Janne1996wETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:201 H:--- K:--- W:--- H:---201

65.

Ramthun, Ida-Lena1995wGS Wellenkamp Klasse 4aI:201 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---201

66.

Krohn, Fenja1996wLG ElmshornI:--- P:--- B:--- G:199 H:--- K:--- W:--- H:---199

67.

Barthel, Coralie1996wTSV LägerdorfI:--- P:--- B:--- G:195 H:--- K:--- W:--- H:---195

68.

Ahrens, Julia1995w I:195 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---195

69.

Holin, Stine1996wGS Edendorf Kl.4cI:194 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---194

70.

Otto, Melina1995wGrundschule Hohenlockstedt Kl. 4I:194 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---194

70.

Dittrich, Wiebke1995wGS Edendorf Kl.4cI:194 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---194

70.

Kieken, Vanessa1995wHauptschule Sude Kl. 6aI:194 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---194

73.

Spresny, Yvonne1996wGS Wellenkamp Klasse 4aI:193 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---193

74.

Döpper, Lena1996wGS Edendorf Kl.4bI:192 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---192

75.

Pengel, Neele1996wGS Sude West Kl. 4bI:189 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---189

75.

Busch, Luisa1996wGS Sude West Kl. 4bI:189 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---189

77.

Krützelmann, Lea-Sophie1996w I:188 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---188

78.

Jaensch, Jennifer1996wFehrsschule Kl.3dI:186 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---186

78.

Neumann, Felicitas1996wEMA-Schule Kl.4cI:186 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---186

78.

Laackmann, Laura1996wWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:186 H:--- K:--- W:--- H:---186

81.

Niefert, Johanna1995wWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:186 H:--- K:--- W:--- H:---186

82.

Matthes, Annika1995wMTV ItzehoeI:185 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---185

83.

Kleensang, Jane1996w I:184 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---184

83.

Wedekind, Annie1996wGS Kellinghusen Kl.4eI:184 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---184

85.

Gravert, Theresa1995w I:184 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---184

86.

Brey, Madlyne1996wFehrsschuleI:183 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---183

87.

Nolte, Karoline1995wFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:182 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---182

88.

Viebahn, Jantje1996wGS GroßenaspeI:--- P:--- B:181 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---181

88.

Bestmann, Janika1996wFehrsschuleI:181 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---181

90.

Winkelmann, Rieke1996wGS Wellenkamp Klasse 4aI:180 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---180

91.

Schwager, Lena1996w I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:177177

92.

Brandes, Joana1996wKSG Arashi e.V. ItzehoeI:175 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---175

92.

Hustedt, Melanie1996wFehrs-Schule Kl. 4aI:175 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---175

94.

Wolf, Leenke1995w I:175 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---175

95.

Marnau, Lea Vitja1996wFehrsschule Kl.3dI:173 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---173

96.

Nagel, Natascha1995wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:173 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---173

97.

Neumann, Alicia1996wGrundschule Kremperheide Kl. 3bI:172 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---172

98.

Niehus, Leonie1995wGut Heil ItzehoeI:172 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---172

99.

Eggers, Fenja1995wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:170 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---170

99.

Kroggel, Amelie1995wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:170 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---170

99.

Leibl, Laur1995wGS OelixdorfI:170 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---170

102.

Westphalen, Lara1996wETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:169 H:--- K:--- W:--- H:---169

102.

Vogt, Sabrina1996wGS Edendorf Kl.4cI:169 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---169

102.

Sander, Levy1996w I:169 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---169

102.

Aul, Anna-Lena1996wGS Edendorf Kl.4cI:169 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---169

106.

Kruse, Silvia1995wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:168 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---168

107.

Vielstich, Franziska1996wGS Kellinghusen Kl.3aI:155 P:--- B:10 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---165

108.

Weber, Ann Christin1996wGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3bI:163 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---163

108.

Ranzau, Leonie-Sophie1996wEMA-Schule Kl.4cI:163 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---163

110.

Stern, Svenja1996wGrundschule Kremperheide Kl.3aI:160 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---160

111.

Hauschildt, Sarah1996wGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3bI:159 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---159

111.

Koch, Esther1996wGS Wellenkamp Klasse 3aI:159 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---159

113.

Steiner, Alexandra1995wTSV LägerdorfI:--- P:--- B:--- G:159 H:--- K:--- W:--- H:---159

113.

Lühring, Isa1995wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:159 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---159

115.

Reimers, Freya Marita1996wGHS Brokstedt, Klasse 4I:--- P:--- B:158 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---158

116.

Stühmer, Anthea1995wGS OelixdorfI:158 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---158

117.

Garbers, Juliana1995wGut-Heil ItzehoeI:157 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---157

118.

Laskowski, Lisa1996wGrundschule Kremperheide Kl.3aI:155 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---155

119.

Rehder, Theresa1996wWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:153 H:--- K:--- W:--- H:---153

119.

Schmidt, Elena1996wEMA-Schule Kl.4cI:153 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---153

121.

Zwadlo, Jessica1995wGHS Brokstedt, Klasse 4zI:--- P:--- B:152 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---152

122.

Magnussen, Lara1995w I:151 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---151

122.

Vehrs, Johanna1995wFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:151 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---151

122.

Lemke, Finja1995wGS Wellenkamp Klasse 4aI:151 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---151

125.

Kersten, Natalie1996wGS Edendorf Kl.4bI:150 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---150

126.

Wilckens, Tiana1995w I:150 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---150

126.

Brahmstaedt, Henrike1995wWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:150 H:--- K:--- W:--- H:---150

128.

Hölck, Tamara1996wWRS WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:149 H:---149

129.

Scharf, Luise1995wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:149 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---149

130.

Marschall, Alicia1996wGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3bI:148 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---148

131.

Karvodt, Lea1995wGut Heil ItzehoeI:148 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---148

131.

Fehrs, Denise1995wWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:148 H:--- K:--- W:--- H:---148

133.

Perna-Jado, Luisa1996wGS OelixdorfI:144 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---144

134.

Ehrenberg, Sandra1995w I:144 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---144

135.

Dettmer, Lisa1995wWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:143 H:--- K:--- W:--- H:---143

136.

Breiholz, Sarah1995wGut Heil ItzehoeI:142 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---142

137.

Echelmeyer, Julia1995wTuS Germania SchnelsenI:141 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---141

138.

Naujocks, Alexandra1995wEMA-Schule Kl.4cI:140 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---140

139.

Schüler, Sandy1996wGS OelixdorfI:139 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---139

140.

Koch, Anna1996wEMA-Schule Kl.4cI:138 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---138

141.

Rühlemann, Julia1995wWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:137 H:--- K:--- W:--- H:---137

142.

Peter, Nicole1996wGS Hohenlockstedt Kl.2cI:136 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---136

143.

Willgalis, Lea1996wGrundschule Wellenkamp Kl. 3dI:134 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---134

143.

Gurazda, Emilia1996wGS Sude West Kl. 4bI:134 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---134

143.

Rexhepaj, Benita1996wFehrsschule Kl.3dI:134 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---134

146.

Rentsch, Sina1996wGS Sude West Kl. 3bI:133 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---133

146.

Sakowski, Alina1996wGS Wellenkamp Kl.4bI:133 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---133

148.

Steckel, Svane Kim1996wMTV ItzehoeI:132 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---132

149.

Hems, Michelle1995wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:131 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---131

150.

Sievers, Stefanie1995wHS WilsterI:130 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---130

151.

Grümtz, Julia1996wGS St.Margarethen Kl. 2bI:128 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---128

152.

Macholewski, Janina1996wGS Edendorf Kl.3bI:126 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---126

152.

Köhler, Maria1996wWilde Kaktus BandeI:--- P:126 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---126

152.

Sadiku, Kefser1996wGS Edendorf Kl.3bI:126 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---126

152.

Boll, Jacqueline1996wGS Edendorf Kl.3bI:126 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---126

156.

Höppner, Jasmin1996wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:125 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---125

157.

Bahns, Tjorven-Svea1996wGrundschule Kremperheide Kl. 4I:124 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---124

158.

Temiz, Gizem1995wGS Wellenkamp Kl.4bI:123 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---123

159.

Schilling, Merle1996wGS Wellenkamp Klasse 3aI:121 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---121

160.

Neumeier, Maya Marie1996wGS Sude WestI:120 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---120

161.

Kontopidis, Nina1995wGrundschule Kremperheide Kl. 4I:120 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---120

162.

Beyer, Melina1996wGrundschule Wellenkamp Kl. 3dI:119 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---119

163.

Karstens, Julia1995wHS WilsterI:117 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---117

164.

Kummer, Tatjana1995wGS Sude WestI:116 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---116

165.

Nottelmann, Carina1996wGS Wellenkamp Klasse 3aI:110 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---110

166.

Janke, Kim Aileen1996wGS Wellenkamp Kl.3cI:108 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---108

167.

Steinberg, Ylva Charlotte1995wFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:108 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---108

168.

Carstens, Anja1996wWRS WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:107 H:---107

169.

Genscher, Jennifer1995wRS Krempe ProjektklasseI:106 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---106

170.

König, Denise1995wGS Wellenkamp Kl.4bI:100 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---100

171.

Brandt, Stephanie1996wGS Wellenkamp Kl.4bI:99 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---99

172.

Looß, Annika1995w I:98 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---98

173.

Koop, Miriam1995wGS Wellenkamp Kl.4bI:95 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---95

174.

Tonn, Bianka1996wGrundschule Wellenkamp Kl. 3dI:93 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---93

175.

Sibbert, Jenny1996wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:89 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---89

175.

Klaus, Lea1996wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:89 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---89

177.

Ferg, Anna-Lena1996wFehrs-Schule Kl. 4aI:86 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---86

177.

Rychlikowski, Nadine1996wFehrs-Schule Kl. 4aI:86 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---86

179.

Ittner, Anna-Lena1995wFehrs-Schule Kl. 4aI:80 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---80

180.

Laskowski, Nina1996wGrundschule Kremperheide Kl.3aI:79 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---79

180.

Friederichs, Jule1996wGrundschule Kremperheide Kl.3aI:79 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---79

180.

Mölln, Jo Neele1996wGrundschule Kremperheide Kl.3aI:79 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---79

183.

Winter, Tabea1996wGrundschule Kremperheide Kl.3aI:74 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---74

184.

Janke, Anna1996w I:72 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---72

185.

Krause, Bionda1996wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:67 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---67

186.

Schwerdter, Yvonne1996wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:65 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---65

187.

Obermann, Melissa1995wGS Sude West Kl. 3bI:65 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---65

188.

Kropius, Nadja1996w I:63 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---63

189.

Hill, Viola1995wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:63 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---63

190.

Morosch, Evelina1996wGS Wellenkamp Kl.4bI:62 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---62

191.

Brauer, Jennifer1995wGS Wellenkamp Kl.4bI:62 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---62

192.

Rohwer, Nana1995wFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:57 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---57

193.

Johannsen, Leonie1996wGHS Brokstedt, Klasse 4zI:--- P:--- B:54 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---54

194.

Franssen, Sajana1995wFehrs-Schule Kl. 4aI:53 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---53

195.

Zühlke, Nina1996wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:51 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---51

196.

Nietschke, Verena1995wGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:51 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---51

197.

Özsimsek, Acelya-Pelin1996wFehrs-Schule Kl. 4aI:47 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---47

197.

Renk, Kristin1996wGS Wellenkamp Kl.3cI:47 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---47

199.

Tempel, Celine1996wGS Sude-West Kl. 2bI:46 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---46

200.

Scheel, Anna-Marie1995wTSV BrokstedtI:--- P:--- B:39 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---39

201.

Eggers, Laura1996wGS Wellenkamp Kl.3cI:35 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---35

202.

Fraz, Mughis1996wFehrsschule Kl.3dI:31 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---31

203.

Tenfelde, Ann-Christin1995wRotary Club ItzehoeI:24 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---24

204.

Dittmar, Svea1996wGS Edendorf Kl.3bI:21 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---21

205.

Schmidt, Farina1996wGHS Brokstedt, Klasse 4I:--- P:--- B:7 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---7

206.

Brauer, Ronja1996wGS Wellenkamp Kl.3cI:6 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---6
Schülerinnen B

1.

Kardel, Kira1994wFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:267 P:297 B:247 G:259 H:280 K:300 W:255 H:2931696

2.

Carl, Catharina1994wFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:249 P:295 B:226 G:260 H:280 K:280 W:239 H:---1603

3.

Schuster, Ann-Christine1993wFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:241 P:--- B:219 G:221 H:248 K:--- W:165 H:2251319

4.

Bratzke, Tabea1993wMTV ItzehoeI:194 P:--- B:164 G:176 H:231 K:--- W:149 H:2341148

5.

Nütz, Rike1993wMTV WilsterI:165 P:182 B:148 G:130 H:220 K:--- W:119 H:1901035

6.

Peters, Jana1993wFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:207 P:--- B:179 G:187 H:220 K:--- W:--- H:195988

7.

Liedtke, Christin1993w I:--- P:--- B:300 G:--- H:--- K:--- W:300 H:300900

8.

Rosenow, Saskia1993wMTV WilsterI:119 P:181 B:108 G:--- H:--- K:185 W:92 H:---685

9.

Rave, Bente1994wMünsterdorfer SVI:207 P:--- B:173 G:--- H:--- K:240 W:--- H:---620

10.

Wensing, Monika1994wMTV HorstI:300 P:--- B:--- G:275 H:--- K:--- W:--- H:---575

11.

Mischok, Jasmin1993wRealschule Am LehmwohldI:225 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:232457

12.

Först, Imke1994wETSV Fortuna GlückstadtI:240 P:--- B:--- G:204 H:--- K:--- W:--- H:---444

13.

Wulff, Jessika1994wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:160 P:--- B:--- G:--- H:221 K:--- W:--- H:---381

14.

Huismann, Ineke1994wFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:209 P:--- B:--- G:160 H:--- K:--- W:--- H:---369

15.

Spitzka, Madline1993w I:274 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---274

16.

Benjamin, Kerrin1993wHS WilsterI:266 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---266

17.

Paulsen, Kimberly1993wRS Wilster Kl.7aI:262 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---262

18.

Müseler, Jana1993wSparkasse WestholsteinI:256 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---256

19.

Praefke, Antonia1994wPraefkeI:247 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---247

20.

Lubahn, Bente1993wQuarta A - AVS ItzehoeI:246 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---246

21.

Kronbügel, Janin1993w I:--- P:--- B:243 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---243

22.

Zielke, Isabell1993wRS Krempe ProjektklasseI:242 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---242

22.

Zielke, Saskia1993wRS Krempe ProjektklasseI:242 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---242

24.

Röschmann, Elina1994wWilde Kaktus BandeI:--- P:238 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---238

25.

Detlef, Inken1994wWilde Kaktus BandeI:--- P:237 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---237

26.

Ulrich, Vivian1994wAVS Itzehoe Quinta 6cI:235 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---235

27.

Stampa, Charlotte1993wTSV BrokstedtI:148 P:--- B:87 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---235

28.

Meier, Christina1994w I:224 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---224

29.

Riemer, Ann-Kristin1993wFortuna Realschule GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:223 H:--- K:--- W:--- H:---223

29.

Gerstandt, Christin1993wAuguste-Viktoria-Schule 6dI:223 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---223

31.

Schwarz, Mirja1994wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:221 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---221

32.

Carstens, Inga1993w I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:221 H:---221

33.

Bode, Merle1993wRS Krempe ProjektklasseI:219 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---219

34.

Krey, Dorothee1994wAVS Itzehoe Quinta 6cI:218 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---218

35.

Rehder, Sonja1994wAVS Itzehoe Quinta 6cI:217 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---217

36.

Marth, Katrin1994wAuguste-Viktoria-Schule 6dI:214 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---214

37.

Naeve, Eileen1993wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:213 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---213

38.

Raddatz, Sina1994wTSV HeiligenstedtenI:212 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---212

39.

Hafemeister, Leonie1994wF!SI:211 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---211

40.

Perner, Charleen1993w(Bullenkuhlen)I:--- P:--- B:--- G:211 H:--- K:--- W:--- H:---211

41.

Bluth, Bente1994wTSV BrokstedtI:--- P:--- B:210 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---210

41.

Groß, Sophia1994wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:210 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---210

41.

Stollenwerk, Christiane1994wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:210 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---210

44.

Belkov, Mira1993wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta eI:209 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---209

45.

Tretau, Julia1993wAuguste-Viktoria-Schule 6dI:206 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---206

46.

Richter, Jana1994wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:204 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---204

46.

Fritz, Larissa1994w I:204 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---204

46.

Henke, Anja1994wMünsterdorfer SVI:204 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---204

49.

Otte, Melina1993wSopie Scholl Gymnasium Quinta bI:204 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---204

50.

Maaß, Selina1993wRS Wilster Kl.7aI:203 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---203

50.

Schwarz, Esther1993wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta eI:203 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---203

52.

Kocsis, Deniz1993wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:202 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---202

52.

Braun, Sarah Johanna1993wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta eI:202 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---202

52.

Von Bremen, Kaja1993wTUS AppenI:202 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---202

55.

Kaspereit, Janina1994wInter AckerI:200 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---200

56.

Palm, Isabell1993wHS WilsterI:200 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---200

57.

Wohlert, Annika1993wISR Itzehoer Schrott und Recycling GmbH & Co.I:198 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---198

57.

Schneider, Lisa1993wRS Krempe ProjektklasseI:198 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---198

59.

Alexander, Jennifer1994w I:194 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---194

60.

Peters, Wiebke1994wRS Krempe ProjektklasseI:190 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---190

61.

Haack, Anna-Maria1994wTUS KrempeI:189 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---189

62.

Schlünz, Daniela1993wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:189 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---189

63.

Großmann, Larissa1994w I:188 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---188

63.

Kuball, Lena1994wFortuna Realschule GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:188 H:--- K:--- W:--- H:---188

65.

Siebert, Tomke1993wAVS Itzehoe Quinta 6cI:188 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---188

66.

Kock, Jennifer1994wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:187 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---187

67.

Schemainda, Jana1994wItzehoer VersicherungI:186 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---186

68.

Rohleder, Helen1993wETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:186 H:--- K:--- W:--- H:---186

69.

Omnitz, Annika1994wTS SchenefeldI:--- P:--- B:--- G:--- H:185 K:--- W:--- H:---185

70.

Ziems, Anne-Dorette1993wTSV BrokstedtI:126 P:--- B:59 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---185

70.

Gravert, Alexandra1993w I:185 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---185

72.

Neugebauer, Krissina1993wHS WilsterI:183 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---183

73.

Riceling, Vanessa1994wRealschule WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:182 H:---182

73.

Karstens, Svenja1994wLG Wedel / PinnebergI:--- P:--- B:--- G:182 H:--- K:--- W:--- H:---182

73.

Fuchs, Cleo1994wWilde Kaktus BandeI:--- P:182 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---182

76.

Zeunert, Marion1993wKlosterhofschule Itzehoe 6aI:182 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---182

77.

Petermann, Janique1994wGrundschule Kremperheide Kl. 3bI:181 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---181

77.

Soboll, Jolin1994wAuguste-Viktoria-Schule 6dI:181 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---181

77.

Kelting, Julia1994wSopie Scholl Gymnasium Quinta bI:181 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---181

80.

Lassen, Frederike1993wISR Itzehoer Schrott und Recycling GmbH & Co.I:181 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---181

81.

Sierk, Hanna1994wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta eI:179 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---179

82.

Jensen, Merle1993wAVS Itzehoe Quinta 6cI:179 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---179

82.

Schwarzkopf, Shyla1993wWKS Hohenlockstedt Kl.H6aI:179 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---179

82.

Früchtenicht, Teresa1993w I:179 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---179

82.

Kruse, Lena1993wMTV ItzehoeI:179 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---179

86.

Fuchs, Luca1994wAVS Itzehoe Quinta 6cI:178 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---178

86.

Sandkamp, Nicola1994w I:178 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---178

88.

Wendtland, Leonie1993wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:175 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---175

89.

Schuhmacher, Kim1994wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:174 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---174

89.

Mahnke, Linnea Marie1994wFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:174 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---174

89.

Rehder, Jana1994w I:174 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---174

92.

Segger, Svea1994wItzehoer VersicherungI:173 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---173

93.

Friedmann, Alexandra1994wRS Krempe ProjektklasseI:172 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---172

94.

Von Leesen, Jana1994wRS Krempe ProjektklasseI:171 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---171

94.

Baltrusch, Kyra1994wSopie Scholl Gymnasium Quinta bI:171 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---171

96.

Rathke, Linn-Kristin1993wSopie Scholl Gymnasium Quinta bI:171 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---171

96.

Thamling, Isabelle1993wFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:171 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---171

98.

Schanbacher, Ann-Katrin1994wHS WilsterI:170 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---170

99.

Bröcker, Hannah1994wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta eI:169 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---169

100.

Voss, Franziska1993w I:168 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---168

101.

Sommerfeld, Rachel1993wAVS Itzehoe Quinta 6cI:167 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---167

102.

Macholewski, Sabrina1994wHauptschule Sude Kl. 5aI:166 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---166

103.

Abussuutoglu, Büsra1993wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:165 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---165

104.

Stöter, Sunna1994wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:164 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---164

104.

Vett, Larissa1994wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:164 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---164

106.

Albroscheit, Tatjana1994wRS Krempe ProjektklasseI:163 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---163

107.

Scheiter, Anna Christina1993w I:163 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---163

107.

Löbel, Eva Charlotta1993wAuguste-Viktoria-Schule 6dI:163 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---163

107.

Stiewe, Saskia1993wAuguste-Viktoria-Schule 6dI:163 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---163

110.

Feddersen, Laura1993wSophie-Scholl-Gymnasium Quarta bI:157 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---157

110.

Otte, Carina1993wHauptschule Sude Kl. 7aI:157 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---157

112.

Küpper, Laura1994wItzehoer RuderclubI:154 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---154

113.

Witt, Anna-Theresia1994wLT Golf-Club Schloss BreitenburgI:153 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---153

114.

Wickens, Julia1993wHS WilsterI:153 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---153

115.

Benecke, Alina1993wRealschule WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:152 H:---152

115.

Kuhr, Elisa1993wSophie-Scholl-Gymnasium Quarta bI:152 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---152

115.

Kammer, Antonia1993wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:152 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---152

118.

Lars, Shari1993wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:150 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---150

119.

Özbey, Cansu1993wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:149 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---149

120.

Kröger, Anne Franziska1993wAuguste-Viktoria-Schule 6dI:144 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---144

120.

Jacobsen, Wencke1993wItzehoe WellenkampI:--- P:--- B:--- G:144 H:--- K:--- W:--- H:---144

122.

Ehlers, Annika1994wAuguste-Viktoria-Schule 6dI:143 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---143

123.

Boysen, Angela1993wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta eI:143 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---143

124.

Asmussen, Larissa1994w I:140 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---140

124.

Schuldt, Vivian1994wGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3cI:140 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---140

126.

Engel, Larissa1994wHauptschule SudeI:139 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---139

127.

Plume, Lisa-Maria1993w(Rethwisch)I:--- P:--- B:--- G:139 H:--- K:--- W:--- H:---139

128.

Schmidt, Ines1993wTSV BrokstedtI:138 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---138

129.

Heitmann, Anna1993wSophie-Scholl-Gymnasium Quarta bI:135 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---135

129.

Schröder, Johanna1993wAVS Itzehoe Quinta 6cI:135 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---135

131.

Bitomsky, Laura1994wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:134 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---134

132.

Waage, Nea1993wSophie-Scholl-Gymnasium Quarta bI:134 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---134

133.

Göttsche, Carmina1993wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:133 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---133

134.

Claussen, Jennifer1993wHS WilsterI:132 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---132

135.

Bauer, Anne1994wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:131 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---131

135.

Kunert, Felicia1994wItzehoer TennisvereinI:131 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---131

137.

Grümmer, Katharina1993wHS WilsterI:131 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---131

138.

Wessel, Jale1994w I:127 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---127

139.

Beck, Lara Marisa1993wAuguste-Viktoria-Schule 6dI:126 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---126

139.

Siedenburg, Ann-Christin1993wAVS Itzehoe Quinta 6cI:126 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---126

141.

Spindelmann, Ina1994wGS Wellenkamp Klasse 4aI:125 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---125

141.

Albrecht, Saskia1994w I:125 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---125

143.

Ott, Leonie1994wAVS Itzehoe Quinta 6cI:121 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---121

144.

Stieper, Swenja1994wTSV BrokstedtI:--- P:--- B:116 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---116

145.

Kewitz, Katarina1993wPestalozzi-Schule Kl. 7-9I:114 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---114

146.

Matthiessen, Julia1994wHS Lübscher Kamp Kl.5aI:113 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---113

147.

Hartung, Jackline1993wHS Lübscher Kamp Kl.5aI:113 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---113

148.

Siedenburg, Birte1993wMTV HerzhornI:--- P:--- B:--- G:110 H:--- K:--- W:--- H:---110

149.

Teksoy, Sarah1993wKlosterhofschule Itzehoe 6aI:108 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---108

149.

Stünkel, Jacqueline1993wKlosterhofschule Itzehoe 6aI:108 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---108

151.

Schlenstedt, Laura1994wFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:107 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---107

152.

Von Leesen, Nadine1993wRS Krempe ProjektklasseI:107 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---107

153.

Gueridonn, Gina1993wHauptschule Sude Kl. 7aI:104 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---104

153.

Meinert, Sandra1993wSophie-Scholl-Gymnasium Quinta eI:104 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---104

155.

Hinrichsen, Kimberley1994wFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:101 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---101

156.

Jordan, Kira1993wKlosterhofschule Itzehoe 6aI:101 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---101

156.

Schlüter Hinrichsen, Bianca1993wFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:101 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---101

158.

Wefelmeier, Rebekka1994wKlosterhofschule Itzehoe 6aI:100 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---100

159.

Rahn, Alina1994wAVS Itzehoe Quinta 6cI:99 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---99

160.

Specht, Catharina1993wAVS Itzehoe Quinta 6cI:99 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---99

161.

Wulf, Charlotte1994wFreie WaldorfschuleI:98 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---98

162.

Mezker, Veronika1993wWKS Hohenlockstedt Kl.H6aI:97 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---97

163.

Meier, Melissa1994w I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:9494

164.

Speck, Svenja1994wGS Sude-West Kl. 2bI:87 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---87

165.

Mansour, Wafafa1993wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:87 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---87

166.

Matthiesen, Lena1993wAuguste-Viktoria-Schule 6dI:82 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---82

166.

Theede, Theresa1993wAuguste-Viktoria-Schule 6dI:82 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---82

168.

Brusco, Romina1994wFehrs-Schule Kl. 4aI:79 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---79

169.

Puttrus, Isabelle1993wSophie-Scholl-Gymnasium Quarta bI:75 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---75

170.

Sarmann, Nicole1994w I:--- P:--- B:71 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---71

171.

Fietz, Sarah Marie1993wETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:70 H:--- K:--- W:--- H:---70

172.

Lähn, Laura1994wSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:64 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---64

173.

Sakirov, Songül1994wFehrs-Schule Kl. 4aI:61 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---61

174.

Marquardt, Maria1994wFreie WaldorfschuleI:58 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---58

175.

Fölster, Tonja1993wWKS Hohenlockstedt Kl.H6aI:53 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---53

176.

Westphal, Vanessa1994wFeuerwehr GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:49 H:--- K:--- W:--- H:---49

177.

Dombert, Andrina1994wKlosterhofschule Itzehoe 6aI:42 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---42

178.

Wellhausen, Franziska1993wHauptschule Sude Kl. 7aI:26 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---26

179.

Muftari, Lumturije1994wHauptschule Sude Kl. 5aI:15 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---15

180.

Heisch, Julia1993w(Glückstadt)I:--- P:--- B:--- G:10 H:--- K:--- W:--- H:---10

181.

Rathjen, Chantal1994wHS Lübscher Kamp Kl.5aI:3 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---3

182.

Zeuner, Monique1993wHS Lübscher Kamp Kl.5aI:3 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---3
Schülerinnen A

1.

Peters, Jasmin1991wFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:248 P:258 B:214 G:229 H:264 K:--- W:212 H:2471460

2.

Aksular, Nüket1992wFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:248 P:--- B:212 G:237 H:264 K:--- W:--- H:2531214

3.

Mielke, Sandra1991wFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:192 P:--- B:171 G:199 H:--- K:217 W:187 H:2421208

4.

Tamke, Sabrina1992wFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:254 P:--- B:200 G:237 H:--- K:--- W:--- H:---691

5.

Beck, Mona1992wBeckI:--- P:--- B:--- G:187 H:--- K:226 W:--- H:234647

6.

Schröder, Anja1991wRealschule Wilster Kl. 9aI:267 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:236 H:---503

7.

Carstens, Corinna1991wRealschule Wilster Kl. 9aI:243 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:168 H:---411

8.

Sönksen, Wienke1991wAVS-OIIIcI:161 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:227388

9.

Cardine, Mathilde1992wFrankreich-Cartigny l´EpinayI:271 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---271

10.

Papke, Anne1992wSophie-Scholl-Gymnasium Quarta bI:268 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---268

11.

Wolniewicz, Kymberly1992wSophie-Scholl-Gymnasium Quarta bI:266 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---266

12.

Hennings, Lea1991w I:261 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---261

12.

Rudolph, Sonja1991w I:261 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---261

14.

Jacobs, Merle1992w I:260 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---260

15.

Stock, Svenja1991w I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:254 W:--- H:---254

16.

Croppenstedt, Christin1992wBSC NordoeI:243 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---243

17.

Alexis, Catherine1991w I:243 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---243

18.

Waage, Sina1991wRealschule Wilster Kl. 9aI:237 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---237

19.

Hinz, Anina1992wSophie-Scholl-Gymnasium Quarta bI:236 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---236

20.

Krause, Nadine1992w I:235 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---235

21.

Kappus, Sophia1991wRotary Club ItzehoeI:231 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---231

22.

Reimers, Lena1991wRealschule Wilster Kl. 9cI:229 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---229

23.

Koch, Hanna1991w I:228 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---228

24.

Wirtz, Katrin1992wRS Wilster Kl.8bI:226 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---226

25.

Bischof, Annika1992wRS Wilster Kl.8bI:222 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---222

26.

Ott, Katharina1992wRS Wilster Kl.8cI:220 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---220

26.

Reimers, Eike Carita1992wTSV BrokstedtI:--- P:--- B:220 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---220

28.

Schröder, Bente1992wRS Wilster Kl.7aI:219 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---219

29.

Weber, Lisa1991wAVS-OIIIcI:219 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---219

30.

Niedermeier, Lisa1992wETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:210 H:--- K:--- W:--- H:---210

31.

Meiforth, Gyde1991wRS Wilster Kl.8cI:208 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---208

31.

Petermann, Marisa1991wGrundschule Kremperheide Kl. 3bI:208 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---208

33.

La Porta, Stefanie1992wHS WilsterI:207 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---207

34.

Heeschen, Janina1992wHS WilsterI:206 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---206

35.

Blunck, Filiz1991wHS WilsterI:205 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---205

36.

Klusmann, Kerstin1991wWKS Hohenlockstedt WPK FitnessI:203 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---203

37.

Soukup, Annika1991wRS Am Lehmwohld Kl.9bI:202 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---202

38.

Bollmann, Anne1992wGut Heil ItzehoeI:201 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---201

39.

Striebinger, Gerrit1991w I:199 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---199

40.

Stange, Tanita1992wRS Krempe ProjektklasseI:198 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---198

41.

Petrausch, Penelope1991wLg hnfI:--- P:--- B:--- G:198 H:--- K:--- W:--- H:---198

42.

Dose, Gesa1992wETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:196 H:--- K:--- W:--- H:---196

42.

Reimers, Jana1992w I:196 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---196

44.

Wiese, Svenja1991wRS Krempe ProjektklasseI:196 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---196

45.

Klabunde, Julia1992wRS Wilster Kl.8cI:195 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---195

46.

Auhage, Sarah1991wRealschule Wilster Kl. 9aI:190 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---190

46.

Dölling, Pia1991wRS Wilster Kl.8cI:190 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---190

48.

Bibrach, Sandra1991wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:189 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---189

49.

Wessel, Kim1992wHS WilsterI:186 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---186

50.

Schuhmacher, Merle1991wGS Edendorf Kl.4bI:184 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---184

51.

Reichelt, Vanessa1991wWilde Kaktus BandeI:--- P:183 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---183

52.

Hinrichs-Bünz, Annika1991w I:181 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---181

53.

Kracht, Anna-Lena1991wGHS Brokstedt, Klasse 9I:--- P:--- B:180 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---180

53.

Storey, Natalia1991wRS Wilster Kl.8cI:180 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---180

55.

Holzfeind, Inga1991w I:179 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---179

56.

Braun, Pia1992wRS Wilster Kl.7aI:178 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---178

57.

Kastenbein, Jennifer1991wThies Gesundheitspartner/MediCenter MedizintechnikI:178 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---178

58.

Lucht, Nele1991wRS Wilster Kl.9bI:177 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---177

59.

Rasmussen, Sarah1992w I:176 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---176

60.

Albers, Anika1991wRS Wilster Kl.8bI:176 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---176

61.

Wittorf, Mareike1992wTSV BrokstedtI:--- P:--- B:172 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---172

61.

Mohr, Rebekka1992wRS Krempe ProjektklasseI:172 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---172

63.

Braack, Annika1992wRS Krempe ProjektklasseI:171 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---171

64.

Dieckmann, Hannah1991wAVS-OIIIcI:170 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---170

65.

Kracht, Katharina1992wTSV BrokstedtI:--- P:--- B:168 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---168

66.

Stoffregen, Julia1991wGrundschule Kremperheide Kl. 4I:166 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---166

66.

Bibrach, Jasmin1991wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:166 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---166

68.

Dethlefs, Cornelia1991wRS Wilster Kl.8cI:165 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---165

68.

Erdmann, Gesa1991wRealschule Wilster Kl. 9aI:165 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---165

70.

Gravert, Christianna1991w I:163 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---163

71.

Klöpper, Svana1992wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:160 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---160

72.

Hodgson, Lucy1992wWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:157 H:--- K:--- W:--- H:---157

73.

Guhl, Saskia1991wWKS Hohenlockstedt WPK FitnessI:157 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---157

74.

Engfer, Lara1992wSophie-Scholl-Gymnasium Quarta bI:152 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---152

75.

Schröder, Britta1992wHS WilsterI:151 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---151

76.

Pedük, Ezgi1992wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:150 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---150

76.

Breiholz, Betty1992wGS Edendorf Kl.4bI:150 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---150

78.

Luckfiel, Jennifer1991wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:150 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---150

79.

Lickfett, Lena1991wSophie-Scholl-Gymnasium Quarta bI:139 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---139

80.

Stoldt, Melanie1992wStadtschule GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:135 H:--- K:--- W:--- H:---135

81.

Bolk, Jana1991wRS Wilster Kl.8bI:133 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---133

82.

Schulz, Tina1992wHS WilsterI:130 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---130

83.

Kietzer, Janine1991wWBR 9dI:130 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---130

84.

Schröder, Eyske1991wRealschule Wilster Kl. 9aI:126 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---126

85.

Lücke, Sarah1992wRS Wilster Kl.8bI:125 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---125

85.

Stehen, Alina1992wRS Wilster Kl.8bI:125 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---125

87.

Witt, Mareike1992wRS Wilster Kl.7aI:124 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---124

88.

Hubert, Dinah-Kristin1991wRealschule Wilster Kl. 9cI:124 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---124

88.

Bolten, Tanja1991wRealschule Wilster Kl. 8aI:124 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---124

90.

Hahn, Katharina1991wRS Am Lehmwohld Kl.9bI:122 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---122

91.

Fuchs, Eyleen1991wAVS-OIIIcI:119 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---119

92.

Thomsen, Inga1991wRS Am Lehmwohld Kl.9bI:118 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---118

93.

Sarau, Leona1992wItzehoer VersicherungI:117 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---117

94.

Khwadjazada, Liada1992wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:111 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---111

95.

Roß, Lara1992wHauptschule Sude Kl. 7aI:108 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---108

96.

Peche, Pia1992wRS Krempe ProjektklasseI:107 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---107

97.

Stebner, Katrin1992wHauptschule Sude Kl. 6aI:103 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---103

97.

Shala, Violetta1992wHauptschule Sude Kl. 6aI:103 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---103

99.

Heins, Saskia1992wRS Wilster Kl.8bI:102 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---102

100.

Dammann-Gantrich, Silja1992wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:100 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---100

101.

Umland, Sarah1991wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:99 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---99

102.

Jaß, Sandra1992wSteinburg-Schule ProjektklasseI:97 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---97

103.

Shala, Besarta1991wHauptschule Sude Kl. 7aI:96 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---96

104.

Griesbach, Lisa1991wKlosterhofschule Itzehoe 6aI:91 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---91

105.

Boekhoff, Nadine1991wRealschule Wilster Kl. 8aI:88 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---88

106.

Nielsen, Liane1992wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:87 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---87

107.

Stegemann, Nora1991wRS Wilster Kl.8bI:87 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---87

108.

Tameris, Jennifer1991wPestalozzi-Schule Kl. 7-9I:80 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---80

109.

Löbel, Tina1991wJugendfeuerwehr GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:75 H:--- K:--- W:--- H:---75

110.

Jacobs, Maike1992w I:63 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---63

111.

Sievers, Yvonne1992wRealschule Wilster Kl. 8aI:51 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---51

112.

Balk, Tasja1991wRS Wilster Kl.8bI:51 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---51

113.

Zuccali, Darinka1992wPestalozzi-Schule Kl. 7-9I:28 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---28

114.

Tobien, Jacqueline1992wHauptschule Sude Kl. 7aI:15 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---15

115.

Mahler, Jaqueline1992wGrundschule Kremperheide Kl. 4I:9 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---9

116.

Ksienrzyk, Lena1992wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:1 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---1

116.

Radekenn, Alicia1992wKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:1 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---1
Jugend B w

1.

Pump, Leonie Sophia1990wTSV OldendorfI:--- P:--- B:239 G:246 H:290 K:278 W:229 H:2601542

2.

Lübbe, Leena1989wSSG ItzehoeI:247 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---247

3.

Von Hollen, Jane1990wRealschule Wilster Kl. 9aI:238 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---238

4.

Hesse, Yana1989wMTV HerzhornI:--- P:--- B:--- G:235 H:--- K:--- W:--- H:---235

5.

Boehm, Jennifer1990wWilde Kaktus BandeI:--- P:230 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---230

6.

Kruse Fölster, Liesa1990wAVS-OIIIcI:228 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---228

6.

Kurz, Michaela1990wSV BrakeI:--- P:--- B:--- G:228 H:--- K:--- W:--- H:---228

8.

Gollminski, Lena1990wRV BreitenburgI:222 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---222

9.

Noetzelmann, Gesa1990wWKS Hohenlockstedt WPK FitnessI:215 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---215

10.

Meyenburg, Dorina1990w I:213 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---213

11.

Fölster, Anne-Sophie1990wTSV BrokstedtI:--- P:--- B:212 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---212

12.

Rudolph, Ines1989w I:212 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---212

13.

Schwartkop, Hanna1990wRotary Club ItzehoeI:208 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---208

13.

Langmaack, Liv1990wLG ItzehoeI:208 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---208

15.

von Staden, Anita1990wLG ItzehoeI:206 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---206

16.

Kruse, Meike1990wRealschule Am Lehmwold Kl. 10bI:204 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---204

17.

Reimers, Nina1989w I:200 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---200

18.

Tiedeken, Yvonne1990wLg hnfI:--- P:--- B:--- G:198 H:--- K:--- W:--- H:---198

19.

Höhs, Jytte1990wMTV ItzehoeI:197 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---197

20.

Dose, Wiebke1989wETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:196 H:--- K:--- W:--- H:---196

21.

Baasch, Hanna1990wSC HohenaspeI:194 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---194

22.

Krüger, Patricia1990wRS Krempe ProjektklasseI:193 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---193

22.

Hoffmann, Meike1990wGut heil itzehoeI:193 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---193

24.

Kappus, Moira1989wRotary Club ItzehoeI:191 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---191

25.

Hesse, Elina1989wMTV HerzhornI:--- P:--- B:--- G:190 H:--- K:--- W:--- H:---190

26.

Ratay, Marsha1990wRealschule Wilster Kl. 9cI:188 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---188

27.

Lüning, Mona1990wRS Wilster Kl.9bI:187 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---187

27.

Carstens, Gesa1990wMTV ItzehoeI:187 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---187

29.

Meier, Deise1990wRS Krempe ProjektklasseI:185 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---185

30.

Nierzwicki, Nina1990wAVS-OIIIcI:181 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---181

30.

Kruse, Ann-Katrin1990wISR Itzehoer Schrott und Recycling GmbH & Co.I:181 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---181

32.

Ahrens, Christin1990wRS Wilster Kl.9bI:177 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---177

33.

Hanisch, Anna1990wRealschule Wilster Kl. 9aI:176 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---176

34.

Dahmlos, Jana1989wRS Krempe ProjektklasseI:175 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---175

35.

Becker, Pia1990wAVS-OIIIcI:170 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---170

36.

Biet, Larissa1990w I:164 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---164

36.

Keßler, Sarah-Jane1990wWKS Hohenlockstedt WPK FitnessI:164 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---164

38.

Romberg, Nina1989wETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:164 H:--- K:--- W:--- H:---164

39.

Schöne, Annika1990wRealschule Wilster Kl. 9cI:161 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---161

39.

Schröder, Maike1990wRealschule Wilster Kl. 9cI:161 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---161

39.

Kromer, Anastasia1990wETSVI:--- P:--- B:--- G:161 H:--- K:--- W:--- H:---161

42.

Detjens, Alina1990wTUS KrempeI:156 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---156

43.

Clausen-König, Dominique1989wWKS Hohenlockstedt WPK FitnessI:141 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---141

43.

Bochert, Kaya1989wWKS Hohenlockstedt WPK FitnessI:141 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---141

45.

Hintz, Sandra1990wAVS-OIIIcI:136 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---136

46.

Völker, Malena1990wSteinburg-Schule ProjektklasseI:127 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---127

47.

Burmeister, Ronja1990w I:124 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---124

48.

Hess, Tanja1989wTSV BrokstedtI:--- P:--- B:120 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---120

49.

Aybar, Esra1990wRS Am Lehmwohld Kl.9bI:118 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---118

49.

Kreft, Claudia1990wRS Am Lehmwohld Kl.9bI:118 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---118

51.

Sarau, Laura1989wItzehoer VersicherungI:117 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---117

52.

Claußen, Aila1989wRS Am Lehmwohld Kl.9bI:109 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---109

53.

Volkmann, Svenja1990wPestalozzi-Schule Kl. 7-9I:105 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---105

54.

Steinacker, Saskia1990wThies Gesundheitspartner/MediCenter MedizintechnikI:100 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---100

55.

Wilstermann, Nathalie1990wPestalozzi-Schule Kl. 7-9I:28 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---28

56.

Pankuweit, Lea1990wHauptschule Sude Kl. 10bI:20 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---20

57.

Kersic, Sabrina1990wSteinburg-Schule ProjektklasseI:19 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---19

58.

Molteni, Katharina1990wSteinburg-Schule ProjektklasseI:15 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---15
Jugend A w

1.

Schülke, Lena1988wTSV KremperheideI:274 P:300 B:244 G:--- H:--- K:300 W:247 H:2681633

2.

Thamling, Britta1987wohneI:--- P:300 B:235 G:--- H:--- K:272 W:--- H:---807

3.

Brandenburg, Kora1987wSV PulsI:--- P:275 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---275

4.

Reimers, Hanna1988wWilde Kaktus BandeI:--- P:234 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---234

5.

Strelow, Valentina1988w I:221 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---221

6.

Schröder, Simona1988wMTV ItzehoeI:--- P:219 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---219

7.

Feddersen, Bea1988wTeam ZeitenjägerI:213 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---213

8.

Detjens, Annika1988wTUS KrempeI:201 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---201

9.

Sievers, Lisa1988wFF SchenefeldI:--- P:191 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---191

10.

Rehse, Dorothee1987wWohlert, Aldag & PartnerI:177 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---177

11.

Netzow, Katharina1988w I:176 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---176

12.

Rusche, Regina1987wSparkasse WestholsteinI:172 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---172

13.

Steffens, Petra1987w I:169 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---169

14.

Jürgensen, Annika1987w I:164 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---164

15.

Stöver, Lisa1988wLT Störlauf ItzehoeI:163 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---163

16.

Ayala, Karina1988w I:156 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---156

17.

Sahr, Marlen1988wB+H SportsI:153 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---153

18.

Timm, Birke1987w I:151 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---151

19.

Lübke, Christina1988wWohlert, Aldag & PartnerI:133 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---133

20.

Schröder, Anna1988w I:132 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---132

21.

Groher, Nele1988wSSG ItzehoeI:122 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---122

22.

Rathmann, Kristin1988wKKS ItzehoeI:68 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---68
Schüler D

1.

Chionidis, Manoli1998m I:195 P:217 B:195 G:--- H:207 K:209 W:217 H:2141259

2.

Paulsen, Clemens1997m I:185 P:--- B:--- G:194 H:--- K:--- W:204 H:---583

3.

Mahler, Fabian1997mGS Kellinghusen Kl.3aI:145 P:--- B:--- G:--- H:--- K:167 W:--- H:164476

4.

Piepenhagen, Lasse1997m I:--- P:--- B:217 G:219 H:--- K:--- W:--- H:---436

5.

Ott, Christopher1997mGS St.Margarethen Kl. 2bI:201 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:219 H:---420

6.

Stüven, Marc1997mGS St.Margarethen Kl. 2bI:199 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:218 H:---417

7.

Wölk, Moritz1997mGS Kellinghusen Kl.3aI:213 P:--- B:--- G:--- H:--- K:203 W:--- H:---416

8.

Vogt, Till1997mGS Kellinghusen Kl.3aI:175 P:--- B:--- G:--- H:--- K:170 W:--- H:---345

9.

Schierbecker, Tobias1997mGS Hohenlockstedt Kl. 4I:160 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:164324

10.

Prüß, Leif Flemming1998mWRS WilsterI:--- P:--- B:--- G:114 H:--- K:--- W:208 H:---322

10.

Harders, Max1998mGut heil itzehoeI:141 P:181 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---322

12.

Kolmich, Bennet1998mWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:145 H:--- K:--- W:168 H:---313

13.

Radzio, Tom Philip1998m I:176 P:--- B:--- G:--- H:56 K:--- W:--- H:---232

14.

Koepke, Kevin1997mGrundschule Kremperheide Kl. 3bI:223 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---223

14.

Eggert, Jonathan1997mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3bI:223 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---223

16.

Flickenschild, Jury1997mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3dI:129 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:89218

16.

Stehle, Daniel1997mGS GroßenaspeI:--- P:--- B:218 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---218

18.

Trapp, Malte1997mGS Edendorf Kl.3bI:211 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---211

19.

Piepenhagen, Tim1997m I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:209 W:--- H:---209

19.

Wilstermann, Jan1997mWRS WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:209 H:---209

21.

Demirel, Burak1997mFehrsschuleI:207 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---207

22.

Ladwig, Marvin1997mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3dI:116 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:90206

23.

Feldmann, Marco1998mLG ElmshornI:--- P:--- B:--- G:204 H:--- K:--- W:--- H:---204

24.

Pieper, Fynn1997m I:202 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---202

25.

Bielefeld, Nico1997mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:200 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---200

26.

Trede, Henning1997m I:198 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---198

27.

Krohn, Michel1997m I:197 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---197

28.

Schmidt, Carsten1997mGS St.Margarethen Kl. 2bI:195 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---195

29.

Sievers, Nils Pascal1997mWRS WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:194 H:---194

30.

Marnau, Bjarne1998mFehrsschuleI:190 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---190

31.

Stegelmann, Shimon1997mTSV BornhövedI:188 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---188

32.

Voß, Gunnar1997mGS Wellenkamp Klasse 3aI:179 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---179

33.

Voß, Moritz1998mGut Heil ItzehoeI:178 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---178

34.

Turley, Ben1997mRotary Club ItzehoeI:177 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---177

35.

Kopacz, Tim Ole1997mETSV ItzehoeI:176 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---176

36.

Kammer, Jose´Matthias1997mGS Edendorf Kl.3bI:175 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---175

37.

Krützelmann, Jan Philip1999m I:174 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---174

38.

Prigge, Jesse1997mBSC NordoeI:172 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---172

39.

Denzau, Tim1997mFehrsschuleI:171 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---171

39.

Hanisch, Lukas1997mMTV WilsterI:171 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---171

41.

Witthohn, Niklas1997mFehrsschuleI:170 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---170

42.

Jaschinski, Jannick1997mGS Sude West Kl. 3bI:169 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---169

43.

Koch, Jonas1998m I:166 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---166

44.

Sjut, Sören1997mWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:83 H:--- K:--- W:83 H:---166

45.

Koenig, Fabian1997mSparkasse WestholsteinI:165 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---165

45.

Tappe, Rafael1997mFehrsschule Kl.3dI:165 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---165

47.

Buss, Maximilian1997mGS Kellinghusen Kl.3aI:60 P:--- B:--- G:--- H:--- K:59 W:--- H:45164

47.

Steneberg, Steven1997mKL. 4d GS HohenlockstedtI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:164164

47.

Piening, Nicklas1997mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:164 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---164

47.

Albers, Luca1997mGS St.Margarethen Kl. 2bI:164 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---164

51.

Esken, Sören1997m(Hohenlockstedt)I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:163163

52.

Krieter, Bjarne1997mSparkasse WestholsteinI:161 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---161

53.

Stegelmann, Jesper1998mTSV BornhövedI:160 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---160

54.

Dröse, Morten1997mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:160 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---160

54.

Nielsen, Brijan1997mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:160 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---160

56.

Kirstein, Mathis1998mGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:158 W:--- H:---158

57.

Zöllner, Klaas1997mGS Hohenlockstedt Kl.2cI:158 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---158

57.

Meyer, Clemens1997mTSV LOLAI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:158158

59.

Böhm, Jonas1997m I:157 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---157

60.

Wemme, Maximilian1997mGrundschule KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:156156

61.

Kühl, Lennard1998mGS Hohenlockstedt Kl.2cI:155 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---155

62.

Burk, Johannes1997mTSV Oldendorf Fußballjugend F1I:153 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---153

63.

Wink, Christopher1997mRotary Club ItzehoeI:152 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---152

63.

Yagmur, Tugay1997mFehrsschule Kl.3dI:152 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---152

65.

Preuschoff, Malte1998m I:151 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---151

66.

Rapraeger, Nico1997mTSV Oldendorf Fußballjugend F1I:151 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---151

66.

Beyer, Tom1997m I:151 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---151

68.

Springer, Nico1997m I:150 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---150

69.

Most, Marten1997mGrundschule Kremperheide Kl.3aI:149 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---149

69.

Mogge, Thorge1997mGrundschule Kremperheide Kl. 2I:149 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---149

71.

Otto, Bennett1997mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 2I:148 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---148

72.

Gierth, Marco1998m I:147 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---147

73.

Kruse, Nils1997mFehrsschule Kl.3dI:147 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---147

74.

Zehmke, Jan-Niklas1999m I:146 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---146

74.

Nesper, Live1999mGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:146 W:--- H:---146

76.

Gahtow, Julef1997mTSV Oldendorf Fußballjugend F1I:145 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---145

77.

Gierth, Oliver1998m I:144 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---144

78.

Kuckluck, Philip1997mKL. 4d GS HohenlockstedtI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:144144

79.

Färber, Felix1997mItzehoer VersicherungI:143 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---143

79.

Kutschera, Robert1997mGS Kellinghusen Kl.3aI:98 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:45143

81.

Groß, Alexander1997mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3bI:142 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---142

81.

Delfs, Steffen1997mFehrsschuleI:142 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---142

83.

Hartmann, Fabian1997mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3bI:140 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---140

84.

Busch, Lennart1998mSV Neuenbrook/RethwischI:139 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---139

85.

Balow, Philipp1997mGHS Brokstedt, Klasse 2aI:--- P:--- B:139 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---139

86.

Hinz, Enno1997m I:138 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---138

86.

Gloyer, Lars1997mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:138 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---138

88.

Scheel, Moritz1999mGHS Brokstedt, Klasse 1bI:--- P:--- B:137 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---137

89.

Pantelmann, Fabio André1998mGHS Brokstedt, Klasse 2bI:--- P:--- B:132 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---132

89.

Großmann, Tobias1998m I:132 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---132

91.

Conring, Nico1997mGrundschule Wellenkamp Kl. 3dI:131 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---131

92.

Steinmann, Moritz1998mItzehoer VersicherungI:129 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---129

93.

Nier, Tobias1997mGS Sude West Kl. 3bI:129 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---129

93.

Kiel, Thomas1997mGS Sude WestI:129 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---129

95.

Droßard, Bennet1997m I:128 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---128

95.

Dobberith, Jonah Joshua1997mGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:128 W:--- H:---128

95.

Wodtke, Moritz-Pascal1997m I:128 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---128

98.

Stöhr, Luca Fabio1997mGrundschule Kremperheide Kl. 1I:124 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---124

98.

Zimmermann, Jonas1997mFehrsschule Kl.3dI:124 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---124

100.

Hampe, Marvin1998mGrundschule Kremperheide Kl. 1I:123 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---123

101.

Raymond, Keith1998mGrundschule Kremperheide Kl. 1I:121 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---121

102.

Strüven, Rowan1997mSV Neuenbrook/RethwischI:121 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---121

102.

Ulrich, Luca1997mFehrsschule Kl.3dI:121 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---121

104.

Todt, Steffen1998mGS GroßenaspeI:--- P:--- B:120 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---120

105.

Stabenow, Kyle Robin1997mGrundschule Kremperheide Kl. 2I:120 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---120

105.

Lühring, Arvid1997mMTV ItzehoeI:120 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---120

105.

Molzahn, Fynn Ole1997mGS Kellinghusen Kl.3aI:120 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---120

108.

Karrasch, Lucas1998mGS Hohenlockstedt Kl.2cI:119 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---119

108.

Friedrichs, Luca1998mGrundschule Kremperheide Kl. 1I:119 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---119

110.

Wipper, Timo1999mTSV KremperheideI:117 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---117

111.

Steinacker, Bennet1998mGS Sude-West Kl. 2bI:117 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---117

111.

Snatkin, Denis1998m I:117 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---117

111.

Sönksen, Peer1998mGS HohenlockstedtI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:117117

114.

Nolte, Kristopher1997mGrundschule Kremperheide Kl.3aI:117 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---117

114.

Holler, Leif1997mGS Edendorf Kl.3bI:117 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---117

114.

Delfs, Jannik1997mGS Edendorf Kl.3bI:117 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---117

117.

Schäfer, Leon1998mGS Sude-West Kl. 2bI:116 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---116

118.

Eckardt, Christian1997mGS Wellenkamp Klasse 3aI:116 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---116

119.

Stepany, Adrian1997mGS OelixdorfI:115 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---115

120.

Manns, Levin1998mGrundschule Kremperheide Kl. 1I:114 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---114

121.

Anders, Leon1997mItzehoer VersicherungI:114 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---114

121.

Schuldt, Markus1997mGS GroßenaspeI:--- P:--- B:114 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---114

123.

Freter, Thorge1999mGrundschule Kremperheide Kl. 1I:109 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---109

124.

Hauch, Kai-Ole1997mGS St.Margarethen Kl. 2bI:109 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---109

125.

Mahler, Julian1999mGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:106 W:--- H:---106

126.

Meyer, Falk1997mGS St.Margarethen Kl. 2bI:105 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---105

127.

Linow, Jasper1997m I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:104104

128.

Sommerfeld, Marcel1997mGHS Brokstedt, Klasse 3aI:--- P:--- B:102 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---102

129.

V. Rosenberg, Johannes1998mRotary Club ItzehoeI:100 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---100

130.

Lindemann, Luca1997mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:100 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---100

130.

Voß, Oke1997m I:100 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---100

132.

Kentrup, Niklas Jan1997mKL. 4d GS HohenlockstedtI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:9898

133.

Bunck, Lukas1998mGS Sude-West Kl. 2bI:92 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---92

134.

Kehmann, Leander1997mETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:90 H:--- K:--- W:--- H:---90

135.

Zimmeck, Marcel1997mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3cI:59 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:2887

136.

Eberst, David1997mGS Sude-West Kl. 2bI:86 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---86

137.

Matthes, Tom1997mMTV ItzehoeI:85 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---85

138.

Panzer, Jonas1999mGS Sude WestI:83 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---83

138.

Mahlstedt, Erik1999m I:83 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---83

140.

Albrecht, Fabian1998m I:83 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---83

141.

Wagner, Jan Dennis1997mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:83 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---83

142.

Friederichs, Bente1998mGrundschule Kremperheide Kl. 1I:82 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---82

143.

Quandt, Steffen1997mGS St.Margarethen Kl. 2bI:79 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---79

144.

Braasch, Kay1997mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3cI:77 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---77

145.

Stühmer, Leander1999mGS OelixdorfI:76 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---76

146.

Heller, Marcel1998mGrundschule Kremperheide Kl. 2I:76 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---76

146.

Chalubowecz, Emil1998mGS OelixdorfI:76 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---76

146.

Lehmann, Bjerne1998mGS OelixdorfI:76 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---76

149.

Casper, Marian1999mTSV BrokstedtI:--- P:--- B:74 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---74

150.

Raida, Felix1998mGHS Brokstedt, Klasse 2bI:--- P:--- B:74 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---74

150.

Gerst, Alexander1998mGHS Brokstedt, Klasse 1aI:--- P:--- B:74 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---74

152.

Schmidt, Otto1998mGHS Brokstedt, Klasse 2aI:--- P:--- B:73 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---73

153.

Zimmeck, Jannis1999mTSV LolaI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:7272

154.

Warstat, Bente1998mItzehoer VersicherungI:72 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---72

155.

Gerst, Lasse1999mGHS Brokstedt, Klasse 1bI:--- P:--- B:71 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---71

156.

Haberland, Maximilian1997mFehrsschule Kl.3dI:71 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---71

157.

Gehring, Philipp1998mGesundheitszentrum KlosterforstI:70 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---70

158.

Tabel, Lasse1999mGHS Brokstedt, Klasse 1bI:--- P:--- B:69 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---69

159.

Busch, Moritz1998mGS Sude-West Kl. 2aI:65 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---65

159.

Ploog, Jorge1998m I:65 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---65

161.

Duda, Nils1998mGHS Brokstedt, Klasse 2zI:--- P:--- B:61 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---61

161.

Sattler, Joey1998mGS St.Margarethen Kl. 2bI:61 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---61

161.

Ott, Lukas1998mGS St.Margarethen Kl. 2bI:61 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---61

164.

Lübbers, Lars1997mGS Hohenlockstedt Kl.2cI:61 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---61

164.

Andermann, Leon1997mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:61 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---61

166.

Mielke, Patrik1998mGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:59 W:--- H:---59

167.

Borchardt, Joshua1997mGHS Brokstedt, Klasse 2aI:--- P:--- B:58 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---58

168.

Wilde, Mark1998mWRS WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:56 H:---56

169.

Berschauer, Michael1997m I:--- P:--- B:--- G:--- H:55 K:--- W:--- H:---55

169.

Krause, Max1997mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:55 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---55

171.

Peters, Nico André1998mGut Heil ItzehoeI:54 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---54

172.

Blohm, Lennart1997m I:54 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---54

172.

Teichert, Jannik1997mGrundschule Kremperheide Kl.3aI:54 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---54

174.

Viebahn, Tjorven1998mGS GroßenaspeI:--- P:--- B:51 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---51

175.

Röhling, Hannes1997mGS Edendorf Kl.3bI:48 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---48

176.

Böse, Jonas1999m I:47 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---47

177.

Paulsen, Simon1997mTSV Oldendorf Fußballjugend F1I:45 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---45

178.

Garbers, Tobias1998mGut-Heil ItzehoeI:43 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---43

179.

Bischoff, Nico1997mGut Heil ItzehoeI:43 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---43

180.

Remmele, Luca1999mGut Heil ItzehoeI:38 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---38

181.

Rotzinger, Simon1998mTSV LolaI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:3434

182.

Ahrens, Dirk1997m I:34 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---34

183.

Prüß, Yannick1999mGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:33 W:--- H:---33

184.

Maaß, Marius1997mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:33 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---33

185.

Karwat, Jan1997mGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:32 W:--- H:---32

186.

Wasmus, Luca Leon1999mGHS Brokstedt, Klasse 1aI:--- P:--- B:31 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---31

187.

Kirchhoff, Till1997mGrundschule Wellenkamp Kl. 3dI:30 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---30

188.

Nottrodt, Frederik1997mLT Golf-Club Schloss BreitenburgI:29 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---29

189.

Guhl, Jonas1998mGS Hohenlockstedt Kl.2cI:22 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---22

190.

Feldhaus, Nico1997mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:18 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---18

191.

Aude, Lasse1999m I:13 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---13

192.

Höppner, Gavain1997mGrundschule Kremperheide Kl.3aI:9 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---9

193.

Röder, Florian1997mGS Sude-West Kl. 2aI:4 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---4

194.

Martens, Florian1999mGrundschule Kremperheide Kl. 1I:3 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---3

195.

Schlüter, Marc-Andre1997mFehrsschuleI:2 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---2
Schüler C

1.

Rave, Mats1996mGut Heil ItzehoeI:256 P:241 B:221 G:--- H:255 K:260 W:268 H:2291509

2.

Nütz, Jonas1995mMTV ItzehoeI:239 P:191 B:--- G:241 H:228 K:224 W:241 H:1931366

3.

Holzknecht, Niklas1996mLT Stoerlauf ItzehoeI:215 P:198 B:202 G:212 H:--- K:217 W:223 H:---1267

4.

Lipinski, Jonas1995mFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:228 P:190 B:200 G:195 H:--- K:--- W:217 H:1841214

5.

Chionidis, Nico1995mGS Edendorf Kl.4cI:201 P:--- B:197 G:--- H:189 K:--- W:224 H:2141025

6.

Klein, Ture1995mSchenefelder TurnerschaftI:140 P:130 B:106 G:--- H:--- K:--- W:136 H:---512

7.

Wilder, Jeremika1996mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3dI:238 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:210448

8.

Rave, Lars1995mSV Brokdorf FußballjugendI:220 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:218 H:---438

9.

Freese, Christopher1996mGS Edendorf Kl.3bI:200 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:206 H:---406

10.

Peters, Yannik1995mSV BrokdorfI:188 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:194 H:---382

11.

Brandt, Mathis1995mSchenefelder TurnerschaftI:139 P:131 B:107 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---377

12.

Arriens, Vincent1995mETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:179 G:--- H:171 K:--- W:--- H:---350

13.

Grünberg, Jannes1995mWolfgang-Ratke-Schule, WilsterI:--- P:--- B:--- G:195 H:--- K:--- W:153 H:---348

14.

Dobberitz, Lucas1996mGS Kellinghusen Kl.3aI:175 P:--- B:--- G:--- H:--- K:166 W:--- H:---341

15.

Meiferts, Thore1996mGS Kellinghusen Kl.3aI:183 P:--- B:--- G:--- H:--- K:129 W:--- H:---312

16.

Mischok, Dominik1996mGS OelixdorfI:158 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:144302

17.

Schierbecker, Lasse1995mGS Hohenlockstedt Kl. 4I:138 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:154292

18.

Thormählen, Jan-Philip1996mGS Kellinghusen Kl.4eI:160 P:--- B:--- G:--- H:--- K:128 W:--- H:---288

19.

Neumann, Jan-Hendrik1995mGS Wellenkamp Kl.4bI:157 P:128 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---285

20.

Mischok, Daniel1996mGS OelixdorfI:157 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:127284

21.

Schwarz, Luca1995mSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:159 P:--- B:--- G:--- H:111 K:--- W:--- H:---270

22.

Kreft, Fabian1996mGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:116 W:--- H:138254

23.

Höper, Malte1995m I:250 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---250

24.

Davi, Johannes1995m I:--- P:188 B:--- G:--- H:--- K:53 W:--- H:---241

25.

Trinks, Joschua1996mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3bI:236 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---236

26.

Gorlo, Aaron1996mGS Wellenkamp Kl.4bI:232 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---232

27.

Stinsky, Hendrik1996mGS Hohenlockstedt Kl. 4I:135 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:95230

28.

Ehlert, Marvin1996m I:229 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---229

29.

Dammann, Niko1995m I:226 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---226

30.

Spiering, Mirco1995mFehrsschuleI:225 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---225

31.

Wentzlaff, Tobias1995mGrundschule Kremperheide Kl. 4I:220 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---220

31.

Thum, Alexander1995mGS GroßenaspeI:--- P:--- B:220 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---220

31.

Starry, Chris1995mGrundschule Kremperheide Kl. 4I:220 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---220

34.

Kracht, Jan-Peter1995mGHS Brokstedt, Klasse 4bI:--- P:--- B:218 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---218

34.

Boll, Leonard1995mRealschule WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:218 H:---218

36.

Mentzel, Fynn1996m I:217 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---217

37.

Schmelzing, Janek1995mSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:217 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---217

38.

Voigt, Jakob1996mFehrsschuleI:216 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---216

39.

Stüdemann, Patrick1996mGS Kellinghusen Kl.4eI:215 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---215

39.

Panzer, Hannes1996mGS Sude WestI:215 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---215

39.

Eim, Nico1996mGS Wellenkamp Klasse 4aI:215 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---215

39.

Rehder, Jeremia1996mFehrsschuleI:215 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---215

43.

Ramm, Stefan-Mario1995mGrundschule Kremperheide Kl.3aI:215 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---215

44.

Backhaus, Justus-Paul1995mFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:134 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:79213

45.

Möller, Malte1996mGS Edendorf Kl.3bI:127 P:85 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---212

46.

Stehle, Fabian1995mGS GroßenaspeI:--- P:--- B:212 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---212

47.

Beck, Christian1996mFehrsschuleI:210 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---210

48.

Hörnlein, Claas1996mMTV ItzehoeI:206 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---206

49.

Tewes, Niklas1996mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3dI:116 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:89205

50.

Sommer, Marcel1995mFehrs-Schule Kl. 4aI:205 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---205

51.

Spitzka, Fabian1996mGrundschule Kremperheide Kl.3aI:204 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---204

51.

Gnärig, Lasse1996mFehrs-Schule Kl. 4aI:204 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---204

53.

Detlefs, Christian1996mGrundschule Kremperheide Kl. 4I:203 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---203

54.

Frauen, Karsten1995mHS WilsterI:202 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---202

55.

Hinrichs, Niklas1996mGrundschule Kremperheide Kl. 3bI:201 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---201

56.

Runge, Kevin1995mTSV BrokstedtI:--- P:--- B:201 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---201

57.

Rebuschad, Rene1996mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:200 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---200

58.

Wendtland, David1995mGS Edendorf Kl.4cI:200 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---200

59.

Eggers, Jacob1995mGS Edendorf Kl.4cI:199 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---199

60.

Lochefeld, Chris1996mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 3dI:198 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---198

61.

Lindenhofer, Yannic1995mGrundschule Kremperheide Kl. 4I:198 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---198

62.

Nordmann, Michel1996mGS Wellenkamp Klasse 4aI:195 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---195

63.

Kersten, Marcel1995mHauptschule Sude Kl. 5aI:194 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---194

64.

Wolke, Jan-Niklas1996mEMA-Schule Kl.4cI:193 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---193

64.

Stollenwerk, Christoph1996m I:193 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---193

66.

Hodgson, Sam1995m I:193 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---193

67.

Stührk, Jannis1995mMTV ItzehoeI:190 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---190

68.

Warmuth, Lukas1995mFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:189 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---189

69.

Lietzau, Jastin1995mGS Hohenlockstedt Kl. 4I:185 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---185

70.

Gatke, Fridtjof1996mGS Kellinghusen Kl.4eI:183 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---183

71.

Albers, Lars1995mSV Brokdorf FußballjugendI:183 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---183

71.

Braun, Moritz1995mGut Heil ItzehoeI:183 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---183

73.

Westphal, Warin1996mETSV Fortuna GlückstadtI:182 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---182

74.

Lange, Niklas1995m I:182 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---182

75.

Teggatz, Dennis1996m I:181 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---181

75.

Jührs, Bandik1996m I:181 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---181

77.

Nordmann, Lasse1995mGut Heil ItzehoeI:181 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---181

78.

Elmies, Florian1996mGS Kellinghusen Kl.4eI:180 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---180

78.

Folster, Bjarne1996mGHS Brokstedt, Klasse 3aI:--- P:--- B:180 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---180

80.

Sierk, Matthes1995mGS Edendorf Kl.4cI:179 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---179

81.

Semmelhaak, Philip1995mRS Krempe ProjektklasseI:178 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---178

82.

Rathjens, Kelvin1996mGS Edendorf Kl.4cI:177 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---177

82.

Walker, Lucas1996mGS Edendorf Kl.4cI:177 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---177

84.

Schönhoff, Tobias1995mFehrs-Schule Kl. 4aI:177 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---177

85.

Gadow, Simon1995mFehrs-Schule Kl. 4aI:176 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---176

86.

König, Daniel1996mGS Wellenkamp Klasse 3aI:174 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---174

87.

Lipovac, Mirco1996mFehrs-Schule Kl. 4aI:173 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---173

87.

Runge, Max1996mGS Kellinghusen Kl.4eI:173 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---173

89.

Jahn, Eike1995m I:173 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---173

90.

Mantey, Finn1996m I:172 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---172

90.

Scholz, Sebastian1996mGrundschule Kremperheide Kl.3aI:172 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---172

92.

Moltzau, Nico1995mSVA WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:171 H:---171

92.

Stange, Dominik1995mGS Kellinghusen Kl.4eI:171 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---171

94.

Kunert, Jakob1996mGS Sude West Kl. 4bI:169 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---169

94.

Vandrey, Alexander1996mGrundschule Kremperheide Kl.3aI:169 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---169

96.

Sander, Claas1995mGrundschule Kremperheide Kl. 4I:169 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---169

97.

Zunker, Mathis1996mMünsterdorfer SVI:168 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---168

97.

Siedenburg, Tim1996mSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:168 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---168

99.

Hartmann, Felix1996mGS Kellinghusen Kl.4eI:167 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---167

100.

Reduth, Benedikt1996mGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:166 W:--- H:---166

101.

Rösch, Yannic D.J.1995m I:166 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---166

102.

Barz, Erik1996mGS Sude WestI:164 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---164

103.

Küster, Rouven1996mGS Wellenkamp Kl.4bI:163 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---163

104.

Brandt, Klaus1995mGS Edendorf Kl.4bI:163 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---163

105.

Kruit, Moritz1996mFehrs-Schule Kl. 4aI:162 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---162

105.

Bähr, Sören1996mGS Wellenkamp Kl.4bI:162 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---162

107.

Schwittay, Marten1996mItzehoer VersicherungI:161 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---161

108.

Wemme, Lennart1996mGS Kellinghusen Kl.3aI:159 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---159

109.

Pfeiffer, David1995mGS Kellinghusen Kl.3aI:158 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---158

110.

Jöckel, David1996mGHS Brokstedt, Klasse 4zI:--- P:--- B:157 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---157

111.

Droßard, Felix1995m I:155 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---155

112.

Löning, Samuel1996mGS Sude WestI:154 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---154

112.

Ruhser, Lennart1996mGS Wellenkamp Kl.4bI:154 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---154

114.

Heck, Yannick1995mVfL PinnebergI:--- P:--- B:--- G:154 H:--- K:--- W:--- H:---154

114.

Mezker, Andreas1995mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 4I:154 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---154

116.

Kock, Carsten1996mGS Sude WestI:153 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---153

117.

Below, Lukas1995mETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:153 H:--- K:--- W:--- H:---153

118.

Klingebiel, Jonas1996mGS Kellinghusen Kl.4eI:152 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---152

118.

Schliebs, Leif-Oliver1996mGS Sude-West Kl. 2bI:152 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---152

120.

Heck, Daniel1995mVfL PinnebergI:--- P:--- B:--- G:152 H:--- K:--- W:--- H:---152

121.

Just, Rico1995m I:--- P:--- B:--- G:--- H:151 K:--- W:--- H:---151

122.

Borras, Hendrik1995m I:150 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---150

122.

Leiber, Valentin1995mItzehoer RuderclubI:150 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---150

122.

Weimann, Johannes1995mEMA-Schule Kl.4cI:150 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---150

125.

Schulze, Hendrik1996m I:149 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---149

126.

Schmidt, Tom1995mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 4I:88 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:59147

126.

Grimm, Christian Jonas1995mETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:147 H:--- K:--- W:--- H:---147

128.

Erdtmann, Daniel1996m I:146 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---146

129.

Koch, Jan Niklas1996mTSV OldendorfI:145 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---145

129.

Ribbat, Jakob1996mGS Sude WestI:145 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---145

131.

Brandt, Maximilian1995mGS Sude West Kl. 4bI:144 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---144

131.

Schack, Torben1995mGS Hohenlockstedt Kl. 4I:144 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---144

133.

Janson, Jonas1996mSV VAALIAI:143 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---143

134.

Timm, Dennis1995mGS Sude West Kl. 4bI:142 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---142

134.

Klöcking, Björn Ole1995mGS Edendorf Kl.4bI:142 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---142

136.

Kaspereit, Noah1996mGS Edendorf Kl.3bI:140 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---140

137.

Bielenberg, David1996mFehrsschule Kl.3dI:139 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---139

138.

Kuhr, Julius1996mGS Edendorf Kl.4bI:137 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---137

138.

Eggert-Sönnichsen, Ruben1996m I:137 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---137

140.

Borwieck, Nils1996mETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:136 H:--- K:--- W:--- H:---136

140.

Key, Felix1996mGS Sude WestI:136 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---136

140.

Gottschalk, Lukas1996mGS Edendorf Kl.4bI:136 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---136

143.

Schuhmacher, Torben1995m I:135 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---135

143.

Bolln, Steven1995mHS Lübscher Kamp Kl.5aI:135 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---135

145.

Liebs, Jan-Hendrick1996mGrundschule Kremperheide Kl. 4I:134 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---134

146.

Etler, Sören1995mGrundschule Kremperheide Kl. 4I:134 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---134

147.

Fritz, Alexander1996mGS Wellenkamp Kl.3cI:133 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---133

148.

Plaster, Marcel1996mF!SI:132 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---132

149.

Reblin, David Pascal1995mGS Wellenkamp Kl.3cI:131 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---131

150.

Rades, Lukas1996mGS Wellenkamp Kl.3cI:130 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---130

151.

Langer, Juri-Johann1996mGS Sude West Kl. 4bI:128 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---128

152.

Wichers, Jan Hendrick1996mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:126 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---126

152.

Sosnowski, Pascal1996mGS Hohenlockstedt Kl.3bI:126 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---126

154.

V. Rosenberg, Nikolaus1995mRotary Club ItzehoeI:125 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---125

155.

Möller, Melvin1996mGS Sude WestI:123 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---123

156.

Bergunde, Marek1995mGS Kellinghusen Kl.4eI:122 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---122

156.

Nölting, Maximilian1995mGS Hohenlockstedt Kl. 4I:122 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---122

158.

Faust, Bennet1995mGrundschule Kremperheide Kl.3aI:121 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---121

159.

Pasqualicchio, Alessio1996mGS Wellenkamp Kl.4bI:119 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---119

160.

Wefelmeier, Joshua1996mGS Wellenkamp Kl.4bI:118 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---118

161.

Oltersdorf, Tomek1996mFehrsschuleI:117 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---117

162.

Mohr, Florian1996mGS Wellenkamp Klasse 3aI:116 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---116

163.

Fölster, Hans-Christian1995mGS OelixdorfI:116 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---116

164.

Plume, Ole1996m(Rethwisch)I:--- P:--- B:--- G:115 H:--- K:--- W:--- H:---115

165.

Bolln, Finjo1995mGS Wellenkamp Kl.4bI:115 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---115

166.

Först, Mathis1995mETSV Fortuna GlückstadtI:114 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---114

167.

Reich, Benjamin1996mGS Wellenkamp Klasse 3aI:113 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---113

168.

Netzow, Alexander1995m I:113 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---113

169.

Hass, Leon1996mGS Wellenkamp Klasse 3aI:112 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---112

170.

Meier, Kevin1996mGS Edendorf Kl.3bI:111 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---111

170.

von Seelen, Frederic1996mGS GroßenaspeI:--- P:--- B:111 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---111

172.

Granert, Lukas1996mGS Edendorf Kl.3bI:107 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---107

173.

Rese, Sven1996mGS KellinghusenI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:105 W:--- H:---105

174.

Bittner, Lasse1995m I:105 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---105

174.

Köster, Malte1995mMTV ItzehoeI:105 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---105

174.

Hake, Marc1995mGS Kellinghusen Kl.4eI:105 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---105

177.

Kalettka, Dennis1995mGS Edendorf Kl.4bI:103 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---103

178.

Burde, Marvin1996mEMA-Schule Kl.4cI:102 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---102

178.

Kern, Timo1996mGS Edendorf Kl.4cI:102 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---102

180.

Böge, Philipp-Thomas1995mGS Kellinghusen Kl.4eI:102 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---102

181.

Kovanda, Tim1996m I:101 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---101

182.

Brunke, Kai-Peter1996mGHS Brokstedt, Klasse 3aI:--- P:--- B:100 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---100

183.

Böteführ, Julian1995mGS Kellinghusen Kl.4eI:100 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---100

183.

Böteführ, Tobias1995mGS Kellinghusen Kl.4eI:100 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---100

185.

Levanti, Devin1995mEMA-Schule Kl.4cI:95 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---95

186.

Gumm, Lukas1996mGS Edendorf Kl.3bI:94 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---94

187.

Felde, Alexander1996mGS Edendorf Kl.4bI:93 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---93

188.

Weber, Reinhard1996mGS Wellenkamp Klasse 3aI:89 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---89

189.

Sander, Mirko1995mHS Lübscher Kamp Kl.5aI:89 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---89

190.

Althof, Chris1995mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 4I:88 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---88

191.

Wendt, Benjamin1995mFehrs-Schule Kl. 4aI:87 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---87

192.

Klüver, Lasse1995m I:86 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---86

193.

Winkelsträter, Nico1995mFehrs-Schule Kl. 4aI:85 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---85

194.

Bohmann, Bo1996mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3CI:84 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---84

195.

Bolten, Jan-Hendrik1995mGS Edendorf Kl.4cI:82 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---82

195.

Vonau, Alec1995mGS Wellenkamp Klasse 4aI:82 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---82

197.

Kulbatzki, Niklas-Tim1995mGS Wellenkamp Kl.4bI:81 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---81

198.

Böse, Malte1996mGS Edendorf Kl.4cI:80 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---80

199.

Schinnagel, Michel1995mGS Edendorf Kl.4cI:80 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---80

200.

Riedel, Sven1996mSteinburg-Schule ProjektklasseI:79 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---79

201.

Kocsis, Kilian1996mFehrsschule Kl.3dI:78 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---78

202.

Schöning, Malte1995mFehrs-Schule Kl. 4aI:78 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---78

203.

Struve, Julian1996mFehrs-Schule Kl. 4aI:77 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---77

204.

Turley, Nick1995mRotary Club ItzehoeI:77 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---77

205.

Meyer-Burgdorff, Lorenz1995mFehrs-Schule Kl. 4aI:74 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---74

206.

Hafemeister, Enno1996mF!SI:72 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---72

207.

Paul, Fabian1996mGS Kellinghusen Kl.4eI:71 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---71

208.

Wettstädt, Simon1996mGS Wellenkamp Kl.4bI:70 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---70

208.

Szczepaniak, Bartosz1996mFehrsschuleI:70 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---70

210.

Harken, Tim1996mGS Sude West Kl. 3bI:69 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---69

211.

Garlipp, Fabian1995mGS Sude West Kl. 3bI:69 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---69

212.

Gröneveld, Janik1996mGrund u.Hauptschule Krempe Kl. 3AI:68 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---68

213.

Baumann, Dennis1995mGS Kellinghusen Kl.4eI:68 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---68

214.

Schomaker, Mirko1996mTSV LoLaI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:6767

215.

Esken, Till1995m(Hohenlockstedt)I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:6767

215.

Burow, Lucas1995m(Averlak)I:--- P:--- B:--- G:67 H:--- K:--- W:--- H:---67

217.

Jürgens, Julian1995m I:--- P:--- B:--- G:--- H:66 K:--- W:--- H:---66

218.

Lüthje, Benedikt1996mGS Kellinghusen Kl.3aI:65 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---65

219.

Steppat, Bastian1996mGrundschule Kremperheide Kl. 2I:59 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---59

219.

Wünsch, Moritz1996m(Glückstadt)I:--- P:--- B:--- G:59 H:--- K:--- W:--- H:---59

221.

Burmeister, Nils1996m I:58 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---58

222.

Freese, Felix1995mSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:58 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---58

223.

Dattner, Moritz1996m I:54 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---54

223.

Borchert, Marvin1996mGS Sude West Kl. 3bI:54 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---54

225.

Kummer, Pierre1996mGS Sude WestI:50 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---50

226.

Jürgens, Marcel1995mBKK Gruner + Jahr - Die PräventionskasseI:50 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---50

227.

Lux, Sebastian1996mGS Edendorf Kl.3bI:49 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---49

228.

Olsen, Per Christian1995mItzehoer RuderclubI:32 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---32

229.

Jadama, Yusupha1995mGrundschule Wellenkamp Kl. 3dI:31 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---31

230.

Biehler, Sören1995mItzehoer VersicherungI:27 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---27

231.

Rathjens, Matthies1996mGS Wellenkamp Klasse 4aI:25 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---25

232.

Reese, Janek1995mGS Wellenkamp Klasse 4aI:25 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---25

233.

Wetzer, Dominik1996mGS Kellinghusen Kl.3aI:17 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---17

234.

Hilscher, Hagen1996mGrundschule Kremperheide Kl.3aI:16 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---16

235.

Kölling, Ole1995mGS Edendorf Kl.4cI:16 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---16

236.

Treyke, Patrick1995mGS Wellenkamp Kl.4bI:13 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---13

237.

Muhs, Maximilian1996m I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:8 W:--- H:---8

238.

Poggensee, Joris1996mGrundschule Kremperheide Kl. 3bI:4 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---4

239.

Klausien, Florian1995m I:4 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---4

240.

Neumann, Lennart1995mItzehoer VersicherungI:2 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---2
Schüler B

1.

Stölting, Tim Lukas1994mETSV Gut Heil ItzehoeI:--- P:261 B:246 G:257 H:267 K:264 W:270 H:2451565

2.

Sönksen, Henrik1993m I:267 P:251 B:255 G:268 H:265 K:--- W:--- H:2301536

3.

Hourani-Schomaker, Michael1993mTSV LolaI:217 P:207 B:200 G:231 H:223 K:216 W:230 H:2181335

4.

Wolf, Lennart1994mFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:208 P:216 B:212 G:205 H:178 K:201 W:216 H:1831258

5.

Ladendorf, Hannes1993mFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:206 P:182 B:156 G:191 H:168 K:176 W:191 H:1741120

6.

Omnitz, Björn1994mTS SchenefeldI:--- P:166 B:160 G:--- H:192 K:--- W:--- H:---518

7.

Carl, David1994mMTV Horst LeichtathletikI:258 P:--- B:--- G:255 H:--- K:--- W:--- H:---513

8.

Boll, Constantin1993mAlemannia WilsterI:227 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:224 H:---451

9.

Granow, Niklas1994mSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:231 P:--- B:--- G:--- H:217 K:--- W:--- H:---448

10.

Domrös, Sascha1994mAuguste-Viktoria-Schule 6dI:234 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:210444

11.

Meiferts, Marten1994mTSV LolaI:215 P:--- B:--- G:225 H:--- K:--- W:--- H:---440

12.

Rehder, Maximilian1993mSV BrokdorfI:214 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:218 H:---432

13.

Mohr, Philip1993mMünsterdorfer SVI:212 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:209 H:---421

14.

Domrös, Sören1994m I:219 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:183402

15.

Bense, Robin1994mFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:190 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:202392

16.

Heutmann, Torben1993mSVA WilsterI:217 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:164 H:---381

17.

Mahler, Bastian1993mVfL Kellinghusen eVI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:189 W:--- H:186375

18.

Barthels, Jascha1993m I:248 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---248

19.

Bornholdt, Marten1993mMTV ItzehoeI:247 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---247

20.

Hein, Christopher1994mRS Krempe ProjektklasseI:246 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---246

21.

Pieper, Mirko1994m I:243 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---243

22.

Teßin, Malte1994mItzehoer VersicherungI:242 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---242

23.

Krech, Robin1993mTS SchenefeldI:--- P:242 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---242

24.

Bittner, Mark1993m I:235 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---235

25.

Dau, Lasse1994m I:--- P:234 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---234

26.

Piening, Henrik1993mFortuna Realschule GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:233 H:--- K:--- W:--- H:---233

26.

Schmidt, Daniel1993mETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:233 H:--- K:--- W:--- H:---233

28.

Klein, Jannik1993mSopie Scholl Gymnasium Quinta bI:105 P:127 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---232

29.

Lentin, Markus1993mKKS ItzehoeI:231 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---231

30.

Hamann, Niclas1993mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:229 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---229

31.

Poggensee, Jannis1993mGrundschule Kremperheide Kl. 3bI:226 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---226

32.

Wähling, Tim1993m I:225 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---225

33.

Ulferts, Till1994m I:223 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---223

34.

Wefelnberg, Lennart1994m I:222 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---222

35.

Apenburg, Henning1993mETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:221 H:--- K:--- W:--- H:---221

35.

Wiggers, Till1993mRS Wilster Kl.7aI:221 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---221

37.

Treptow, Kennet1994mSVA WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:218 H:---218

38.

Bucher, Jan-Hendrik1993mETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:217 H:--- K:--- W:--- H:---217

38.

Bargmann, Oliver1993mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:217 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---217

40.

Dimpker, Axel1993mSV Brokdorf FußballjugendI:216 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---216

41.

Domrös, Thure1994mFamilie DomrösI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:214214

42.

Eichler, Florian1994mSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:213 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---213

42.

Bölter, Tobias1994mLG ElmshornI:--- P:--- B:--- G:213 H:--- K:--- W:--- H:---213

44.

Johannsen, Leif1994mIGS FalderaI:--- P:--- B:212 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---212

45.

Pieper, Torben1994m I:211 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---211

46.

Looft, Marten1993mSV Brokdorf FußballjugendI:211 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---211

47.

Domrös, Felix1994mAVS Itzehoe Quinta 6cI:208 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---208

48.

Hoffmann, Niclas1993m I:208 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---208

49.

Prigge, Jonas1994mBSC NordoeI:206 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---206

49.

Averhoff, Finn1994mSV BrokdorfI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:206 H:---206

51.

Zahn, Oliver1994mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:205 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---205

52.

Hauschildt, Kersten1993mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:205 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---205

52.

Schanbacher, Sebastian1993mRealschule WilsterI:205 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---205

54.

Dunkelmann, Christopher1993mKlosterhofschule Itzehoe 6aI:193 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---193

55.

Harder, Albert1993mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:192 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---192

56.

Flögel, Kai1993mSophie-Scholl-Gymnasium Quarta bI:191 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---191

57.

Ott, Sebastian1994mSV Brokdorf FußballjugendI:190 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---190

57.

Mohr, Arne1994mTSV NeuenkirchenI:190 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---190

59.

Hennings, Yannik1993mETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:190 H:--- K:--- W:--- H:---190

60.

Forsche, Christian1994m I:189 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---189

61.

Willgalis, Cedric1993mAuguste-Viktoria-Schule 6dI:188 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---188

62.

Kehmann, Philipp1994mETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:187 H:--- K:--- W:--- H:---187

63.

Freiwald, Bent1993mAuguste-Viktoria-Schule 6dI:187 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---187

64.

Pöhland, Stephan1994mAVS ItzehoeI:186 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---186

65.

Magnussen, Ole1993m I:186 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---186

66.

Witt, Birger1993mRS Wilster Kl.7aI:182 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---182

67.

Kleiner, Bastian1993mTSV OldendorfI:181 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---181

68.

Eschment, Finn1994mFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:180 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---180

68.

Kruck, Kevin1994mGS Wellenkamp Klasse 3aI:180 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---180

70.

Radtke, Sebastian1993mSophie-Scholl-Gymnasium Quarta bI:180 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---180

71.

Fründt, Torben1993mSV VaaliaI:179 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---179

72.

Thiel, Thorben1993mSopie Scholl Gymnasium Quinta bI:178 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---178

72.

Soth, Marvin1993mAuguste-Viktoria-Schule 6dI:178 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---178

74.

Freter, Ole1994m I:175 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---175

75.

Preine, Christoph1994mTSV BrokstedtI:--- P:--- B:173 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---173

75.

Kösters, Felix1994m I:173 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---173

77.

Bahlmann, Tjark1993mRS Krempe ProjektklasseI:172 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---172

77.

Leiste, Sjût Meshach1993mAuguste-Viktoria-Schule 6dI:172 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---172

79.

Thoms, Marcel1993mRS Krempe ProjektklasseI:170 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---170

80.

Leist, Julian1993mAuguste-Viktoria-Schule 6dI:169 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---169

81.

Ehlers, Till1994mAVS Itzehoe Quinta 6cI:166 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---166

82.

V. Rosenberg, Moritz1993mRotary Club ItzehoeI:163 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---163

82.

Wißemborski, Nick1993mRealschule WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:163 H:---163

84.

Lohse, Christoph1994mPestalozzi-Schule Kl. 7-9I:162 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---162

85.

Schwardt, Steffen1993mRS Wilster Kl.7aI:160 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---160

86.

Carstensen, Jule1994m I:155 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---155

87.

Lüdecke, Nick1993m I:155 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---155

88.

Beleveslis, Joannis1994mHS Lübscher Kamp Kl.5aI:154 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---154

89.

Mühler, Tobias1994mGS Sude WestI:153 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---153

89.

Schallmo, Janeck1994mKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:153 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---153

89.

Seitz, Jan1994mJugendfeuerwehr GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:153 H:--- K:--- W:--- H:---153

92.

Blumenthal, Konstantin Bernhard1994mFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:152 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---152

93.

Andresen, Lars1993mSophie-Scholl-Gymnasium Quarta bI:152 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---152

94.

Bauhaus, Lukas1994mSopie Scholl Gymnasium Quinta bI:151 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---151

95.

Stroh, Niklas1994mETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:147 H:--- K:--- W:--- H:---147

96.

Ollech, Sven1994mItzehoer VersicherungI:146 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---146

97.

Saß, Phillip1993mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta eI:142 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---142

98.

Schumacher, Lars1993mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta eI:141 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---141

98.

Pump, Robin1993mKlosterhofschule Itzehoe 6aI:141 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---141

100.

Mälk, Fabian1994mFehrsschuleI:140 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---140

101.

Brunkhorst, Fabian1993mVolksbank Raiffeisenbank ItzehoeI:140 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---140

102.

Looß, Stefan1993m I:138 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---138

103.

Johannsen, Matti1994m(Wewelsfleth)I:--- P:--- B:--- G:137 H:--- K:--- W:--- H:---137

103.

Nitsch, Julien1994m I:137 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---137

105.

Sawatzki, Jannik1993mSophie-Scholl-Gymnasium Quarta bI:137 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---137

106.

Köster, Sebastian1993mTSV LolaI:136 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---136

107.

Holpert, Marc1994m I:134 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---134

108.

Martens, Hauke1994mFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:131 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---131

109.

Kühn, Jan1994mRS Krempe ProjektklasseI:130 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---130

110.

Becker, Mathis1993mBSC NordoeI:130 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---130

111.

Runge, Dennis Mark1994mGHS Brokstedt, Klasse 5I:--- P:--- B:129 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---129

112.

Schröder, Michel1993mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:129 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---129

113.

Koch, Robert1994mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:128 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---128

114.

Leukel, Dominik1993mWKS Hohenlockstedt Kl.H6aI:126 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---126

115.

Kuhn, Felix1993mAVS Itzehoe Quinta 6cI:125 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---125

116.

Radziwill, Fabian1993mohne VereinI:--- P:--- B:--- G:124 H:--- K:--- W:--- H:---124

117.

Sibum, Christian1994mGrundschule Kremperheide Kl. 3bI:121 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---121

118.

Scheiter, Matthias1993mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta eI:121 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---121

119.

Clausen, Andrè1994mHS Lübscher Kamp Kl.5aI:120 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---120

119.

Nissen, Finn Thore1994mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta eI:120 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---120

119.

Balert, Thomas1994mHS Lübscher Kamp Kl.5aI:120 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---120

122.

König, Björn1993mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta eI:120 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---120

123.

Lehmann, Jeremi1994mSopie Scholl Gymnasium Quinta bI:119 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---119

124.

Peters, Marco1993mAVS Itzehoe Quinta 6cI:119 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---119

125.

Schmidtendorf, Alexander1993m I:114 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---114

125.

Wieben, Alexander1993mKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:114 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---114

127.

Hinrichs, Iven Leon1994mAuguste-Viktoria-Schule 6dI:109 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---109

128.

Abt, Florian1993mMTV ItzehoeI:--- P:--- B:109 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---109

128.

Schmidt, Dennis1993mHauptschule Sude Kl. 7aI:109 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---109

130.

Gloyer, Torben1994mRS Krempe ProjektklasseI:108 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---108

130.

Wohlert, Michel1994mRS Krempe ProjektklasseI:108 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---108

132.

Roeder, Finn Julian1994mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta eI:106 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---106

133.

Brandt, Lars1994m I:105 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---105

133.

Stefan, Bjarne1994mAuguste-Viktoria-Schule 6dI:105 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---105

135.

Berning, Nils Peter1993mAuguste-Viktoria-Schule 6dI:104 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---104

136.

Sobottka, Danjel1993mRS Krempe ProjektklasseI:103 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---103

137.

Kliewe, Lorenz1994mRS Krempe ProjektklasseI:101 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---101

138.

Wulf, Philip1994mGS Edendorf Kl.4cI:99 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---99

139.

Reese, Momme1993mRS Wilster Kl.7aI:98 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---98

140.

Koch, Manuel1994mAVS Itzehoe Quinta 6cI:97 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---97

141.

Drechsler, Florian1993mLG KremperheideI:92 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---92

142.

Brandt, Malte1994mMTV WilsterI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:90 H:---90

142.

Peter, Mirco1994mHS Lübscher Kamp Kl.5aI:90 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---90

144.

Mentzel, Jannik1993m I:88 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---88

145.

Albath, Steffen1993mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:87 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---87

146.

Krüger, Marcel1994mRS Krempe ProjektklasseI:85 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---85

146.

Fischbach, Sebastian1994m I:85 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---85

148.

Böge, Domenic1993mHS WilsterI:85 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---85

149.

Brose, Timo1994mSophie-Scholl-Gymnasium Quinta cI:83 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---83

150.

Schröder, Sebastian1993mItzehoer RuderclubI:83 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---83

151.

Kardel, Jannik1993mSG Kollmar / NeuendorfI:--- P:--- B:--- G:82 H:--- K:--- W:--- H:---82

152.

Siedenburg, Jonas1994mSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:75 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---75

153.

Warstat, Arne1994mItzehoer VersicherungI:73 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---73

154.

Kelting, Ole1994m I:69 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---69

155.

Steckel, Helge Joshua1994mMTV ItzehoeI:68 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---68

156.

Schulz, Nico1994mGS Wellenkamp Klasse 4aI:67 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---67

157.

Kunzmann, Kim-Ole1994m I:--- P:--- B:--- G:--- H:65 K:--- W:--- H:---65

158.

Can, Salih1993mStadtschule GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:61 H:--- K:--- W:--- H:---61

159.

Schulz, Erik1994mKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:60 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---60

160.

Ücker, Dennis1994mSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:59 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---59

161.

Herkenrath, Fabian1994mSophie-Scholl-Gymnasium Sexta bI:57 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---57

162.

Jendraszek, Dirk1993mF!SI:57 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---57

163.

Kelterborn, Tim Niklas1994m I:48 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---48

164.

Ahmels, Marcel1993mSteinburg-Schule ProjektklasseI:47 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---47

165.

Schröder, Alexander1994mItzehoer RuderclubI:35 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---35

166.

Mohr, Lukas1993mAVS Itzehoe Quinta 6cI:31 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---31

167.

Vetter, Felix David1994mFreie Waldorfschule Itzehoe Kl.5I:29 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---29

168.

Rentz, Niklas1994mAVS Itzehoe Quinta 6cI:24 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---24

168.

Sperber, Phillip1994mAVS Itzehoe Quinta 6cI:24 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---24

170.

Taubenheim, Dennis1993mAVS Itzehoe Quinta 6cI:22 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---22

171.

Neumann, Dennis1993mKlosterhofschule Itzehoe 6aI:20 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---20

171.

Peters, Jan-Christian1993mKlosterhofschule Itzehoe 6aI:20 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---20

171.

Holm, Sebastian1993mKlosterhofschule Itzehoe 6aI:20 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---20

171.

Betke, Tobias1993mKlosterhofschule Itzehoe 6aI:20 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---20

175.

Gebhardt, René1993mRS Krempe ProjektklasseI:18 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---18

176.

Knüppel, Erik1994mF!SI:6 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---6

177.

Hahnkamm, Yannick1993mRS Wilster Kl.7aI:4 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---4

177.

Braun, Hannes1993mRS Wilster Kl.7aI:4 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---4
Schüler A

1.

Lipinski, Christian1992mFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:245 P:229 B:219 G:251 H:239 K:244 W:256 H:---1464

2.

Dohrn, Fynn1991mFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:223 P:186 B:220 G:228 H:--- K:182 W:219 H:1901266

3.

Behm, Sebastian1991mFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:185 P:--- B:156 G:158 H:171 K:155 W:187 H:1761033

4.

Umlandt, Fabian1991mRealschule Wilster Kl. 8aI:237 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:208 H:---445

5.

Färber, Moritz1992mItzehoer VersicherungI:224 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---371

6.

Detjens, Matthies1992mTUS KrempeI:282 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---282

7.

Lipp, Sebastian1992mGrundschule Kremperheide Kl. 4I:273 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---273

8.

Schubbert, Mike1991m I:267 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---267

9.

Neumann, Kai1991mHauptschule Sude Kl. 9bI:265 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---265

10.

Reich, Michael1991mSG Gutheil/MTV Itzehoe Handball mjcI:261 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---261

11.

Reich, Philip1991mSG Gutheil/MTV Itzehoe Handball mjcI:257 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---257

12.

Starck, Karsten1991mRealschule Wilster Kl. 9aI:254 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---254

13.

Rave, Marvin1991mRS Krempe ProjektklasseI:249 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---249

14.

V. Horsten, Thore1992mSV Brokdorf FußballjugendI:245 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---245

15.

Schwartkop, Lukas1992mRotary Club ItzehoeI:243 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---243

16.

Wähling, Jan1991m I:242 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---242

17.

Meiners, Malte1991mETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:240 H:--- K:--- W:--- H:---240

18.

Nussek, Marvin1992mISR Itzehoer Schrott und Recycling GmbH & Co.I:237 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---237

19.

Lukat, Janek1992mMTV ItzehoeI:236 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---236

20.

Boehm, Daniel1992mSchenefelder TurnerschaftI:234 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---234

21.

Krüger, Kevin1992mSG Gutheil/MTV Itzehoe Handball mjcI:232 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---232

22.

Wilke, Lars1991mRS Am Lehmwohld Kl.9bI:231 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---231

23.

Brokmann, Hauke1991mRealschule Wilster Kl. 8aI:228 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---228

24.

Drefs, Malte1991mSG Gutheil/MTV Itzehoe Handball mjcI:226 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---226

25.

Tornow, Eike1992mKlosterhofschule Itzehoe 6aI:225 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---225

26.

Maaß, Alexander1991mRealschule Wilster Kl. 8aI:225 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---225

27.

Nordmann, Arne1992mGut Heil ItzehoeI:224 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---224

28.

Witt, Linus1992mMTV HerzhornI:--- P:--- B:--- G:223 H:--- K:--- W:--- H:---223

29.

Pöhland, Martin1992mAVS ItzehoeI:217 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---217

29.

Kassel, Johannes1992mWKS Hohenlockstedt Kl.H6aI:217 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---217

31.

Ulferts, Hauke1991m I:215 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---215

32.

Nagel, Jan-Markus1992mRS Wilster Kl.8cI:209 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---209

33.

Brendemühl, Tjorven1991mRS Am Lehmwohld Kl.9bI:208 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---208

34.

Hübner, Tobias1991mSG Gutheil/MTV Itzehoe Handball mjcI:204 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---204

35.

Kühn, Henning1992mRS Krempe ProjektklasseI:201 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---201

36.

Schwarz, Sean1991m I:--- P:--- B:--- G:--- H:197 K:--- W:--- H:---197

37.

Kaminski, Jannick1992mRealschule Wilster Kl. 8aI:196 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---196

38.

Sievers, Bastian1992mRS Wilster Kl.7aI:194 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---194

39.

Kattirs, Dennis1992mKlosterhofschule ItzehoeI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:193193

40.

Holpert, Tim1991mSG Gutheil/MTV Itzehoe Handball mjcI:192 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---192

41.

Goldbach, Kevin1991mPestalozzi-Schule Kl. 7-9I:189 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---189

41.

Özbey, Ösbey1991mKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:189 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---189

43.

Frauen, Steffen1991mRS Wilster Kl.8bI:188 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---188

44.

Bektas, Emirhan1991mETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:186 H:--- K:--- W:--- H:---186

45.

Menzel, Johann1992mHauptschule Sude Kl. 7aI:185 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---185

46.

Marin, Enrico1992mHS WilsterI:184 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---184

47.

Dohrn, Fabian1992mRS Wilster Kl.8cI:182 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---182

47.

Lentfer, Fynn1992mRS Wilster Kl.7aI:182 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---182

49.

Gellrich, Finn1992mRotary Club ItzehoeI:180 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---180

50.

Borowiak, Dennis1991mPestalozzi-Schule Kl. 7-9I:180 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---180

51.

Looft, Andreas1992mRS Wilster Kl.8cI:179 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---179

51.

Leiber, Julius1992mItzehoer RuderclubI:179 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---179

51.

Hess, Marco1992mTSV BrokstedtI:--- P:--- B:179 G:--- H:--- K:--- W:--- H:---179

54.

Kutsenko, Wladik1991mHS WilsterI:177 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---177

55.

Rogeé, Philippe1991mHauptschule Sude Kl. 7aI:174 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---174

56.

Reinhardt, Jonas1991mOstroher SCI:173 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---173

57.

Böge, Jan1991mRealschule Wilster Kl. 9aI:169 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---169

58.

Soliman, Munir1991m I:168 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---168

59.

Lohmann, Ricardo1992m I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:167 H:---167

60.

Schmidt, Henrik1991mRS Wilster Kl.8bI:167 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---167

61.

Franke, Johannes1992mAVS Itzehoe Quinta 6cI:166 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---166

62.

Hartnack, Klaas1991mRealschule Wilster Kl. 9aI:165 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---165

63.

Jacobsen, Lars1991mItzehoe WellenkampI:--- P:--- B:--- G:164 H:--- K:--- W:--- H:---164

64.

Puls, Malte1992mHS WilsterI:163 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---163

65.

Jeworek, Pascal1991mSG Gutheil/MTv Itzehoe Handball mjcI:160 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---160

66.

Lentfer, Timo1991mRS Wilster Kl.8bI:159 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---159

67.

Brast, Benjamin1991mETSV Fortuna GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:158 H:--- K:--- W:--- H:---158

68.

Lucht, Falko1991mRS Wilster Kl.8bI:155 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---155

69.

Mangels, Tjark1992mRS Wilster Kl.8bI:154 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---154

69.

Grünberg, Patrick1992mRS Wilster Kl.8bI:154 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---154

71.

Rühlemann, Patrick1991mKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:153 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---153

72.

Wittchow, Tobias1991mPestalozzi-Schule Kl. 7-9I:148 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---148

73.

Lüthje, Fabian1992mTSV LoLaI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:145145

74.

Kaps, Arndt1992m I:--- P:--- B:--- G:141 H:--- K:--- W:--- H:---141

75.

Wessel, Thorge1991mAVS-OIIIcI:141 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---141

76.

Sosnowski, Alexander1991mGS Hohenlockstedt Kl.3bI:136 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---136

77.

Bauer, Jan1992mSV - VaaliaI:135 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---135

77.

Goldbach, Christoph1992mStadtschule GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:135 H:--- K:--- W:--- H:---135

79.

Asmus, Niclas1992mHauptschule Sude Kl. 7aI:125 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---125

80.

Böttger, Lukas1992mRealschule Wilster Kl. 8aI:124 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---124

81.

Mahrt, Hein1991mRealschule Wilster Kl. 8aI:124 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---124

82.

Witt, Niklas1991m I:119 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---119

83.

Wessel, Tjark-Ture1992m I:116 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---116

84.

Schmidtke, Jan1992mKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:115 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---115

85.

Mibach, Lennart1991mGesundheitszentrum KlosterforstI:112 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---112

86.

Schwenke, Lukas1992mHS WilsterI:106 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---106

87.

Kappelau, Christoph1991mRealschule Wilster Kl. 9cI:100 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---100

88.

Luckfiel, Patrick1992mKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:92 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---92

88.

Ratay, Santino1992mRealschule Wilster Kl. 8aI:92 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---92

90.

Werner, Andre1992mWKS Hohenlockstedt Kl.H6aI:68 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---68

90.

Börnke, Nils1992mWKS Hohenlockstedt Kl.H6aI:68 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---68

92.

Haack, Kim Carsten1992mRS Wilster Kl.7aI:63 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---63

93.

Stendorf, Sören1992mMTV HerzhornI:--- P:--- B:--- G:48 H:--- K:--- W:--- H:---48

94.

Sikora, Cedrik1991mRealschule Wilster Kl. 8aI:47 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---47

95.

Neumann, Kevin1991mF!SI:38 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---38

96.

Boye, Hendrik1992mPestalozzi-Schule Kl. 7-9I:35 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---35

97.

Kluge, Patrick1992mHauptschule Sude Kl. 7aI:34 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---34

98.

Johnson, Marcel1991mHauptschule Sude Kl. 7aI:34 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---34

99.

Bondzio, Christian1991mSteinburg-Schule ProjektklasseI:31 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---31

100.

Mock, Nick1992m I:24 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---24

101.

Wilke, Sebastian1992mHS WilsterI:18 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---18

102.

Schwenke, Sebastian1991mF!SI:6 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---6
Jugend B m

1.

Dirksen, Fritjof1989mTS SchenefeldI:300 P:--- B:--- G:294 H:280 K:291 W:287 H:2801732

2.

Krüger, Niklas1990m I:--- P:--- B:235 G:245 H:265 K:260 W:257 H:2431505

3.

Krieter, Florian1990mRealschule Am Lehmwold Kl. 10bI:184 P:149 B:148 G:162 H:--- K:--- W:--- H:---643

4.

Hahn, Tobias1989mRealschule Am Lehmwold Kl. 10bI:259 P:240 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---499

5.

Jörgensen, Kristof1989mMTV ItzehoeI:288 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---288

6.

Fedrau, Florian1989m I:280 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---280

7.

Böning, Birger1990mSV BrakeI:--- P:--- B:--- G:278 H:--- K:--- W:--- H:---278

8.

Kleipödszus, Tobias1990mLG ElmshornI:271 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---271

9.

Müller, Matthias1990mRealschule Wilster Kl. 10bI:268 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---268

10.

Rau, Daniel1989mWellness u. Fitness Park WilsterI:267 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---267

10.

Schröder, Dirk1989mRealschule Wilster Kl. 10bI:267 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---267

12.

Oster, Maximilian1989mKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:266 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---266

13.

Müller, Kevin1990mLG ElmshornI:--- P:--- B:--- G:265 H:--- K:--- W:--- H:---265

14.

Meier, Nils1989mWKS Hohenlockstedt WPK FitnessI:260 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---260

14.

Kaminsky, Steffen1989m I:260 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---260

16.

Kasimir, Maik1990mHS WilsterI:258 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---258

17.

Plett, Jan1989mHS WilsterI:257 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---257

18.

Marschall, Jöran1989mWKS Hohenlockstedt WPK FitnessI:253 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---253

19.

Looft, Michael1990mRealschule Wilster Kl. 10bI:248 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---248

20.

Bratzke, Simon1989mMTV ItzehoeI:248 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---248

21.

Steen, Kevin1990mHS WilsterI:246 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---246

22.

Steinmann, Dennis1990mItzehoer VersicherungI:243 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---243

23.

Boldt, Hennrick1989mKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:241 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---241

24.

Strohschen, Udo1989mKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:236 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---236

25.

Wirtz, Timo1989mRealschule Wilster Kl. 9cI:235 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---235

25.

Umlandt, Tobias1989mRealschule Wilster Kl. 10bI:235 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---235

27.

Lauritzen, Tobias1990m I:229 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---229

28.

Kriesel, Gerrit1989mMTV ItzehoeI:229 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---229

29.

Nöhren, Philipp1989m I:228 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---228

30.

Schröder, Sebastian1989m I:227 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---227

30.

Hochfeld, Jannik1989mSV VaaliaI:227 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---227

32.

Münster, Kristof1990mAVS-OIIIcI:221 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---221

33.

Kraus, Christian1989mRS Am Lehmwohld Kl.9bI:220 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---220

34.

Lühring, Gerrit1989mMTV ItzehoeI:218 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---218

35.

Wannewitz, Florian1990mWKS Hohenlockstedt WPK FitnessI:213 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---213

35.

Rumfeld, Malte1990mRS Am Lehmwohld Kl.9bI:213 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---213

37.

Erichsen, Niklas1990mWKS Hohenlockstedt WPK FitnessI:209 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---209

37.

Schumacher, Jan1990mItzehoer VersicherungI:209 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---209

39.

Eimers, Tom1989mWKS Hohenlockstedt WPK FitnessI:209 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---209

40.

Hildebrandt, Julien1990mGrundschule Hohenlockstedt Kl. 4I:205 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---205

41.

Brandt, Stefan1989mRS Krempe ProjektklasseI:205 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---205

42.

Schwarz, Markus1990mHauptschule Sude Kl. 10bI:202 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---202

43.

Schultz, Malte1990mJugendfeuerwehr GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:201 H:--- K:--- W:--- H:---201

44.

Baschke, Jannik1990mTS SchenefeldI:--- P:200 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---200

45.

Haupthoff, Jannik1989mHauptschule Sude Kl. 10bI:200 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---200

46.

Dorloff, Thilo1989mMTV ItzehoeI:199 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---199

47.

Arp, Alexander1990mRealschule Am Lehmwold Kl. 10bI:198 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---198

48.

Maaß, Marten1990mRS Am Lehmwohld Kl.9bI:197 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---197

49.

Krasnenko, Jorge1989mAVS-OIIIcI:196 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---196

50.

Lettau, Benjamin1989mPestalozzi-Schule Kl. 7-9I:190 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---190

51.

Frauen, Henning1990mHS WilsterI:189 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---189

52.

Fontius, Christian1990mAVS-OIIIcI:182 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---182

53.

Hauschildt, Michael1989m I:--- P:182 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---182

54.

Voß, Fabian1989mItzehoer RuderclubI:178 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---178

55.

Meyhoff, Marvin1989mRS Am Lehmwohld Kl.9bI:176 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---176

56.

Albers, Sebastian1989mFF SchenefeldI:--- P:167 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---167

57.

Bose, Frithjof1990mKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:164 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---164

58.

Castillo, Francisco1989mPestalozzi-Schule Kl. 7-9I:160 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---160

59.

Mohr, Stephan1990mRS Am Lehmwohld Kl.9bI:159 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---159

60.

Westphalen, Daniel1989mMTV ItzehoeI:151 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---151

61.

Abent, Eugen1989m I:148 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---148

62.

Schnell, Daniel1990mRS Krempe ProjektklasseI:138 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---138

63.

Buschhaus, Sven1989mJugendfeuerwehr GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:134 H:--- K:--- W:--- H:---134

64.

Klatt, Hendrik1990mWKS Hohenlockstedt WPK FitnessI:110 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---110

65.

Will, Benjamin1989mKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:110 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---110

66.

Tobien, Marcel1989mBäckerei JeßI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:106106

67.

Hopp, Kevin1989mISR Itzehoer Schrott und Recycling GmbH & Co.I:87 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---87

68.

Voß, Björn1990mRealschule Wilster Kl. 9aI:85 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---85

69.

Richter, Jan1990mHS WilsterI:78 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---78

70.

Müller, Christian1989mKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:60 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---60

71.

Radtke, Niels1989m I:54 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---54

72.

Hauschildt, Lars1990mRS Am Lehmwohld Kl.9bI:53 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---53

73.

Heinemann, Timo1989mSteinburg-Schule ProjektklasseI:50 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---50

74.

Biehler, Sönke1990mItzehoer VersicherungI:18 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---18

75.

Fares, Niels1990mJugendfeuerwehr GlückstadtI:--- P:--- B:--- G:13 H:--- K:--- W:--- H:---13
Jugend A m

1.

Rabe, Tim1988mAVS-ItzehoeI:284 P:251 B:269 G:255 H:287 K:280 W:290 H:1871665

2.

Folkerts, Hendrik1987mMTV ItzehoeI:--- P:264 B:266 G:278 H:272 K:--- W:279 H:2571616

3.

Strote, Pekka1987m I:228 P:225 B:218 G:230 H:238 K:236 W:241 H:---1398

4.

Sievers, Florian1988mGut Heil ItzehoeI:--- P:--- B:271 G:--- H:--- K:--- W:--- H:270541

5.

Appenburg, Malte1988mFortuna RS Glückstadt Kl.6aI:229 P:--- B:--- G:188 H:--- K:--- W:--- H:---417

6.

Thissen, Hauke1988m I:283 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---283

6.

Gefken, Johannes1988mLok KrempeI:283 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---283

8.

Kietzer, Björn1987mSV Alemannia WilsterI:282 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---282

9.

Colmsee, Herman1987mBSC NordoeI:280 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---280

10.

Pachan, Pascal1988mItzehoer SV 09I:278 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---278

11.

Hörburger, Timo1987mLG Wedel / PinnebergI:--- P:--- B:--- G:246 H:--- K:--- W:--- H:---246

12.

Grünbauer, Niklas1988m I:233 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---233

12.

Göring, Siegfried1988mKlosterhof-Schule Itzehoe ProjektklasseI:233 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---233

14.

Ohneseit, Sascha1987mWellness u. Fitness Park WilsterI:231 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---231

15.

Rehmann, Benjamin1988mHauptschule Sude Kl. 10bI:210 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---210

16.

Baschke, Markus1987mSSGI:197 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---197

16.

Frost, Andre1987mVolksbank Raiffeisenbank ItzehoeI:197 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---197

18.

Pruter, Tim1988m(Wilster)I:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:196196

19.

Wähling, Stefan1988m I:188 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---188

20.

Dankwardt, Florian1988mHauptschule Sude Kl. 10aI:179 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---179

21.

Tolksdorf, Tobias1988mFF SchenefeldI:--- P:175 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---175

22.

Turner, Taavi1987mLok KrempeI:162 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---162

23.

Meyer, Ole1987m I:154 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---154

24.

Kruse, Benjamin1987m I:135 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---135

25.

Geschwindner, Felix1988mWKS Hohenlockstedt WPK FitnessI:133 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---133

26.

Keppner, Christian1988mRS Krempe ProjektklasseI:131 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---131

27.

Domke, Tobias1988mHS WilsterI:127 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---127

28.

Kramer, Nils1988mBäckerei JeßI:--- P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:120120

29.

Urban, Tim-Oliver1987mWellness u. Fitness Park WilsterI:116 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---116

30.

Rührmann, Timm1988mFF SchenefeldI:--- P:94 B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---94

31.

Simonsen, Andre1987mB+H SportsI:93 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---93

32.

Oguz, Halit1988mSteinburg-Schule ProjektklasseI:47 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---47

33.

Möller, Christian1987m I:36 P:--- B:--- G:--- H:--- K:--- W:--- H:---36
CreatorLaufverwaltung
Anzahl: 1587

Created by Laufverwaltung